Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Francúzske južné a antarktické územia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Francúzske južné a antarktické územia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Francúzske južné a antarktické územia

Francúzske južné a antarktické územia - aké počasie môžete očakávať

Klíma francúzskych južných a antarktických krajín je oceánsky. Tam sú pretrvávajúce západné vetry a môžete tiež očakávať vysokú vlhkosť. Teploty sú všeobecne pomerne nízke.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Kerguelen.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Február, priemerná maximálna teplota je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 10 ℃ (50 ℉).

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Francúzske južné a antarktické územia, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Mont de la Dives on Ile Amsterdam (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul) (867 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže v tejto krajine nie sú veľké rozdiely v nadmorských výškach. Nadmorská výška však ovplyvňuje počasie aj napriek tomu. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Francúzske južné a antarktické územia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci Január je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerné zrážky sú 97.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:28 a na konci mesiaca 14:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci Február je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Priemerné zrážky sú 77.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:31 a na konci mesiaca 12:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci Marec je 19 ℃ (66.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.85 ℃ (67.73 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Priemerné zrážky sú 81.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:18 a na konci mesiaca 11:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci Apríl je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.35 ℃ (65.03 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.7 ℃ (62.06 ℉). Priemerné zrážky sú 104.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:06 a na konci mesiaca 10:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci Máj je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.7 ℃ (62.06 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Priemerné zrážky sú 109 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:05 a na konci mesiaca 9:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci Jún je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerné zrážky sú 114.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:33 a na konci mesiaca 9:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci Júl je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10 ℃ (50 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.65 ℃ (56.57 ℉). Priemerné zrážky sú 104 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:45 a na konci mesiaca 10:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci August je 13.7 ℃ (56.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.65 ℃ (56.57 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerné zrážky sú 94.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:35 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci September je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Priemerné zrážky sú 84.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:42 a na konci mesiaca 12:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci Október je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.85 ℃ (58.73 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Priemerné zrážky sú 86.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:55 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci November je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Priemerné zrážky sú 90.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:02 a na konci mesiaca 14:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Francúzske južné a antarktické územia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Francúzske južné a antarktické územia v mesiaci December je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.55 ℃ (63.59 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.45 ℃ (67.01 ℉). Priemerné zrážky sú 81.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:43 a na konci mesiaca 14:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.