Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne

Klimat francuskich terytoriów południowych i antarktycznych jest oceaniczny. Występują trwałe zachodnie wiatry i można się również spodziewać wysokiej wilgotności. Temperatury są na ogół dość niskie.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Kerguelen.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest luty, średnia maksymalna temperatura jest 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 15.3 ℃ (59.54 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 13.6 ℃ (56.48 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 10 ℃ (50 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Mont de la Dives on Ile Amsterdam (Ile Amsterdam et Ile Saint-Paul) (867 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Tak więc nie ma dużych różnic w wysokościach w tym kraju. Ale wysokość wpływa nawet na pogodę. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w styczeń to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.45 ℃ (67.01 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.5 ℃ (68.9 ℉). Średnia suma opadów 97.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:28 i na końcu miesiąca 14:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w luty to 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.3 ℃ (59.54 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.5 ℃ (68.9 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.85 ℃ (67.73 ℉). Średnia suma opadów 77.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:31 i na końcu miesiąca 12:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w marzec to 19 ℃ (66.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.5 ℃ (58.1 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.85 ℃ (67.73 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.35 ℃ (65.03 ℉). Średnia suma opadów 81.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:18 i na końcu miesiąca 11:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w kwiecień to 17.7 ℃ (63.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.35 ℃ (65.03 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.7 ℃ (62.06 ℉). Średnia suma opadów 104.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:06 i na końcu miesiąca 10:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w maj to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.7 ℃ (62.06 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.05 ℃ (59.09 ℉). Średnia suma opadów 109 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:05 i na końcu miesiąca 9:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w czerwiec to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.05 ℃ (59.09 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14 ℃ (57.2 ℉). Średnia suma opadów 114.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:33 i na końcu miesiąca 9:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w lipiec to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10 ℃ (50 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14 ℃ (57.2 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.65 ℃ (56.57 ℉). Średnia suma opadów 104 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:45 i na końcu miesiąca 10:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w sierpień to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.65 ℃ (56.57 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14 ℃ (57.2 ℉). Średnia suma opadów 94.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:35 i na końcu miesiąca 11:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w wrzesień to 14.3 ℃ (57.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14 ℃ (57.2 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.85 ℃ (58.73 ℉). Średnia suma opadów 84.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:42 i na końcu miesiąca 12:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w październik to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.85 ℃ (58.73 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.95 ℃ (60.71 ℉). Średnia suma opadów 86.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:55 i na końcu miesiąca 13:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w listopad to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12 ℃ (53.6 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.95 ℃ (60.71 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Średnia suma opadów 90.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:02 i na końcu miesiąca 14:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Francuskie Terytoria Południowe i Antarktyczne w grudzień to 18.6 ℃ (65.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.45 ℃ (67.01 ℉). Średnia suma opadów 81.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:43 i na końcu miesiąca 14:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.