Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Grand-Est

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Grand-Est? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Francúzsko - Grand-Est

Grand-Est - aké počasie môžete očakávať

Grand-Est je súčasťou zeme Francúzsko. Francúzsko je pomerne veľká krajina, takže podnebie je rozmanité. Väčšina nízko položených oblastí Francúzska je v oceánskej klimatickej zóne, takže môžete všeobecne očakávať chladné zimy a mierne leta. V Stredozemnom mori však existujú mierne zimy a horúce leto. Vo väčšine zámorských oblastí Francúzska môžete očakávať tropické podnebie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Champagne, Colmar, Eguisheim, Husseren les Châteaux, Kaysersberg, Metz, Mulhouse, Nancy, Reims, Ribeauvillé, Riquewihr, Saint Dié des Vosges, Strasbourg, Sélestat, Troyes, Verdun, Vittel, Épernay, Épinal.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Strasbourg a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 11.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 7.8.

Pri cestovaní v lokácii Grand-Est vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Francúzsko je Mont Blanc (4810 m) a najnižší bod je Rhone River delta (-2 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Grand-Est. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci Január je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.8 ℃ (30.56 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.95 ℃ (40.91 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.3 ℃ (41.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.3. Priemerné zrážky sú 29.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:44 a na konci mesiaca 9:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci Február je 6.3 ℃ (43.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.5 ℃ (31.1 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.8. Priemerné zrážky sú 34.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:09 a na konci mesiaca 11:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci Marec je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.2 ℃ (55.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8.8. Priemerné zrážky sú 36.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 12:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci Apríl je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.2 ℃ (55.76 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.9. Priemerné zrážky sú 41.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:41 a na konci mesiaca 14:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci Máj je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.3 ℃ (48.74 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.3. Priemerné zrážky sú 77.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:14 a na konci mesiaca 15:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci Jún je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.3. Priemerné zrážky sú 75.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:06 a na konci mesiaca 16:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci Júl je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.05 ℃ (75.29 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.8. Priemerné zrážky sú 66.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:46 a na konci mesiaca 15:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci August je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.6. Priemerné zrážky sú 58.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:28 a na konci mesiaca 13:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci September je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.95 ℃ (64.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.7. Priemerné zrážky sú 63.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:47 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci Október je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.95 ℃ (64.31 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 9.3. Priemerné zrážky sú 53.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:01 a na konci mesiaca 10:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci November je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 9. Priemerné zrážky sú 48.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:24 a na konci mesiaca 8:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Grand-Est - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Grand-Est v mesiaci December je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.5 ℃ (32.9 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.95 ℃ (40.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.4. Priemerné zrážky sú 43.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:22 a na konci mesiaca 8:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.