Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Grand-Est

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Grand-Est? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Francja - Grand-Est

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Grand-Est

Grand-Est jest częścią Francja. Francja to dość duży kraj, więc klimat jest tutaj zróżnicowany. Większość nisko położonych obszarów Francji znajduje się w strefie klimatu oceanicznego, więc można ogólnie spodziewać się chłodnych zim i łagodnego lata. Ale na Morzu Śródziemnym są łagodne zimy i gorące lata. W większości regionów zamorskich Francji można się spodziewać tropikalnego klimatu.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Champagne, Colmar, Eguisheim, Husseren les Châteaux, Kaysersberg, Metz, Mulhouse, Nancy, Reims, Ribeauvillé, Riquewihr, Saint Dié des Vosges, Strasbourg, Sélestat, Troyes, Verdun, Vittel, Épernay, Épinal.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Strasbourg oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.9 ℃ (57.02 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 4.3 ℃ (39.74 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -0.8 ℃ (30.56 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.3. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.8.

Podczas podróży po Grand-Est zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Francja jest Mont Blanc (4810 m) i najniższy punkt Rhone River delta (-2 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Grand-Est. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w styczeń to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.8 ℃ (30.56 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.95 ℃ (40.91 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.3 ℃ (41.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.3. Średnia suma opadów 29.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:44 i na końcu miesiąca 9:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w luty to 6.3 ℃ (43.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.5 ℃ (31.1 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.3 ℃ (41.54 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.9 ℃ (48.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.8. Średnia suma opadów 34.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:09 i na końcu miesiąca 11:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w marzec to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.4 ℃ (36.32 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.2 ℃ (55.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.8. Średnia suma opadów 36.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 12:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w kwiecień to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.8 ℃ (40.64 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.2 ℃ (55.76 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.35 ℃ (63.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8.9. Średnia suma opadów 41.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:41 i na końcu miesiąca 14:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w maj to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.3 ℃ (48.74 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.35 ℃ (63.23 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.3. Średnia suma opadów 77.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:14 i na końcu miesiąca 15:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w czerwiec to 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.6 ℃ (54.68 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.3. Średnia suma opadów 75.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:06 i na końcu miesiąca 16:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w lipiec to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.05 ℃ (75.29 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.8. Średnia suma opadów 66.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:46 i na końcu miesiąca 15:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w sierpień to 24.9 ℃ (76.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14 ℃ (57.2 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.6. Średnia suma opadów 58.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:28 i na końcu miesiąca 13:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w wrzesień to 21.2 ℃ (70.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.95 ℃ (64.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.7. Średnia suma opadów 63.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:47 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w październik to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.95 ℃ (64.31 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.6 ℃ (52.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.3. Średnia suma opadów 53.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:01 i na końcu miesiąca 10:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w listopad to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.5 ℃ (36.5 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.6 ℃ (52.88 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.05 ℃ (44.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9. Średnia suma opadów 48.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:24 i na końcu miesiąca 8:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Grand-Est w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Grand-Est w grudzień to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.5 ℃ (32.9 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.05 ℃ (44.69 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.95 ℃ (40.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.4. Średnia suma opadów 43.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:22 i na końcu miesiąca 8:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.