Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Irán

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Irán? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Irán

Irán - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Iránu je premenlivé, je väčšinou suché alebo polosuché, ale môžete očakávať subtropické počasie na pobreží Kaspického mora. Zimy sú chladné a môžete očakávať sneženie na severe, ale na juhu sú zimy mierne. Letá sú horúce, na juhu sú dokonca veľmi horúce.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abadan, Abadeh, Ahvaz, Alborz, Aqqala, Arak, Aran va Bidgol, Ardabil, Babol, Babolsar, Bajgiran, Bam, Bandar Abbas, Bandar Torkaman, Behshahr, Birjand, Bojnourd, Borujerd, Bushehr, Caspian Iran, Central Iran, Chahar Mahaal and Bakhtiari, Damavand, Dezful, Dizin, Esfarayen, Eshtehard, Fars, Firouzabad, Fouman, Ghaemshahr, Gorgan, Gulf Region, Hamadan, Hormuz, Ilam, Iranian Azerbaijan, Isfahan, Izeh, Kaleybar, Kandovan, Karaj, Kashan, Kazeroon, Kerman, Kermanshah, Khorasan, Khorramabad, Khorramshahr, Khuzestan, Kish Island, Kohgiluyeh and Boyer Ahmad, Kurdistan, Lalejin, Lorestan, Mahallat, Mahan, Maku, Maragheh, Margoon Waterfall, Markazi, Mashhad, Mashhad Ardehal, Masjed Solayman, Masouleh, Matin Abad, Minab, Na'in, Nazarabad, Nishapur, Nurabad, Pasargad, Persepolis, Qayen, Qazvin, Qeshm, Qom, Ramsar, Rasht, Ray, Rayen, Sabzevar, Sanandaj, Sardroud, Sari, Sepidan, Shahdad, Shemshak, Shiraz, Shushtar, Sistan and Baluchestan, Tabriz, Tafresh, Takab, Takestan, Taleghan, Tchogha Zanbil, Tehran, Torbat Jam, Urmia, Varamin, Varzaneh, Western Iran, Yasouj, Yazd, Zahedan, Zanjan.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 36.8 ℃ (98.24 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 6.5. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 0.3.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Irán, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Kuh-e Damavand (5625 m) a najnižší bod je Caspian Sea (-28 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Irán. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci Január je 7.5 ℃ (45.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.65 ℃ (47.57 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.95 ℃ (48.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 6.5. Priemerné zrážky sú 36.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:00 a na konci mesiaca 10:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci Február je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.95 ℃ (48.11 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.9 ℃ (55.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5. Priemerné zrážky sú 34.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:52 a na konci mesiaca 11:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci Marec je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.6 ℃ (65.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 6.2. Priemerné zrážky sú 36.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci Apríl je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.6 ℃ (65.48 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 5.3. Priemerné zrážky sú 27.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:05 a na konci mesiaca 13:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci Máj je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.95 ℃ (87.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 3.8. Priemerné zrážky sú 15.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:03 a na konci mesiaca 14:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci Jún je 33.8 ℃ (92.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.95 ℃ (87.71 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.3 ℃ (95.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0.9. Priemerné zrážky sú 2.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:33 a na konci mesiaca 14:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci Júl je 36.8 ℃ (98.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 35.3 ℃ (95.54 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 36.25 ℃ (97.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0.5. Priemerné zrážky sú 2.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:21 a na konci mesiaca 14:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci August je 35.7 ℃ (96.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 36.25 ℃ (97.25 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.9 ℃ (93.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0.4. Priemerné zrážky sú 1.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:35 a na konci mesiaca 13:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci September je 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.9 ℃ (93.02 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 0.3. Priemerné zrážky sú 0.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:31 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci Október je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.15 ℃ (82.67 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.6 ℃ (69.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 2.6. Priemerné zrážky sú 13.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:25 a na konci mesiaca 10:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci November je 17 ℃ (62.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.6 ℃ (69.08 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 3.4. Priemerné zrážky sú 20.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:24 a na konci mesiaca 10:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Irán - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Irán v mesiaci December je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.65 ℃ (47.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 5.9. Priemerné zrážky sú 36.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:47 a na konci mesiaca 9:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Irán. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Tehranteplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najvyššia teplota: 9.8 ℃ (49.64 ℉)najnižšia teplota: 1.5 ℃ (34.7 ℉)zrážky: 36.5mmdaždivé dni: 5.9
Esfahanteplota: - najvyššia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najnižšia teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)zrážky: 19.9mmdaždivé dni: 3.8
Shirazteplota: - najvyššia teplota: 14.6 ℃ (58.28 ℉)najnižšia teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)zrážky: 62.8mmdaždivé dni: 5.5
Tabrizteplota: - najvyššia teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najnižšia teplota: -2.7 ℃ (27.14 ℉)zrážky: 25.7mmdaždivé dni: 5.6
Mashhadteplota: - najvyššia teplota: 9.8 ℃ (49.64 ℉)najnižšia teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)zrážky: 26.7mmdaždivé dni: 4.5
Ahwazteplota: - najvyššia teplota: 19.1 ℃ (66.38 ℉)najnižšia teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)zrážky: 51.6mmdaždivé dni: 6.1
Bushehrteplota: - najvyššia teplota: 20.7 ℃ (69.26 ℉)najnižšia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)zrážky: 61.1mmdaždivé dni: 4.8
Kermanteplota: - najvyššia teplota: 14.6 ℃ (58.28 ℉)najnižšia teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)zrážky: 18.2mmdaždivé dni: 3.6
Zahedanteplota: - najvyššia teplota: 16.5 ℃ (61.7 ℉)najnižšia teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)zrážky: 7.1mmdaždivé dni: 1.6
Bandar Abbasteplota: - najvyššia teplota: 25.1 ℃ (77.18 ℉)najnižšia teplota: 13.9 ℃ (57.02 ℉)zrážky: 23.9mmdaždivé dni: 2.3
Arakteplota: - najvyššia teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 50.5mmdaždivé dni: 8.7
Ardabilteplota: - najvyššia teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)najnižšia teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)zrážky: 25.1mmdaždivé dni: 7.8
Birjandteplota: - najvyššia teplota: 13.8 ℃ (56.84 ℉)najnižšia teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)zrážky: 19.2mmdaždivé dni: 6.3
Bojnoordteplota: - najvyššia teplota: 9.1 ℃ (48.38 ℉)najnižšia teplota: -1.1 ℃ (30.02 ℉)zrážky: 25.5mmdaždivé dni: 10.2
Ghazvinteplota: - najvyššia teplota: 8.3 ℃ (46.94 ℉)najnižšia teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)zrážky: 44.1mmdaždivé dni: 9.7
Ghomteplota: - najvyššia teplota: 13.3 ℃ (55.94 ℉)najnižšia teplota: -0.2 ℃ (31.64 ℉)zrážky: 21.6mmdaždivé dni: 4.1
Gorganteplota: - najvyššia teplota: 14.7 ℃ (58.46 ℉)najnižšia teplota: 5.4 ℃ (41.72 ℉)zrážky: 56.3mmdaždivé dni: 8.7
Hamedanteplota: - najvyššia teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)najnižšia teplota: -6.4 ℃ (20.48 ℉)zrážky: 40.5mmdaždivé dni: 9.9
Ilamteplota: - najvyššia teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)najnižšia teplota: 3 ℃ (37.4 ℉)zrážky: 100.5mmdaždivé dni: 10.4
Kermanshahteplota: - najvyššia teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)najnižšia teplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)zrážky: 71mmdaždivé dni: 9.7
Khoramabadteplota: - najvyššia teplota: 13.1 ℃ (55.58 ℉)najnižšia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)zrážky: 82.3mmdaždivé dni: 9.9
Orumiyehteplota: - najvyššia teplota: 6 ℃ (42.8 ℉)najnižšia teplota: -3.1 ℃ (26.42 ℉)zrážky: 29.3mmdaždivé dni: 8.4
Rashtteplota: - najvyššia teplota: 14 ℃ (57.2 ℉)najnižšia teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)zrážky: 152.3mmdaždivé dni: 12.8
Sanandajteplota: - najvyššia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najnižšia teplota: -2.8 ℃ (26.96 ℉)zrážky: 57.6mmdaždivé dni: 10.8
Sariteplota: - najvyššia teplota: 14.9 ℃ (58.82 ℉)najnižšia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)zrážky: 87.5mmdaždivé dni: 11
Semananteplota: - najvyššia teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)najnižšia teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)zrážky: 18.4mmdaždivé dni: 5.5
Sharekordteplota: - najvyššia teplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)najnižšia teplota: -4.1 ℃ (24.62 ℉)zrážky: 60.9mmdaždivé dni: 7.2
Yasoujteplota: - najvyššia teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)najnižšia teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)zrážky: 203.3mmdaždivé dni: 9.6
Yazdteplota: - najvyššia teplota: 16.8 ℃ (62.24 ℉)najnižšia teplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)zrážky: 0mmdaždivé dni: 0
Zanjanteplota: - najvyššia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najnižšia teplota: -4.2 ℃ (24.44 ℉)zrážky: 29.9mmdaždivé dni: 9.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.