Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Island

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Island? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Island

Island - jaké počasí lze čekat

Klima Islandu je subarktické, ale je moderováno severoatlantickým proudem. Takže je teplejší, než byste zde mohli očekávat. Můžete očekávat poměrně mírné, ale větrné zimy a mírně chladné léto. Počasí na Islandu může být docela nestabilní.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Akureyri, Blue Lagoon, Blönduós, Borgarnes, East Iceland, Egilsstaðir, Eyrarbakki, Hafnarfjörður, Hella, Hellissandur, Hveragerði, Höfn, Húsavík, Interior, Jökulsárlón, Keflavík, Kirkjubæjarklaustur, Kópavogur, Landmannalaugar, Mývatn, North Iceland, Raufarhöfn, Reykjahlíð, Reykjavík, Selfoss, Seyðisfjörður, Skagafjörður, Skútustaðir, Snæfellsjökull National Park, South Iceland, Southwest Iceland, Stokkseyri, Stykkishólmur, Suðureyri, Súðavík, Upcountry Árnessýsla, Vatnajökull National Park, Vestmannaeyjar, Vík í Mýrdal, West Iceland, Westfjords, Ísafjörður, Þingvellir National Park.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 13.6 ℃ (56.48 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 2.1 ℃ (35.78 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 14.7. Nejméně deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 9.6.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Island, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Hvannadalshnukur (2110 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Island. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Island - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci leden je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.25 ℃ (36.05 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.5 ℃ (36.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 13.6. Průměrné srážky jsou 74.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 4:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 5:24 a na konci měsíce 6:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Island - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci únor je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 12.5. Průměrné srážky jsou 73.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 6:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:31 a na konci měsíce 10:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Island - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci březen je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.7 ℃ (40.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 14.5. Průměrné srážky jsou 83.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:47 a na konci měsíce 13:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Island - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci duben je 6 ℃ (42.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.6 ℃ (33.08 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.7 ℃ (40.46 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.85 ℃ (46.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 12.3. Průměrné srážky jsou 58.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:04 a na konci měsíce 16:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Island - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci květen je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.85 ℃ (46.13 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.9 ℃ (51.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 9.6. Průměrné srážky jsou 42.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 18:23 a na konci měsíce 19:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Island - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci červen je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7 ℃ (44.6 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.9 ℃ (51.62 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.6. Průměrné srážky jsou 51.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 19:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 20:59 a na konci měsíce 20:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Island - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci červenec je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 9.9. Průměrné srážky jsou 51 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 20:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 19:50 a na konci měsíce 18:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Island - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci srpen je 13 ℃ (55.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.7 ℃ (53.06 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 11.6. Průměrné srážky jsou 60.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 18:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:39 a na konci měsíce 15:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Island - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci září je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.7 ℃ (47.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 12.5. Průměrné srážky jsou 67.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:23 a na konci měsíce 11:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Island - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci říjen je 7 ℃ (44.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.3 ℃ (41.54 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 14.7. Průměrné srážky jsou 83.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:10 a na konci měsíce 8:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Island - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci listopad je 3.6 ℃ (38.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3 ℃ (37.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 12.4. Průměrné srážky jsou 73.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 6:56 a na konci měsíce 5:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Island - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Island v měsíci prosinec je 2.4 ℃ (36.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.6 ℃ (27.32 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3 ℃ (37.4 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.25 ℃ (36.05 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 14.2. Průměrné srážky jsou 78.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 5:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 4:22 a na konci měsíce 4:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Island. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Stykkisholmurteplota: -0.2 ℃ (31.64 ℉)nejvyšší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)nejnižší teplota: -2.4 ℃ (27.68 ℉)srážky: 70.5mmdeštivé dny: -
Vestmannaeyjarteplota: 2 ℃ (35.6 ℉)nejvyšší teplota: 4.2 ℃ (39.56 ℉)nejnižší teplota: 0 ℃ (32 ℉)srážky: 144.9mmdeštivé dny: -
Akureyriteplota: -1.3 ℃ (29.66 ℉)nejvyšší teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)nejnižší teplota: -4.4 ℃ (24.08 ℉)srážky: 51.7mmdeštivé dny: -
Kirkjubaejarklausturteplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)nejvyšší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)nejnižší teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)srážky: 131.6mmdeštivé dny: -
Raufarhofnteplota: -1.4 ℃ (29.48 ℉)nejvyšší teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)nejnižší teplota: -4.2 ℃ (24.44 ℉)srážky: 75.8mmdeštivé dny: -
Dalatangiteplota: 1.2 ℃ (34.16 ℉)nejvyšší teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)nejnižší teplota: -1.2 ℃ (29.84 ℉)srážky: 119mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest