Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kansai

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kansai? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Japonsko - Kansai

Kansai - aké počasie môžete očakávať

Kansai je súčasťou zeme Japonsko. Japonské podnebie je veľmi rozmanité. Počasie je tropické na juhu, ale na severe je chladné. Väčšina častí Japonska patrí do miernej zóny, podnebie je tu vlhké subtropické so štyrmi odlišnými obdobiami. Môžete očakávať, chladné vlhké počasie na severe, ale teplé tropické dažďové prales klímy na juhu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aioi, Akashi, Ako, Amagasaki, Amanohashidate, Arima Onsen, Asuka, Awaji Island, Fukuchiyama, Harima, Hikone, Himeji, Hirakata, Hongu, Horyuji, Hyogo, Ibaraki, Iga, Ikeda, Ise, Kainan, Kameyama, Kashihara, Kinosaki, Kobe, Koka, Kumano, Kurama, Kusatsu, Kushimoto, Kuwana, Kyotanabe, Kyoto, Lake Biwa, Maibara, Maizuru, Mie, Minō, Mount Hiei, Mount Koya, Nachikatsuura, Nagahama, Nara, Nishinomiya, Omihachiman, Osaka, Otsu, Owase, Ryuo, Sakai, Shiga, Shima, Shingu, Shinonsen, Shirahama, Suita, Suzuka, Takarazuka, Tanabe, Tatsuno, Tenkawa, Toba, Toyonaka, Toyooka, Tsu, Uji, Wakayama, Yokkaichi, Yoshino.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Osaka a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 34.1 ℃ (93.38 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 3 ℃ (37.4 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 11.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 5.5.

Pri cestovaní v lokácii Kansai vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Japonsko je Mount Fuji (3776 m) a najnižší bod je Hachiro-gata (-4 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kansai. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci Január je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 5.5. Priemerné zrážky sú 44.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:05 a na konci mesiaca 10:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci Február je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 6.3. Priemerné zrážky sú 62.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:55 a na konci mesiaca 11:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci Marec je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 10.1. Priemerné zrážky sú 101.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci Apríl je 20 ℃ (68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.2. Priemerné zrážky sú 106 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:03 a na konci mesiaca 13:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci Máj je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10. Priemerné zrážky sú 147.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:58 a na konci mesiaca 14:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci Jún je 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.65 ℃ (85.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.3. Priemerné zrážky sú 182.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:27 a na konci mesiaca 14:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci Júl je 31.4 ℃ (88.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.65 ℃ (85.37 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 10.1. Priemerné zrážky sú 159 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:16 a na konci mesiaca 13:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci August je 34.1 ℃ (93.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.75 ℃ (90.95 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6.8. Priemerné zrážky sú 89.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:31 a na konci mesiaca 13:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci September je 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.1 ℃ (89.78 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.6. Priemerné zrážky sú 164.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:30 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci Október je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.9. Priemerné zrážky sú 111.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:26 a na konci mesiaca 10:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci November je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.3. Priemerné zrážky sú 70.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:28 a na konci mesiaca 10:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kansai - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kansai v mesiaci December je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.1 ℃ (51.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 5.5. Priemerné zrážky sú 44.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:52 a na konci mesiaca 9:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Kansai. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Tsuteplota: 7.4 ℃ (45.32 ℉)najvyššia teplota: 11.9 ℃ (53.42 ℉)najnižšia teplota: 3.2 ℃ (37.76 ℉)zrážky: 39.7mmdaždivé dni: -
Owaseteplota: 8.4 ℃ (47.12 ℉)najvyššia teplota: 13.9 ℃ (57.02 ℉)najnižšia teplota: 3.4 ℃ (38.12 ℉)zrážky: 98.9mmdaždivé dni: -
Yokkaichiteplota: 7.2 ℃ (44.96 ℉)najvyššia teplota: 11.8 ℃ (53.24 ℉)najnižšia teplota: 3 ℃ (37.4 ℉)zrážky: 40.5mmdaždivé dni: -
Toyookateplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)najvyššia teplota: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najnižšia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)zrážky: 183.5mmdaždivé dni: -
Maizuruteplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najvyššia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najnižšia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)zrážky: 107mmdaždivé dni: -
Kyototeplota: 7.1 ℃ (44.78 ℉)najvyššia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)najnižšia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)zrážky: 39.2mmdaždivé dni: -
Hikoneteplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najvyššia teplota: 10.1 ℃ (50.18 ℉)najnižšia teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)zrážky: 80.2mmdaždivé dni: -
Himejiteplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najvyššia teplota: 11.8 ℃ (53.24 ℉)najnižšia teplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)zrážky: 31.9mmdaždivé dni: -
Kobeteplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najvyššia teplota: 11.7 ℃ (53.06 ℉)najnižšia teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)zrážky: 37.6mmdaždivé dni: -
Wakayamateplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najvyššia teplota: 13.1 ℃ (55.58 ℉)najnižšia teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)zrážky: 39.4mmdaždivé dni: -
Narateplota: 6.3 ℃ (43.34 ℉)najvyššia teplota: 11.5 ℃ (52.7 ℉)najnižšia teplota: 1.9 ℃ (35.42 ℉)zrážky: 40.4mmdaždivé dni: -
Osakateplota: - najvyššia teplota: 12.3 ℃ (54.14 ℉)najnižšia teplota: 5.3 ℃ (41.54 ℉)zrážky: 44.3mmdaždivé dni: 5.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.