Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Kansai

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Kansai? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Japonia - Kansai

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Kansai

Kansai jest częścią Japonia. Klimat Japonii jest bardzo zróżnicowany. Pogoda na południu jest tropikalna, ale na północy jest chłodno. Większość części Japonii należy do strefy umiarkowanej, klimat tutaj jest wilgotny podzwrotnikowy z czterema różnymi pórami. Na północy można się spodziewać chłodnej, wilgotnej pogody, ale na południu ciepły klimat tropikalnego lasu deszczowego.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aioi, Akashi, Ako, Amagasaki, Amanohashidate, Arima Onsen, Asuka, Awaji Island, Fukuchiyama, Harima, Hikone, Himeji, Hirakata, Hongu, Horyuji, Hyogo, Ibaraki, Iga, Ikeda, Ise, Kainan, Kameyama, Kashihara, Kinosaki, Kobe, Koka, Kumano, Kurama, Kusatsu, Kushimoto, Kuwana, Kyotanabe, Kyoto, Lake Biwa, Maibara, Maizuru, Mie, Minō, Mount Hiei, Mount Koya, Nachikatsuura, Nagahama, Nara, Nishinomiya, Omihachiman, Osaka, Otsu, Owase, Ryuo, Sakai, Shiga, Shima, Shingu, Shinonsen, Shirahama, Suita, Suzuka, Takarazuka, Tanabe, Tatsuno, Tenkawa, Toba, Toyonaka, Toyooka, Tsu, Uji, Wakayama, Yokkaichi, Yoshino.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Osaka oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 34.1 ℃ (93.38 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 25.7 ℃ (78.26 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 9.9 ℃ (49.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 3 ℃ (37.4 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.3. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.5.

Podczas podróży po Kansai zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Japonia jest Mount Fuji (3776 m) i najniższy punkt Hachiro-gata (-4 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Kansai. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w styczeń to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3 ℃ (37.4 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 5.5. Średnia suma opadów 44.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:05 i na końcu miesiąca 10:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w luty to 10.3 ℃ (50.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3 ℃ (37.4 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 6.3. Średnia suma opadów 62.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:55 i na końcu miesiąca 11:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w marzec to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.7 ℃ (42.26 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.95 ℃ (62.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 10.1. Średnia suma opadów 101.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w kwiecień to 20 ℃ (68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.95 ℃ (62.51 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.2. Średnia suma opadów 106 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:03 i na końcu miesiąca 13:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w maj to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 10. Średnia suma opadów 147.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:58 i na końcu miesiąca 14:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w czerwiec to 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.7 ℃ (69.26 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.65 ℃ (85.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 11.3. Średnia suma opadów 182.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:27 i na końcu miesiąca 14:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w lipiec to 31.4 ℃ (88.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.65 ℃ (85.37 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.75 ℃ (90.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.1. Średnia suma opadów 159 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:16 i na końcu miesiąca 13:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w sierpień to 34.1 ℃ (93.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.75 ℃ (90.95 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6.8. Średnia suma opadów 89.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:31 i na końcu miesiąca 13:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w wrzesień to 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.1 ℃ (89.78 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.95 ℃ (80.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 9.6. Średnia suma opadów 164.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:30 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w październik to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.95 ℃ (80.51 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7.9. Średnia suma opadów 111.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:26 i na końcu miesiąca 10:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w listopad to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.2 ℃ (59.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.3. Średnia suma opadów 70.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:28 i na końcu miesiąca 10:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Kansai w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Kansai w grudzień to 12.3 ℃ (54.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.3 ℃ (41.54 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.2 ℃ (59.36 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.1 ℃ (51.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 5.5. Średnia suma opadów 44.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:52 i na końcu miesiąca 9:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Kansai w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Tsutemperatura: 7.4 ℃ (45.32 ℉)najwyższa temperatura: 11.9 ℃ (53.42 ℉)najniższa temperatura: 3.2 ℃ (37.76 ℉)opady: 39.7mmdeszcz deszcz dni: -
Owasetemperatura: 8.4 ℃ (47.12 ℉)najwyższa temperatura: 13.9 ℃ (57.02 ℉)najniższa temperatura: 3.4 ℃ (38.12 ℉)opady: 98.9mmdeszcz deszcz dni: -
Yokkaichitemperatura: 7.2 ℃ (44.96 ℉)najwyższa temperatura: 11.8 ℃ (53.24 ℉)najniższa temperatura: 3 ℃ (37.4 ℉)opady: 40.5mmdeszcz deszcz dni: -
Toyookatemperatura: 5.9 ℃ (42.62 ℉)najwyższa temperatura: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najniższa temperatura: 2 ℃ (35.6 ℉)opady: 183.5mmdeszcz deszcz dni: -
Maizurutemperatura: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najwyższa temperatura: 11.1 ℃ (51.98 ℉)najniższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)opady: 107mmdeszcz deszcz dni: -
Kyototemperatura: 7.1 ℃ (44.78 ℉)najwyższa temperatura: 12 ℃ (53.6 ℉)najniższa temperatura: 2.8 ℃ (37.04 ℉)opady: 39.2mmdeszcz deszcz dni: -
Hikonetemperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najwyższa temperatura: 10.1 ℃ (50.18 ℉)najniższa temperatura: 2.6 ℃ (36.68 ℉)opady: 80.2mmdeszcz deszcz dni: -
Himejitemperatura: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najwyższa temperatura: 11.8 ℃ (53.24 ℉)najniższa temperatura: 1.6 ℃ (34.88 ℉)opady: 31.9mmdeszcz deszcz dni: -
Kobetemperatura: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najwyższa temperatura: 11.7 ℃ (53.06 ℉)najniższa temperatura: 4.7 ℃ (40.46 ℉)opady: 37.6mmdeszcz deszcz dni: -
Wakayamatemperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najwyższa temperatura: 13.1 ℃ (55.58 ℉)najniższa temperatura: 4.7 ℃ (40.46 ℉)opady: 39.4mmdeszcz deszcz dni: -
Naratemperatura: 6.3 ℃ (43.34 ℉)najwyższa temperatura: 11.5 ℃ (52.7 ℉)najniższa temperatura: 1.9 ℃ (35.42 ℉)opady: 40.4mmdeszcz deszcz dni: -
Osakatemperatura: - najwyższa temperatura: 12.3 ℃ (54.14 ℉)najniższa temperatura: 5.3 ℃ (41.54 ℉)opady: 44.3mmdeszcz deszcz dni: 5.5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.