Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Kórejská republika

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kórejská republika? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Kórejská republika

Kórejská republika - aké počasie môžete očakávať

Klíma Južnej Kórey je mierna. Zrážky sú zvyčajne ťažšie v lete ako v zime, zimy sú zvyčajne veľmi chladné. Oni sú teplejší na pobreží a chladnejšie v horách. Počasie je ovplyvnené východonasijským monzúnom, v júni a júli sú najsilnejšie.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Andong, Ansan, Asan, Baengnyeong Island, Boryeong, Bundang, Busan, Buyeo, Changwon, Cheonan, Cheongju, Cheorwon, Chujado, Chuncheon, Chungju, DMZ, Daebudo, Daegu, Daejeon, Damyang, Danyang, Deokjeok Island, Deokso, Dokdo, Donghae, Ganghwa Island, Gangneung, Gangwon, Gapyeong, Gayasan National Park, Geoje, Gimcheon, Gimhae, Gimje, Gongju, Goseong, Goyang, Guinsa, Gumi, Gunsan, Gwacheon, Gwandong Palgyeong, Gwangju, Gwangyang, Gyeonggi, Gyeongju, Hallasan National Park, Haman County, Hampyeong, Hongdo, Hongseong, Hwacheon, Icheon, Iksan, Incheon, Inje, Jebudo, Jecheon, Jeju, Jeju Si, Jeju City, Jeongdongjin, Jeongeup, Jeongseon, Jeonju, Jindo, Jinju, Jirisan National Park, Jumunjin, Marado Island, Miryang, Mokpo, Muan, Muju, Mungyeong Saejae Provincial Park, Muuido, Naju, Namhae, Namhansanseong, Namwon, North Chungcheong, North Gyeongsang, North Jeolla, Odaesan National Park, Paju, Pangyo, Pohang, Pyeongchang, Sacheon, Samcheok, Sejong City, Seogwipo Si, Seoraksan National Park, Seosan, Seoul, Sokcho, Somaemuldo, Songdo, Songnisan National Park, South Chungcheong, South Gyeongsang, South Jeolla, Suanbo, Suncheon, Suwon, Taebaek, Tongyeong, Udo Island, Uijeongbu, Ulleungdo, Ulsan, Wolmyeongdong, Wonju, Yanggu, Yangsan, Yangyang, Yeongjong Island, Yeongju, Yeongnam, Yeongwol, Yeonpyeong Island, Yeosu, Yongin.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -6 ℃ (21.2 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 15.5. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 5.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Kórejská republika, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Halla-san (1950 m) a najnižší bod je Sea of Japan (0 m). Takže rozdiely v nadmorských výškach v tejto krajine nie sú zanedbateľné a mali by ste očakávať, že počasie sa bude líšiť v miestach v rôznych nadmorských výškach. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Kórejská republika. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci Január je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6 ℃ (21.2 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.05 ℃ (37.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 7. Priemerné zrážky sú 21.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:51 a na konci mesiaca 10:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci Február je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.05 ℃ (37.49 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.35 ℃ (45.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5.9. Priemerné zrážky sú 23.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:47 a na konci mesiaca 11:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci Marec je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.3 ℃ (34.34 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.35 ℃ (45.23 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 6.9. Priemerné zrážky sú 46 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci Apríl je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.1. Priemerné zrážky sú 75.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:09 a na konci mesiaca 13:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci Máj je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.8. Priemerné zrážky sú 101.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:11 a na konci mesiaca 14:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci Jún je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.8. Priemerné zrážky sú 133.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:44 a na konci mesiaca 14:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci Júl je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.85 ℃ (85.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 15.5. Priemerné zrážky sú 326.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:31 a na konci mesiaca 14:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci August je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.85 ℃ (85.73 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 14.1. Priemerné zrážky sú 351.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:41 a na konci mesiaca 13:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci September je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.6. Priemerné zrážky sú 137.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:33 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci Október je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.7. Priemerné zrážky sú 48.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:22 a na konci mesiaca 10:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci November je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.9. Priemerné zrážky sú 52.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:16 a na konci mesiaca 9:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Kórejská republika - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Kórejská republika v mesiaci December je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.2 ℃ (26.24 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 7.3. Priemerné zrážky sú 25.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:37 a na konci mesiaca 9:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Kórejská republika. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Seoulteplota: - najvyššia teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najnižšia teplota: -3.2 ℃ (26.24 ℉)zrážky: 25.2mmdaždivé dni: 7.3
Gangneungteplota: - najvyššia teplota: 8.3 ℃ (46.94 ℉)najnižšia teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)zrážky: 44.1mmdaždivé dni: 4.8
Daejeonteplota: - najvyššia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najnižšia teplota: -3.7 ℃ (25.34 ℉)zrážky: 30.1mmdaždivé dni: 9.2
Gwangjuteplota: - najvyššia teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najnižšia teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)zrážky: 32.3mmdaždivé dni: 9.6
Busanteplota: - najvyššia teplota: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najnižšia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)zrážky: 24.8mmdaždivé dni: 4.2
Jejuteplota: - najvyššia teplota: 10.9 ℃ (51.62 ℉)najnižšia teplota: 5.2 ℃ (41.36 ℉)zrážky: 45.4mmdaždivé dni: 10.9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.