Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Korea Południowa

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Korea Południowa? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Korea Południowa

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Korea Południowa

Klimat Korei Południowej jest umiarkowany. Opady deszczu są zwykle cięższe latem niż zimą, zimy są zwykle bardzo zimne. Są cieplejsze na wybrzeżu i zimniejsze w górach. Pogoda ma wpływ na monsun wschodnioazjatycki, deszcze są najsilniejsze w czerwcu i lipcu.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Andong, Ansan, Asan, Baengnyeong Island, Boryeong, Bundang, Busan, Buyeo, Changwon, Cheonan, Cheongju, Cheorwon, Chujado, Chuncheon, Chungju, DMZ, Daebudo, Daegu, Daejeon, Damyang, Danyang, Deokjeok Island, Deokso, Dokdo, Donghae, Ganghwa Island, Gangneung, Gangwon, Gapyeong, Gayasan National Park, Geoje, Gimcheon, Gimhae, Gimje, Gongju, Goseong, Goyang, Guinsa, Gumi, Gunsan, Gwacheon, Gwandong Palgyeong, Gwangju, Gwangyang, Gyeonggi, Gyeongju, Hallasan National Park, Haman County, Hampyeong, Hongdo, Hongseong, Hwacheon, Icheon, Iksan, Incheon, Inje, Jebudo, Jecheon, Jeju, Jeju Si, Jeju City, Jeongdongjin, Jeongeup, Jeongseon, Jeonju, Jindo, Jinju, Jirisan National Park, Jumunjin, Marado Island, Miryang, Mokpo, Muan, Muju, Mungyeong Saejae Provincial Park, Muuido, Naju, Namhae, Namhansanseong, Namwon, North Chungcheong, North Gyeongsang, North Jeolla, Odaesan National Park, Paju, Pangyo, Pohang, Pyeongchang, Sacheon, Samcheok, Sejong City, Seogwipo Si, Seoraksan National Park, Seosan, Seoul, Sokcho, Somaemuldo, Songdo, Songnisan National Park, South Chungcheong, South Gyeongsang, South Jeolla, Suanbo, Suncheon, Suwon, Taebaek, Tongyeong, Udo Island, Uijeongbu, Ulleungdo, Ulsan, Wolmyeongdong, Wonju, Yanggu, Yangsan, Yangyang, Yeongjong Island, Yeongju, Yeongnam, Yeongwol, Yeonpyeong Island, Yeosu, Yongin.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.3 ℃ (72.14 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 1.8 ℃ (35.24 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -6 ℃ (21.2 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 15.5. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Korea Południowa, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Halla-san (1950 m) i najniższy punkt Sea of Japan (0 m). Różnice w wysokościach w tym kraju nie są bez znaczenia i należy oczekiwać, że pogoda będzie inna w różnych miejscach na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Korea Południowa. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w styczeń to 1.8 ℃ (35.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6 ℃ (21.2 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.15 ℃ (37.67 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.05 ℃ (37.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 7. Średnia suma opadów 21.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:51 i na końcu miesiąca 10:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w luty to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.8 ℃ (25.16 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.05 ℃ (37.49 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.35 ℃ (45.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 5.9. Średnia suma opadów 23.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:47 i na końcu miesiąca 11:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w marzec to 10.4 ℃ (50.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.3 ℃ (34.34 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.35 ℃ (45.23 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.1 ℃ (57.38 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 6.9. Średnia suma opadów 46 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w kwiecień to 17.8 ℃ (64.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.6 ℃ (45.68 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.5 ℃ (68.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8.1. Średnia suma opadów 75.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:09 i na końcu miesiąca 13:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w maj to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.5 ℃ (68.9 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.35 ℃ (77.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.8. Średnia suma opadów 101.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:11 i na końcu miesiąca 14:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w czerwiec to 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.35 ℃ (77.63 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.8. Średnia suma opadów 133.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:44 i na końcu miesiąca 14:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w lipiec to 29.3 ℃ (84.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.6 ℃ (70.88 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 15.5. Średnia suma opadów 326.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:31 i na końcu miesiąca 14:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w sierpień to 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.3 ℃ (72.14 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 14.1. Średnia suma opadów 351.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:41 i na końcu miesiąca 13:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w wrzesień to 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.6. Średnia suma opadów 137.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:33 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w październik to 19.7 ℃ (67.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.8 ℃ (49.64 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.75 ℃ (60.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6.7. Średnia suma opadów 48.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:22 i na końcu miesiąca 10:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w listopad to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3 ℃ (37.4 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.75 ℃ (60.35 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.15 ℃ (46.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.9. Średnia suma opadów 52.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:16 i na końcu miesiąca 9:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Korea Południowa w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Korea Południowa w grudzień to 4.5 ℃ (40.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.2 ℃ (26.24 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.15 ℃ (46.67 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.15 ℃ (37.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 7.3. Średnia suma opadów 25.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:37 i na końcu miesiąca 9:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Korea Południowa w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Seoultemperatura: - najwyższa temperatura: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najniższa temperatura: -3.2 ℃ (26.24 ℉)opady: 25.2mmdeszcz deszcz dni: 7.3
Gangneungtemperatura: - najwyższa temperatura: 8.3 ℃ (46.94 ℉)najniższa temperatura: -0.3 ℃ (31.46 ℉)opady: 44.1mmdeszcz deszcz dni: 4.8
Daejeontemperatura: - najwyższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najniższa temperatura: -3.7 ℃ (25.34 ℉)opady: 30.1mmdeszcz deszcz dni: 9.2
Gwangjutemperatura: - najwyższa temperatura: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najniższa temperatura: -1 ℃ (30.2 ℉)opady: 32.3mmdeszcz deszcz dni: 9.6
Busantemperatura: - najwyższa temperatura: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najniższa temperatura: 2 ℃ (35.6 ℉)opady: 24.8mmdeszcz deszcz dni: 4.2
Jejutemperatura: - najwyższa temperatura: 10.9 ℃ (51.62 ℉)najniższa temperatura: 5.2 ℃ (41.36 ℉)opady: 45.4mmdeszcz deszcz dni: 10.9
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.