Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Jižní Korea

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Jižní Korea? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Jižní Korea

Jižní Korea - jaké počasí lze čekat

Klima Jižní Koreje je mírné. Dešťové srážky jsou obvykle v létě těžší než v zimě, zimy jsou obvykle velmi chladné. Jsou teplejší na pobřeží a chladnější v horách. Počasí je ovlivněno monzunem východní Asie, deště jsou nejsilnější v červnu a červenci.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Andong, Ansan, Asan, Baengnyeong Island, Boryeong, Bundang, Busan, Buyeo, Changwon, Cheonan, Cheongju, Cheorwon, Chujado, Chuncheon, Chungju, DMZ, Daebudo, Daegu, Daejeon, Damyang, Danyang, Deokjeok Island, Deokso, Dokdo, Donghae, Ganghwa Island, Gangneung, Gangwon, Gapyeong, Gayasan National Park, Geoje, Gimcheon, Gimhae, Gimje, Gongju, Goseong, Goyang, Guinsa, Gumi, Gunsan, Gwacheon, Gwandong Palgyeong, Gwangju, Gwangyang, Gyeonggi, Gyeongju, Hallasan National Park, Haman County, Hampyeong, Hongdo, Hongseong, Hwacheon, Icheon, Iksan, Incheon, Inje, Jebudo, Jecheon, Jeju, Jeju Si, Jeju City, Jeongdongjin, Jeongeup, Jeongseon, Jeonju, Jindo, Jinju, Jirisan National Park, Jumunjin, Marado Island, Miryang, Mokpo, Muan, Muju, Mungyeong Saejae Provincial Park, Muuido, Naju, Namhae, Namhansanseong, Namwon, North Chungcheong, North Gyeongsang, North Jeolla, Odaesan National Park, Paju, Pangyo, Pohang, Pyeongchang, Sacheon, Samcheok, Sejong City, Seogwipo Si, Seoraksan National Park, Seosan, Seoul, Sokcho, Somaemuldo, Songdo, Songnisan National Park, South Chungcheong, South Gyeongsang, South Jeolla, Suanbo, Suncheon, Suwon, Taebaek, Tongyeong, Udo Island, Uijeongbu, Ulleungdo, Ulsan, Wolmyeongdong, Wonju, Yanggu, Yangsan, Yangyang, Yeongjong Island, Yeongju, Yeongnam, Yeongwol, Yeonpyeong Island, Yeosu, Yongin.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 30.4 ℃ (86.72 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 1.8 ℃ (35.24 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -6 ℃ (21.2 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 15.5. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 5.9.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Jižní Korea, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Halla-san (1950 m) a nejnižší bod je Sea of Japan (0 m). Takže rozdíly v nadmořských výškách v této zemi nejsou zanedbatelné a měli byste očekávat, že počasí bude jiné v různých výškách. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Jižní Korea. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci leden je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6 ℃ (21.2 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.05 ℃ (37.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 7. Průměrné srážky jsou 21.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:51 a na konci měsíce 10:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci únor je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.05 ℃ (37.49 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.35 ℃ (45.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 5.9. Průměrné srážky jsou 23.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:47 a na konci měsíce 11:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci březen je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.3 ℃ (34.34 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.35 ℃ (45.23 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 6.9. Průměrné srážky jsou 46 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci duben je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.1. Průměrné srážky jsou 75.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:09 a na konci měsíce 13:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci květen je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.8. Průměrné srážky jsou 101.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:11 a na konci měsíce 14:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci červen je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 9.8. Průměrné srážky jsou 133.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:44 a na konci měsíce 14:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci červenec je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.85 ℃ (85.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 15.5. Průměrné srážky jsou 326.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:31 a na konci měsíce 14:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci srpen je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.85 ℃ (85.73 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 14.1. Průměrné srážky jsou 351.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:41 a na konci měsíce 13:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci září je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.6. Průměrné srážky jsou 137.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:33 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci říjen je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.7. Průměrné srážky jsou 48.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:22 a na konci měsíce 10:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci listopad je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.9. Průměrné srážky jsou 52.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:16 a na konci měsíce 9:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Jižní Korea - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Jižní Korea v měsíci prosinec je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.2 ℃ (26.24 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.15 ℃ (37.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 7.3. Průměrné srážky jsou 25.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:37 a na konci měsíce 9:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Jižní Korea. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Seoulteplota: - nejvyšší teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)nejnižší teplota: -3.2 ℃ (26.24 ℉)srážky: 25.2mmdeštivé dny: 7.3
Gangneungteplota: - nejvyšší teplota: 8.3 ℃ (46.94 ℉)nejnižší teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)srážky: 44.1mmdeštivé dny: 4.8
Daejeonteplota: - nejvyšší teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)nejnižší teplota: -3.7 ℃ (25.34 ℉)srážky: 30.1mmdeštivé dny: 9.2
Gwangjuteplota: - nejvyšší teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)nejnižší teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)srážky: 32.3mmdeštivé dny: 9.6
Busanteplota: - nejvyšší teplota: 10.7 ℃ (51.26 ℉)nejnižší teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)srážky: 24.8mmdeštivé dny: 4.2
Jejuteplota: - nejvyšší teplota: 10.9 ℃ (51.62 ℉)nejnižší teplota: 5.2 ℃ (41.36 ℉)srážky: 45.4mmdeštivé dny: 10.9
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.