Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Lower Saxony

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Lower Saxony? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Německo - Lower Saxony

Lower Saxony - jaké počasí lze čekat

Lower Saxony je součástí země Německo. Německo je docela velká země, takže klima je rozmanité. Obecně je klima Německa mírné, na severu je mořské. Můžete očekávat chladné, někdy zakalené a vlhké zimy a mírné léto. Pravděpodobně byste očekávali teplejší klima na jihu, ale nezapomeňte na Alpy, které zabraňují tomu, aby se většina teplejšího středomořského vzduchu vyhodila do jižního Německa. Počasí v Alpách je samozřejmě chladnější než v nížinách. A na vrcholcích je často velmi chladno.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Alfeld, Amelinghausen, Aurich, Bad Bentheim, Bad Bevensen, Bad Fallingbostel, Bad Gandersheim, Bad Harzburg, Bad Salzdetfurth, Bergen, Bispingen, Braunlage, Bremerhaven, Brunswick, Brunswick Land, Buchholz in der Nordheide, Buxtehude, Celle, Clausthal Zellerfeld, Cuxhaven, Delmenhorst, East Frisia, East Frisian Islands, Einbeck, Elbe Weser Triangle, Elm Lappwald, Emden, Gifhorn, Goslar, Göttingen, Hamelin, Hankensbüttel, Hann. Münden, Hanover, Hanover Region, Helmstedt, Hermannsburg, Herzberg am Harz, Hildesheim, Hitzacker, Königslutter, Leer, Lower Saxon Wadden Sea National Park, Lüneburg, Lüneburg Heath, Munster, Müden, Neuwerk, Nienburg, Norden Norddeich, Oldenburg, Osnabrück, Peine, Salzgitter, Schneverdingen, Schöningen, Soltau, Southern Lower Saxony, Torfhaus, Uelzen, Varel, Verden an der Aller, Walsrode, Western Plains, Wiedensahl, Wilhelmshaven, Winsen an der Aller, Wolfenbüttel, Wolfsburg.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Hannover a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 4 ℃ (39.2 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 11.7. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 8.6.

Při cestování, jehož cílem je Lower Saxony, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Německo je Zugspitze (2963 m) a nejnižší bod je Neuendorf bei Wilster (-3 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Lower Saxony. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci leden je 4 ℃ (39.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.55 ℃ (40.19 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.45 ℃ (40.01 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10.3. Průměrné srážky jsou 53.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:12 a na konci měsíce 8:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci únor je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.2 ℃ (29.84 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.45 ℃ (40.01 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.95 ℃ (44.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 8.6. Průměrné srážky jsou 36.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:52 a na konci měsíce 10:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci březen je 9 ℃ (48.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.3 ℃ (34.34 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.95 ℃ (44.51 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.25 ℃ (52.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11.1. Průměrné srážky jsou 52.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:53 a na konci měsíce 12:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci duben je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.25 ℃ (52.25 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 9.4. Průměrné srážky jsou 43.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:55 a na konci měsíce 14:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci květen je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.95 ℃ (60.71 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.6 ℃ (67.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.7. Průměrné srážky jsou 52.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:44 a na konci měsíce 16:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci červen je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.9. Průměrné srážky jsou 70 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:47 a na konci měsíce 16:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci červenec je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 9.8. Průměrné srážky jsou 58.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:22 a na konci měsíce 15:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci srpen je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.05 ℃ (73.49 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.7. Průměrné srážky jsou 61.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:50 a na konci měsíce 13:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci září je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.6. Průměrné srážky jsou 54.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:54 a na konci měsíce 11:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci říjen je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.75 ℃ (51.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 9.4. Průměrné srážky jsou 48.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:52 a na konci měsíce 9:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci listopad je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.75 ℃ (51.35 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.5 ℃ (43.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.3. Průměrné srážky jsou 48.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:58 a na konci měsíce 8:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Lower Saxony - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Lower Saxony v měsíci prosinec je 5.1 ℃ (41.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.4 ℃ (32.72 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.55 ℃ (40.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 11.7. Průměrné srážky jsou 63 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:45 a na konci měsíce 7:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.