Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Lower Saxony

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Lower Saxony? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Niemcy - Lower Saxony

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Lower Saxony

Lower Saxony jest częścią Niemcy. Niemcy to dość duży kraj, więc klimat jest zróżnicowany. Ogólnie klimat Niemiec jest umiarkowany, morski na północy. Możesz spodziewać się zimnych, czasami pochmurnych i mokrych zim oraz łagodnych lat. Prawdopodobnie spodziewałbyś się cieplejszego klimatu na południu, ale nie zapomnij o Alpach, które uniemożliwiają wysadzenie w powietrze ciepłego powietrza w południowych Niemczech. Pogoda w Alpach jest oczywiście zimniejsza niż na nizinach. I często jest bardzo zimno na szczytach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Alfeld, Amelinghausen, Aurich, Bad Bentheim, Bad Bevensen, Bad Fallingbostel, Bad Gandersheim, Bad Harzburg, Bad Salzdetfurth, Bergen, Bispingen, Braunlage, Bremerhaven, Brunswick, Brunswick Land, Buchholz in der Nordheide, Buxtehude, Celle, Clausthal Zellerfeld, Cuxhaven, Delmenhorst, East Frisia, East Frisian Islands, Einbeck, Elbe Weser Triangle, Elm Lappwald, Emden, Gifhorn, Goslar, Göttingen, Hamelin, Hankensbüttel, Hann. Münden, Hanover, Hanover Region, Helmstedt, Hermannsburg, Herzberg am Harz, Hildesheim, Hitzacker, Königslutter, Leer, Lower Saxon Wadden Sea National Park, Lüneburg, Lüneburg Heath, Munster, Müden, Neuwerk, Nienburg, Norden Norddeich, Oldenburg, Osnabrück, Peine, Salzgitter, Schneverdingen, Schöningen, Soltau, Southern Lower Saxony, Torfhaus, Uelzen, Varel, Verden an der Aller, Walsrode, Western Plains, Wiedensahl, Wilhelmshaven, Winsen an der Aller, Wolfenbüttel, Wolfsburg.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Hannover oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 12.6 ℃ (54.68 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 4 ℃ (39.2 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -1.1 ℃ (30.02 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.6.

Podczas podróży po Lower Saxony zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Niemcy jest Zugspitze (2963 m) i najniższy punkt Neuendorf bei Wilster (-3 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Lower Saxony. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w styczeń to 4 ℃ (39.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.1 ℃ (30.02 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.55 ℃ (40.19 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.45 ℃ (40.01 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.3. Średnia suma opadów 53.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:12 i na końcu miesiąca 8:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w luty to 4.9 ℃ (40.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.2 ℃ (29.84 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.45 ℃ (40.01 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.95 ℃ (44.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.6. Średnia suma opadów 36.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:52 i na końcu miesiąca 10:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w marzec to 9 ℃ (48.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.3 ℃ (34.34 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.95 ℃ (44.51 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.25 ℃ (52.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 11.1. Średnia suma opadów 52.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:53 i na końcu miesiąca 12:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w kwiecień to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.25 ℃ (52.25 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.95 ℃ (60.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.4. Średnia suma opadów 43.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:55 i na końcu miesiąca 14:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w maj to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.95 ℃ (60.71 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.7. Średnia suma opadów 52.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:44 i na końcu miesiąca 16:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w czerwiec to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.6 ℃ (67.28 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.85 ℃ (71.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10.9. Średnia suma opadów 70 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:47 i na końcu miesiąca 16:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w lipiec to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.1 ℃ (55.58 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.85 ℃ (71.33 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.8. Średnia suma opadów 58.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:22 i na końcu miesiąca 15:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w sierpień to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.6 ℃ (54.68 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.05 ℃ (73.49 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.2 ℃ (70.16 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.7. Średnia suma opadów 61.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:50 i na końcu miesiąca 13:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w wrzesień to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.2 ℃ (70.16 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.4 ℃ (61.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 9.6. Średnia suma opadów 54.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:54 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w październik to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.2 ℃ (43.16 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.4 ℃ (61.52 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.75 ℃ (51.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.4. Średnia suma opadów 48.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:52 i na końcu miesiąca 9:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w listopad to 7.9 ℃ (46.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.6 ℃ (36.68 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.75 ℃ (51.35 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.5 ℃ (43.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10.3. Średnia suma opadów 48.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:58 i na końcu miesiąca 8:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Lower Saxony w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Lower Saxony w grudzień to 5.1 ℃ (41.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.4 ℃ (32.72 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.5 ℃ (43.7 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.55 ℃ (40.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 11.7. Średnia suma opadów 63 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:45 i na końcu miesiąca 7:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.