Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Maďarsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Maďarsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Maďarsko

Maďarsko - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Maďarska je mierne, môžete očakávať chladné, zakalené a vlhké zimy a teplé letá. Buďte pripravení, aby počasie bolo v tejto krajine celkom premenlivé. Najsušie časti krajiny sú na východe.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aggtelek, Balassagyarmat, Balatonfüred, Balatonszemes, Balmazújváros, Baranya County, Bikal, Borsod Abaúj Zemplén County, Budakeszi, Budapest, Budaörs, Bugac, Bács Kiskun County, Békés County, Bükk, Cegléd, Central Hungary, Csongrád County, Debrecen, Dobogókő, Dunakeszi, Eger, Esztergom, Fejér County, Fonyód, Great Hungarian Plain, Gyenesdiás, Gyöngyös, Győr, Győr Moson Sopron County, Gödöllő, Hajdú Bihar County, Harkány, Heves County, Hollókő, Hortobágy, Hévíz, Jász Nagykun Szolnok County, Jászberény, Kecskemét, Keszthely, Kisvárda, Komárom Esztergom County, Kőszeg, Lake Balaton, Lillafüred, Marcali, Mezőkövesd, Miskolc, Mosonmagyaróvár, Mátészalka, Nagykanizsa, Nagykőrös, Northern Hungary, Nyíregyháza, Nyírtass, Nógrád County, Pilisvörösvár, Pomáz, Pápa, Pécs, Ráckeve, Rétság, Salgótarján, Siófok, Somogy County, Sopron, Szabolcs Szatmár Bereg County, Szeged, Szekszárd, Szentendre, Szolnok, Szombathely, Székesfehérvár, Sátoraljaújhely, Tokaj, Tokaj Hegyalja, Tolna County, Transdanubia, Vas County, Veszprém, Veszprém County, Visegrád, Vác, Zala County, Érd.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 7.9. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 4.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Maďarsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Kekes (1014 m) a najnižší bod je Tisza River (78 m). Takže v tejto krajine nie sú veľké rozdiely v nadmorských výškach. Nadmorská výška však ovplyvňuje počasie aj napriek tomu. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Maďarsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci Január je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.35 ℃ (36.23 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.1 ℃ (37.58 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 6.8. Priemerné zrážky sú 32.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:52 a na konci mesiaca 9:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci Február je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 6.1. Priemerné zrážky sú 30.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:14 a na konci mesiaca 11:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci Marec je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 6. Priemerné zrážky sú 29.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci Apríl je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 6. Priemerné zrážky sú 37.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:37 a na konci mesiaca 14:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci Máj je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 7.9. Priemerné zrážky sú 56 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:06 a na konci mesiaca 15:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci Jún je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7.9. Priemerné zrážky sú 61.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:55 a na konci mesiaca 15:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci Júl je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 7. Priemerné zrážky sú 53.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:36 a na konci mesiaca 15:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci August je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.95 ℃ (75.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6. Priemerné zrážky sú 50.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:22 a na konci mesiaca 13:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci September je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.95 ℃ (75.11 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 4.9. Priemerné zrážky sú 40.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:45 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci Október je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 4.9. Priemerné zrážky sú 32.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:04 a na konci mesiaca 10:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci November je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 7. Priemerné zrážky sú 52.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:30 a na konci mesiaca 8:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Maďarsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maďarsko v mesiaci December je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.6 ℃ (29.12 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.35 ℃ (36.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 6.9. Priemerné zrážky sú 39.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:31 a na konci mesiaca 8:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Maďarsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Budapestteplota: - najvyššia teplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)najnižšia teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)zrážky: 39.7mmdaždivé dni: 6.9
Gyorteplota: - najvyššia teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najnižšia teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)zrážky: 37.2mmdaždivé dni: 6.9
Miskolcteplota: - najvyššia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najnižšia teplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)zrážky: 36mmdaždivé dni: 6.1
Debrecenteplota: - najvyššia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)najnižšia teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)zrážky: 44.1mmdaždivé dni: 7.9
Pecsteplota: - najvyššia teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 44.3mmdaždivé dni: 8
Szegedteplota: - najvyššia teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)najnižšia teplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)zrážky: 40.4mmdaždivé dni: 7.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest