Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Maďarsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Maďarsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Maďarsko

Maďarsko - jaké počasí lze čekat

Klima Maďarska je mírné, můžete očekávat poměrně chladné, zakalené a vlhké zimy a teplé léto. Buďte připraveni, že počasí je v této zemi poměrně proměnlivé. Nejsušší části země jsou na východě.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aggtelek, Balassagyarmat, Balatonfüred, Balatonszemes, Balmazújváros, Baranya County, Bikal, Borsod Abaúj Zemplén County, Budakeszi, Budapest, Budaörs, Bugac, Bács Kiskun County, Békés County, Bükk, Cegléd, Central Hungary, Csongrád County, Debrecen, Dobogókő, Dunakeszi, Eger, Esztergom, Fejér County, Fonyód, Great Hungarian Plain, Gyenesdiás, Gyöngyös, Győr, Győr Moson Sopron County, Gödöllő, Hajdú Bihar County, Harkány, Heves County, Hollókő, Hortobágy, Hévíz, Jász Nagykun Szolnok County, Jászberény, Kecskemét, Keszthely, Kisvárda, Komárom Esztergom County, Kőszeg, Lake Balaton, Lillafüred, Marcali, Mezőkövesd, Miskolc, Mosonmagyaróvár, Mátészalka, Nagykanizsa, Nagykőrös, Northern Hungary, Nyíregyháza, Nyírtass, Nógrád County, Pilisvörösvár, Pomáz, Pápa, Pécs, Ráckeve, Rétság, Salgótarján, Siófok, Somogy County, Sopron, Szabolcs Szatmár Bereg County, Szeged, Szekszárd, Szentendre, Szolnok, Szombathely, Székesfehérvár, Sátoraljaújhely, Tokaj, Tokaj Hegyalja, Tolna County, Transdanubia, Vas County, Veszprém, Veszprém County, Visegrád, Vác, Zala County, Érd.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 1.4 ℃ (34.52 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 7.9. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 4.9.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Maďarsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Kekes (1014 m) a nejnižší bod je Tisza River (78 m). Takže v této zemi neexistují velké rozdíly v nadmořských výškách. Ale nadmořská výška ovlivňuje počasí i tak. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Maďarsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci leden je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.35 ℃ (36.23 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.1 ℃ (37.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 6.8. Průměrné srážky jsou 32.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:52 a na konci měsíce 9:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci únor je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.1 ℃ (37.58 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 6.1. Průměrné srážky jsou 30.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:14 a na konci měsíce 11:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci březen je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.5 ℃ (45.5 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 6. Průměrné srážky jsou 29.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci duben je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 6. Průměrné srážky jsou 37.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:37 a na konci měsíce 14:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci květen je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 7.9. Průměrné srážky jsou 56 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:06 a na konci měsíce 15:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci červen je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.95 ℃ (73.31 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 7.9. Průměrné srážky jsou 61.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:55 a na konci měsíce 15:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci červenec je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.5 ℃ (77.9 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 7. Průměrné srážky jsou 53.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:36 a na konci měsíce 15:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci srpen je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.95 ℃ (75.11 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 6. Průměrné srážky jsou 50.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:22 a na konci měsíce 13:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

září

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci září je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.95 ℃ (75.11 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 4.9. Průměrné srážky jsou 40.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:45 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci říjen je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.2 ℃ (66.56 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 4.9. Průměrné srážky jsou 32.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:04 a na konci měsíce 10:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci listopad je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.35 ℃ (54.23 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 7. Průměrné srážky jsou 52.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:30 a na konci měsíce 8:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Maďarsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Maďarsko v měsíci prosinec je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.6 ℃ (29.12 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.35 ℃ (36.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 6.9. Průměrné srážky jsou 39.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:31 a na konci měsíce 8:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Maďarsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Budapestteplota: - nejvyšší teplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)nejnižší teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)srážky: 39.7mmdeštivé dny: 6.9
Gyorteplota: - nejvyšší teplota: 3.5 ℃ (38.3 ℉)nejnižší teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)srážky: 37.2mmdeštivé dny: 6.9
Miskolcteplota: - nejvyšší teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)nejnižší teplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)srážky: 36mmdeštivé dny: 6.1
Debrecenteplota: - nejvyšší teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)nejnižší teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)srážky: 44.1mmdeštivé dny: 7.9
Pecsteplota: - nejvyšší teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)nejnižší teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)srážky: 44.3mmdeštivé dny: 8
Szegedteplota: - nejvyšší teplota: 4 ℃ (39.2 ℉)nejnižší teplota: -1.9 ℃ (28.58 ℉)srážky: 40.4mmdeštivé dny: 7.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.