Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Węgry

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Węgry? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Węgry

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Węgry

Klimat Węgier jest umiarkowany, można spodziewać się dość zimnych, pochmurnych i wilgotnych zim oraz ciepłych lat. Przygotuj się, że pogoda jest dość zmienna w tym kraju. Najbardziej suche części kraju znajdują się na wschodzie.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Aggtelek, Balassagyarmat, Balatonfüred, Balatonszemes, Balmazújváros, Baranya County, Bikal, Borsod Abaúj Zemplén County, Budakeszi, Budapest, Budaörs, Bugac, Bács Kiskun County, Békés County, Bükk, Cegléd, Central Hungary, Csongrád County, Debrecen, Dobogókő, Dunakeszi, Eger, Esztergom, Fejér County, Fonyód, Great Hungarian Plain, Gyenesdiás, Gyöngyös, Győr, Győr Moson Sopron County, Gödöllő, Hajdú Bihar County, Harkány, Heves County, Hollókő, Hortobágy, Hévíz, Jász Nagykun Szolnok County, Jászberény, Kecskemét, Keszthely, Kisvárda, Komárom Esztergom County, Kőszeg, Lake Balaton, Lillafüred, Marcali, Mezőkövesd, Miskolc, Mosonmagyaróvár, Mátészalka, Nagykanizsa, Nagykőrös, Northern Hungary, Nyíregyháza, Nyírtass, Nógrád County, Pilisvörösvár, Pomáz, Pápa, Pécs, Ráckeve, Rétság, Salgótarján, Siófok, Somogy County, Sopron, Szabolcs Szatmár Bereg County, Szeged, Szekszárd, Szentendre, Szolnok, Szombathely, Székesfehérvár, Sátoraljaújhely, Tokaj, Tokaj Hegyalja, Tolna County, Transdanubia, Vas County, Veszprém, Veszprém County, Visegrád, Vác, Zala County, Érd.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 15.9 ℃ (60.62 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 1.4 ℃ (34.52 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -3.8 ℃ (25.16 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 4.9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Węgry, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Kekes (1014 m) i najniższy punkt Tisza River (78 m). Tak więc nie ma dużych różnic w wysokościach w tym kraju. Ale wysokość wpływa nawet na pogodę. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Węgry. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w styczeń to 1.4 ℃ (34.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.8 ℃ (25.16 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.35 ℃ (36.23 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.1 ℃ (37.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 6.8. Średnia suma opadów 32.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:52 i na końcu miesiąca 9:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w luty to 4.8 ℃ (40.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.5 ℃ (29.3 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.1 ℃ (37.58 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.5 ℃ (45.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 6.1. Średnia suma opadów 30.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:14 i na końcu miesiąca 11:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w marzec to 10.2 ℃ (50.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.35 ℃ (56.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 6. Średnia suma opadów 29.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w kwiecień to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.6 ℃ (43.88 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.35 ℃ (56.03 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.8 ℃ (65.84 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 6. Średnia suma opadów 37.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:37 i na końcu miesiąca 14:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w maj to 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.8 ℃ (65.84 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 7.9. Średnia suma opadów 56 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:06 i na końcu miesiąca 15:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w czerwiec to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.8 ℃ (56.84 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.95 ℃ (73.31 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.9. Średnia suma opadów 61.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:55 i na końcu miesiąca 15:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w lipiec to 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.5 ℃ (77.9 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 7. Średnia suma opadów 53.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:36 i na końcu miesiąca 15:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w sierpień to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.95 ℃ (75.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6. Średnia suma opadów 50.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:22 i na końcu miesiąca 13:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w wrzesień to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.7 ℃ (53.06 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.95 ℃ (75.11 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.2 ℃ (66.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 4.9. Średnia suma opadów 40.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:45 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w październik to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.9 ℃ (44.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.2 ℃ (66.56 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.35 ℃ (54.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 4.9. Średnia suma opadów 32.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:04 i na końcu miesiąca 10:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w listopad to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.35 ℃ (54.23 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.9 ℃ (42.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 7. Średnia suma opadów 52.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:30 i na końcu miesiąca 8:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Węgry w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Węgry w grudzień to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.6 ℃ (29.12 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.9 ℃ (42.62 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.35 ℃ (36.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 6.9. Średnia suma opadów 39.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:31 i na końcu miesiąca 8:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Węgry w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Budapesttemperatura: - najwyższa temperatura: 3.3 ℃ (37.94 ℉)najniższa temperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)opady: 39.7mmdeszcz deszcz dni: 6.9
Gyortemperatura: - najwyższa temperatura: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najniższa temperatura: -1.7 ℃ (28.94 ℉)opady: 37.2mmdeszcz deszcz dni: 6.9
Miskolctemperatura: - najwyższa temperatura: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najniższa temperatura: -3.4 ℃ (25.88 ℉)opady: 36mmdeszcz deszcz dni: 6.1
Debrecentemperatura: - najwyższa temperatura: 2.8 ℃ (37.04 ℉)najniższa temperatura: -2.5 ℃ (27.5 ℉)opady: 44.1mmdeszcz deszcz dni: 7.9
Pecstemperatura: - najwyższa temperatura: 3.6 ℃ (38.48 ℉)najniższa temperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)opady: 44.3mmdeszcz deszcz dni: 8
Szegedtemperatura: - najwyższa temperatura: 4 ℃ (39.2 ℉)najniższa temperatura: -1.9 ℃ (28.58 ℉)opady: 40.4mmdeszcz deszcz dni: 7.1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.