Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Maroko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Maroko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Afrika - Maroko

Maroko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Maroka je stredomorské, aspoň pozdĺž pobrežia Stredozemného mora. Na juhovýchode je podnebie suché. Na severozápade je mierne podnebie. Môžete očakávať viac extrémneho počasia vo vnútrozemí krajiny.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Agadir, Aglou, Alnif, Amizmiz, Anti Atlas, Asilah, Asni, Azrou, Aït Benhaddou, Casablanca, Chefchaouen, El Jadida, Erfoud, Erg Chebbi, Essaouira, Fez, Guelmim, High Atlas, Ifrane, Ikkiss, Imlil, Imouzzer, Itzer, Jerada, Khamlia, Khoukhate, Larache, M'Hamid, M'Rirt, Marigha, Marrakech, Mediterranean Morocco, Meknes, Merzouga, Middle Atlas, Midelt, Mirleft, Moulay Idriss, Nador, Nkob, North Atlantic Coast, Ouarzazate, Oued Laou, Oujda, Oukaimeden, Ourika Valley, Rabat, Rissani, Saharan Morocco, Setti Fatma, Sidi Ifni, Souss Massa National Park, South Atlantic Coast, Tacheddirt, Tafraoute, Taghazout, Tangier, Tarfaya, Taroudannt, Taza, Tinerhir, Tiznit, Toubkal National Park, Tétouan, Zagora, Zaouiate Oued Ifrane.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18 ℃ (64.4 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 8.7 ℃ (47.66 ℉).

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Maroko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Jebel Toubkal (4165 m) a najnižší bod je Sebkha Tah (-59 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Maroko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci Január je 18 ℃ (64.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18 ℃ (64.4 ℉). Priemerné zrážky sú 76.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:08 a na konci mesiaca 10:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci Február je 18 ℃ (64.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18 ℃ (64.4 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Priemerné zrážky sú 74.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:56 a na konci mesiaca 11:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci Marec je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.05 ℃ (66.29 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Priemerné zrážky sú 61.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci Apríl je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerné zrážky sú 63.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:02 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci Máj je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13 ℃ (55.4 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.7 ℃ (71.06 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerné zrážky sú 25.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:55 a na konci mesiaca 14:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci Jún je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.6 ℃ (74.48 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Priemerné zrážky sú 6.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:24 a na konci mesiaca 14:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci Júl je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.05 ℃ (78.89 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerné zrážky sú 0.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:13 a na konci mesiaca 13:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci August je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerné zrážky sú 1.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:29 a na konci mesiaca 13:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci September je 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerné zrážky sú 5.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:30 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci Október je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.3 ℃ (79.34 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerné zrážky sú 42.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:27 a na konci mesiaca 10:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci November je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23 ℃ (73.4 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Priemerné zrážky sú 94.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:30 a na konci mesiaca 10:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Maroko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Maroko v mesiaci December je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.65 ℃ (67.37 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.2 ℃ (64.76 ℉). Priemerné zrážky sú 101.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:55 a na konci mesiaca 9:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Maroko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Casablancateplota: - najvyššia teplota: 19.5 ℃ (67.1 ℉)najnižšia teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)zrážky: 105.4mmdaždivé dni: 12
Marrakechteplota: - najvyššia teplota: 20.6 ℃ (69.08 ℉)najnižšia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)zrážky: 33.7mmdaždivé dni: 6.9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.