Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Maroko

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Maroko? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Maroko

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Maroko

Klimat Maroka jest śródziemnomorski, przynajmniej wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Na południowym wschodzie klimat jest suchy. Na północnym zachodzie klimat jest umiarkowany. Możesz spodziewać się bardziej ekstremalnej pogody we wnętrzu kraju.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Agadir, Aglou, Alnif, Amizmiz, Anti Atlas, Asilah, Asni, Azrou, Aït Benhaddou, Casablanca, Chefchaouen, El Jadida, Erfoud, Erg Chebbi, Essaouira, Fez, Guelmim, High Atlas, Ifrane, Ikkiss, Imlil, Imouzzer, Itzer, Jerada, Khamlia, Khoukhate, Larache, M'Hamid, M'Rirt, Marigha, Marrakech, Mediterranean Morocco, Meknes, Merzouga, Middle Atlas, Midelt, Mirleft, Moulay Idriss, Nador, Nkob, North Atlantic Coast, Ouarzazate, Oued Laou, Oujda, Oukaimeden, Ourika Valley, Rabat, Rissani, Saharan Morocco, Setti Fatma, Sidi Ifni, Souss Massa National Park, South Atlantic Coast, Tacheddirt, Tafraoute, Taghazout, Tangier, Tarfaya, Taroudannt, Taza, Tinerhir, Tiznit, Toubkal National Park, Tétouan, Zagora, Zaouiate Oued Ifrane.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18 ℃ (64.4 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 18 ℃ (64.4 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 8.7 ℃ (47.66 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Maroko, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Jebel Toubkal (4165 m) i najniższy punkt Sebkha Tah (-59 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Maroko. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w styczeń to 18 ℃ (64.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.7 ℃ (47.66 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.2 ℃ (64.76 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18 ℃ (64.4 ℉). Średnia suma opadów 76.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:08 i na końcu miesiąca 10:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w luty to 18 ℃ (64.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18 ℃ (64.4 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Średnia suma opadów 74.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:56 i na końcu miesiąca 11:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w marzec to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.6 ℃ (49.28 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Średnia suma opadów 61.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w kwiecień to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia suma opadów 63.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:02 i na końcu miesiąca 13:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w maj to 22.6 ℃ (72.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13 ℃ (55.4 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.7 ℃ (71.06 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia suma opadów 25.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:55 i na końcu miesiąca 14:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w czerwiec to 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Średnia suma opadów 6.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:24 i na końcu miesiąca 14:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w lipiec to 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18 ℃ (64.4 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.05 ℃ (78.89 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia suma opadów 0.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:13 i na końcu miesiąca 13:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w sierpień to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia suma opadów 1.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:29 i na końcu miesiąca 13:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w wrzesień to 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia suma opadów 5.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:30 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w październik to 25.1 ℃ (77.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.3 ℃ (79.34 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23 ℃ (73.4 ℉). Średnia suma opadów 42.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:27 i na końcu miesiąca 10:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w listopad to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.9 ℃ (53.42 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23 ℃ (73.4 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.65 ℃ (67.37 ℉). Średnia suma opadów 94.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:30 i na końcu miesiąca 10:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Maroko w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Maroko w grudzień to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.65 ℃ (67.37 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.2 ℃ (64.76 ℉). Średnia suma opadów 101.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:55 i na końcu miesiąca 9:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Maroko w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Casablancatemperatura: - najwyższa temperatura: 19.5 ℃ (67.1 ℉)najniższa temperatura: 11.3 ℃ (52.34 ℉)opady: 105.4mmdeszcz deszcz dni: 12
Marrakechtemperatura: - najwyższa temperatura: 20.6 ℃ (69.08 ℉)najniższa temperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)opady: 33.7mmdeszcz deszcz dni: 6.9
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.