Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Michigan

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Michigan? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Michigan - aké počasie môžete očakávať

Michigan je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Ada, Adrian, Allegan, Allen Park, Allendale, Alma, Alpena, Ann Arbor, Arcadia, Auburn Hills, Battle Creek, Bay City, Bay Harbor, Bear Lake, Beaver Island, Belleville, Benton Harbor Saint Joseph, Benzie County, Big Bay, Big Rapids, Birmingham, Bloomfield Hills, Brighton, Bronson, Cadillac, Canton, Carleton, Central Michigan, Channing, Charlevoix, Cheboygan, Chelsea, Clare, Clarkston, Coldwater, Coloma, Copper Harbor, Dearborn, Dearborn Heights, Detroit, Dexter, Drummond Island, Dundee, East Lansing, Eaton Rapids, Escanaba, Farmington Hills, Fenton, Flat Rock, Flint, Frankenmuth, Frankfort, Franklin, Garden, Garden City, Gladstone, Grand Haven, Grand Rapids, Grand Traverse Bay Area, Grayling, Grosse Pointe, Harbert, Harbor Beach, Harbor Country, Harbor Springs, Harper Woods, Harrison, Hell, Holland, Honor, Houghton Hancock, Houghton Lake, Inkster, Interlochen, Iron Mountain, Ironwood, Ishpeming, Isle Royale National Park, Ithaca, Jackson, Jackson County, Jenison, Kalamazoo, Kalkaska, Keweenaw Peninsula, L'Anse, Lake Michigan Beachtowns, Lansing, Leelanau Peninsula, Leland, Lenawee County, Les Cheneaux Islands, Lincoln Park, Livingston County, Livonia, Lowell, Lower Peninsula, Ludington, Luna Pier, Mackinac Area, Mackinac Island, Mackinaw City, Macomb County, Manistee, Manistique, Marquette, Marshall, Maybee, Melvindale, Menominee, Metro Detroit, Michigamme, Midland, Milan, Monroe, Monroe County, Mount Pleasant, Munising, Muskegon, New Boston, New Buffalo, Newberry, Niles, Northeastern Michigan, Northern Michigan, Northville, Novi, Oakland County, Paradise and Whitefish Bay, Pentwater, Petersburg, Petoskey, Pictured Rocks National Lakeshore, Plymouth, Pontiac, Porcupine Mountains, Port Hope, Port Huron, Redford, Reed City, River Rouge, Riverview, Rochester, Rochester Hills, Rockwood, Romulus, Roseville, Royal Oak, Saginaw, Saline, Sandusky, Sanilac County, Saugatuck, Sault Sainte Marie, Sleeping Bear Dunes National Lakeshore, South Haven, Southeast Michigan, Southfield, Southgate, Sparta, St. Clair County, St. Clair Shores, St. Ignace, St. Louis, Sterling Heights, Stevensville, Swartz Creek, Tahquamenon Falls, Tawas City, Taylor, Three Oaks, Traverse City, Troy, Union Pier, Upper Peninsula, Warren, Washington Township, Washtenaw County, Waterford, Wayne, Wayne County, West Michigan, Westland, Woodhaven, Wyandotte, Wyoming, Ypsilanti.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Detroit a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 28.7 ℃ (83.66 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -6.2 ℃ (20.84 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Michigan vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Michigan. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci Január je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.2 ℃ (20.84 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1 ℃ (33.8 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.7 ℃ (33.26 ℉). Priemerné zrážky sú 35.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:26 a na konci mesiaca 9:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci Február je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.4 ℃ (22.28 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerné zrážky sú 43 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:33 a na konci mesiaca 11:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci Marec je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerné zrážky sú 51 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci Apríl je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerné zrážky sú 70.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:21 a na konci mesiaca 14:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci Máj je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Priemerné zrážky sú 77.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:35 a na konci mesiaca 15:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci Jún je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerné zrážky sú 83.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:14 a na konci mesiaca 15:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci Júl je 28.7 ℃ (83.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Priemerné zrážky sú 76.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:59 a na konci mesiaca 14:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci August je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Priemerné zrážky sú 80.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:59 a na konci mesiaca 13:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci September je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerné zrážky sú 88.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:39 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci Október je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Priemerné zrážky sú 67.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:14 a na konci mesiaca 10:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci November je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerné zrážky sú 72.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:56 a na konci mesiaca 9:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Michigan - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Michigan v mesiaci December je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.6 ℃ (25.52 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1 ℃ (33.8 ℉). Priemerné zrážky sú 50.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:09 a na konci mesiaca 9:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Michigan. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Detroitteplota: - najvyššia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najnižšia teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)zrážky: 50.2mmdaždivé dni: -
Flintteplota: - najvyššia teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)najnižšia teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)zrážky: 49.5mmdaždivé dni: 13.9
Grand Rapidsteplota: - najvyššia teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najnižšia teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)zrážky: 62.4mmdaždivé dni: 15.8
Lansingteplota: - najvyššia teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najnižšia teplota: -5.2 ℃ (22.64 ℉)zrážky: 43.1mmdaždivé dni: 13
Sault Ste. Marieteplota: - najvyššia teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)najnižšia teplota: -8.7 ℃ (16.34 ℉)zrážky: 71.8mmdaždivé dni: 19.1
Ann Arborteplota: - najvyššia teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najnižšia teplota: -6.2 ℃ (20.84 ℉)zrážky: 50.6mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.