Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Michigan

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Michigan? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Michigan - jaké počasí lze čekat

Michigan je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Ada, Adrian, Allegan, Allen Park, Allendale, Alma, Alpena, Ann Arbor, Arcadia, Auburn Hills, Battle Creek, Bay City, Bay Harbor, Bear Lake, Beaver Island, Belleville, Benton Harbor Saint Joseph, Benzie County, Big Bay, Big Rapids, Birmingham, Bloomfield Hills, Brighton, Bronson, Cadillac, Canton, Carleton, Central Michigan, Channing, Charlevoix, Cheboygan, Chelsea, Clare, Clarkston, Coldwater, Coloma, Copper Harbor, Dearborn, Dearborn Heights, Detroit, Dexter, Drummond Island, Dundee, East Lansing, Eaton Rapids, Escanaba, Farmington Hills, Fenton, Flat Rock, Flint, Frankenmuth, Frankfort, Franklin, Garden, Garden City, Gladstone, Grand Haven, Grand Rapids, Grand Traverse Bay Area, Grayling, Grosse Pointe, Harbert, Harbor Beach, Harbor Country, Harbor Springs, Harper Woods, Harrison, Hell, Holland, Honor, Houghton Hancock, Houghton Lake, Inkster, Interlochen, Iron Mountain, Ironwood, Ishpeming, Isle Royale National Park, Ithaca, Jackson, Jackson County, Jenison, Kalamazoo, Kalkaska, Keweenaw Peninsula, L'Anse, Lake Michigan Beachtowns, Lansing, Leelanau Peninsula, Leland, Lenawee County, Les Cheneaux Islands, Lincoln Park, Livingston County, Livonia, Lowell, Lower Peninsula, Ludington, Luna Pier, Mackinac Area, Mackinac Island, Mackinaw City, Macomb County, Manistee, Manistique, Marquette, Marshall, Maybee, Melvindale, Menominee, Metro Detroit, Michigamme, Midland, Milan, Monroe, Monroe County, Mount Pleasant, Munising, Muskegon, New Boston, New Buffalo, Newberry, Niles, Northeastern Michigan, Northern Michigan, Northville, Novi, Oakland County, Paradise and Whitefish Bay, Pentwater, Petersburg, Petoskey, Pictured Rocks National Lakeshore, Plymouth, Pontiac, Porcupine Mountains, Port Hope, Port Huron, Redford, Reed City, River Rouge, Riverview, Rochester, Rochester Hills, Rockwood, Romulus, Roseville, Royal Oak, Saginaw, Saline, Sandusky, Sanilac County, Saugatuck, Sault Sainte Marie, Sleeping Bear Dunes National Lakeshore, South Haven, Southeast Michigan, Southfield, Southgate, Sparta, St. Clair County, St. Clair Shores, St. Ignace, St. Louis, Sterling Heights, Stevensville, Swartz Creek, Tahquamenon Falls, Tawas City, Taylor, Three Oaks, Traverse City, Troy, Union Pier, Upper Peninsula, Warren, Washington Township, Washtenaw County, Waterford, Wayne, Wayne County, West Michigan, Westland, Woodhaven, Wyandotte, Wyoming, Ypsilanti.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Detroit a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 28.7 ℃ (83.66 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -0.1 ℃ (31.82 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -6.2 ℃ (20.84 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Michigan, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Michigan. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci leden je -0.1 ℃ (31.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.2 ℃ (20.84 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1 ℃ (33.8 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.7 ℃ (33.26 ℉). Průměrné srážky jsou 35.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:26 a na konci měsíce 9:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci únor je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.4 ℃ (22.28 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.3 ℃ (39.74 ℉). Průměrné srážky jsou 43 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:33 a na konci měsíce 11:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci březen je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Průměrné srážky jsou 51 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci duben je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.4 ℃ (39.92 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrné srážky jsou 70.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:21 a na konci měsíce 14:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci květen je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Průměrné srážky jsou 77.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:35 a na konci měsíce 15:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci červen je 25.9 ℃ (78.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Průměrné srážky jsou 83.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:14 a na konci měsíce 15:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci červenec je 28.7 ℃ (83.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.3 ℃ (81.14 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Průměrné srážky jsou 76.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:59 a na konci měsíce 14:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci srpen je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Průměrné srážky jsou 80.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:59 a na konci měsíce 13:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci září je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.25 ℃ (77.45 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrné srážky jsou 88.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:39 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci říjen je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Průměrné srážky jsou 67.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:14 a na konci měsíce 10:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci listopad je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Průměrné srážky jsou 72.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:56 a na konci měsíce 9:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Michigan - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Michigan v měsíci prosinec je 2.1 ℃ (35.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.6 ℃ (25.52 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1 ℃ (33.8 ℉). Průměrné srážky jsou 50.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:09 a na konci měsíce 9:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Michigan. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Detroitteplota: - nejvyšší teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)nejnižší teplota: -3.6 ℃ (25.52 ℉)srážky: 50.2mmdeštivé dny: -
Flintteplota: - nejvyšší teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)nejnižší teplota: -6.1 ℃ (21.02 ℉)srážky: 49.5mmdeštivé dny: 13.9
Grand Rapidsteplota: - nejvyšší teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)nejnižší teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)srážky: 62.4mmdeštivé dny: 15.8
Lansingteplota: - nejvyšší teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)nejnižší teplota: -5.2 ℃ (22.64 ℉)srážky: 43.1mmdeštivé dny: 13
Sault Ste. Marieteplota: - nejvyšší teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)nejnižší teplota: -8.7 ℃ (16.34 ℉)srážky: 71.8mmdeštivé dny: 19.1
Ann Arborteplota: - nejvyšší teplota: 2.1 ℃ (35.78 ℉)nejnižší teplota: -6.2 ℃ (20.84 ℉)srážky: 50.6mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.