Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Michigan

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Michigan? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Michigan

Michigan jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Ada, Adrian, Allegan, Allen Park, Allendale, Alma, Alpena, Ann Arbor, Arcadia, Auburn Hills, Battle Creek, Bay City, Bay Harbor, Bear Lake, Beaver Island, Belleville, Benton Harbor Saint Joseph, Benzie County, Big Bay, Big Rapids, Birmingham, Bloomfield Hills, Brighton, Bronson, Cadillac, Canton, Carleton, Central Michigan, Channing, Charlevoix, Cheboygan, Chelsea, Clare, Clarkston, Coldwater, Coloma, Copper Harbor, Dearborn, Dearborn Heights, Detroit, Dexter, Drummond Island, Dundee, East Lansing, Eaton Rapids, Escanaba, Farmington Hills, Fenton, Flat Rock, Flint, Frankenmuth, Frankfort, Franklin, Garden, Garden City, Gladstone, Grand Haven, Grand Rapids, Grand Traverse Bay Area, Grayling, Grosse Pointe, Harbert, Harbor Beach, Harbor Country, Harbor Springs, Harper Woods, Harrison, Hell, Holland, Honor, Houghton Hancock, Houghton Lake, Inkster, Interlochen, Iron Mountain, Ironwood, Ishpeming, Isle Royale National Park, Ithaca, Jackson, Jackson County, Jenison, Kalamazoo, Kalkaska, Keweenaw Peninsula, L'Anse, Lake Michigan Beachtowns, Lansing, Leelanau Peninsula, Leland, Lenawee County, Les Cheneaux Islands, Lincoln Park, Livingston County, Livonia, Lowell, Lower Peninsula, Ludington, Luna Pier, Mackinac Area, Mackinac Island, Mackinaw City, Macomb County, Manistee, Manistique, Marquette, Marshall, Maybee, Melvindale, Menominee, Metro Detroit, Michigamme, Midland, Milan, Monroe, Monroe County, Mount Pleasant, Munising, Muskegon, New Boston, New Buffalo, Newberry, Niles, Northeastern Michigan, Northern Michigan, Northville, Novi, Oakland County, Paradise and Whitefish Bay, Pentwater, Petersburg, Petoskey, Pictured Rocks National Lakeshore, Plymouth, Pontiac, Porcupine Mountains, Port Hope, Port Huron, Redford, Reed City, River Rouge, Riverview, Rochester, Rochester Hills, Rockwood, Romulus, Roseville, Royal Oak, Saginaw, Saline, Sandusky, Sanilac County, Saugatuck, Sault Sainte Marie, Sleeping Bear Dunes National Lakeshore, South Haven, Southeast Michigan, Southfield, Southgate, Sparta, St. Clair County, St. Clair Shores, St. Ignace, St. Louis, Sterling Heights, Stevensville, Swartz Creek, Tahquamenon Falls, Tawas City, Taylor, Three Oaks, Traverse City, Troy, Union Pier, Upper Peninsula, Warren, Washington Township, Washtenaw County, Waterford, Wayne, Wayne County, West Michigan, Westland, Woodhaven, Wyandotte, Wyoming, Ypsilanti.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Detroit oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 28.7 ℃ (83.66 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.9 ℃ (66.02 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -0.1 ℃ (31.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -6.2 ℃ (20.84 ℉).

Podczas podróży po Michigan zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Michigan. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w styczeń to -0.1 ℃ (31.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.2 ℃ (20.84 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1 ℃ (33.8 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.7 ℃ (33.26 ℉). Średnia suma opadów 35.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:26 i na końcu miesiąca 9:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w luty to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.4 ℃ (22.28 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.7 ℃ (33.26 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.3 ℃ (39.74 ℉). Średnia suma opadów 43 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:33 i na końcu miesiąca 11:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w marzec to 7.1 ℃ (44.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.5 ℃ (29.3 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.3 ℃ (39.74 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.8 ℃ (51.44 ℉). Średnia suma opadów 51 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w kwiecień to 14.5 ℃ (58.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.4 ℃ (39.92 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Średnia suma opadów 70.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:21 i na końcu miesiąca 14:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w maj to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.4 ℃ (50.72 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.1 ℃ (73.58 ℉). Średnia suma opadów 77.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:35 i na końcu miesiąca 15:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w czerwiec to 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.1 ℃ (73.58 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia suma opadów 83.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:14 i na końcu miesiąca 15:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w lipiec to 28.7 ℃ (83.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.95 ℃ (82.31 ℉). Średnia suma opadów 76.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:59 i na końcu miesiąca 14:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w sierpień to 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.95 ℃ (82.31 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.25 ℃ (77.45 ℉). Średnia suma opadów 80.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:59 i na końcu miesiąca 13:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w wrzesień to 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.25 ℃ (77.45 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.4 ℃ (66.92 ℉). Średnia suma opadów 88.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:39 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w październik to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.1 ℃ (44.78 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.4 ℃ (66.92 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.3 ℃ (54.14 ℉). Średnia suma opadów 67.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:14 i na końcu miesiąca 10:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w listopad to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.1 ℃ (35.78 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.3 ℃ (54.14 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia suma opadów 72.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:56 i na końcu miesiąca 9:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Michigan w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Michigan w grudzień to 2.1 ℃ (35.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.6 ℃ (25.52 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.6 ℃ (42.08 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1 ℃ (33.8 ℉). Średnia suma opadów 50.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:09 i na końcu miesiąca 9:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Michigan w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Detroittemperatura: - najwyższa temperatura: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najniższa temperatura: -3.6 ℃ (25.52 ℉)opady: 50.2mmdeszcz deszcz dni: -
Flinttemperatura: - najwyższa temperatura: 1.4 ℃ (34.52 ℉)najniższa temperatura: -6.1 ℃ (21.02 ℉)opady: 49.5mmdeszcz deszcz dni: 13.9
Grand Rapidstemperatura: - najwyższa temperatura: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najniższa temperatura: -4.5 ℃ (23.9 ℉)opady: 62.4mmdeszcz deszcz dni: 15.8
Lansingtemperatura: - najwyższa temperatura: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najniższa temperatura: -5.2 ℃ (22.64 ℉)opady: 43.1mmdeszcz deszcz dni: 13
Sault Ste. Marietemperatura: - najwyższa temperatura: -1.7 ℃ (28.94 ℉)najniższa temperatura: -8.7 ℃ (16.34 ℉)opady: 71.8mmdeszcz deszcz dni: 19.1
Ann Arbortemperatura: - najwyższa temperatura: 2.1 ℃ (35.78 ℉)najniższa temperatura: -6.2 ℃ (20.84 ℉)opady: 50.6mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.