Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Mongolsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Mongolsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Mongolsko

Mongolsko - aké počasie môžete očakávať

Mongolsko je všeobecne chladné a suché, kontinentálne. Môžete očakávať veľké denné a sezónne zmeny teploty. Zimy sú studené a letá sú tu krátke, väčšina zrážok sa vyskytuje počas leta a je najvyššia na severe. Juh je veľmi suchý.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Altai, Altai Tavan Bogd National Park, Arvayheer, Baruun Urt, Bayanhongor, Bulgan, Central Mongolia, Choibalsan, Dalanzadgad, Darkhan, Eastern Mongolia, Erdenet, Gobi, Gobi Gurvan Saikhan National Park, Gorkhi Terelj National Park, Gun Galuut Nature Reserve, Hovd, Hutag Ondor, Karakorum, Khognokhan Natural Reserve, Khustain Nuruu National Park, Mandalgovĭ, Mörön, Northern Mongolia, Ondorkhaan, Sainshand, Sühbaatar, Tsambagarav National Park, Tsetserleg, Ulaanbaatar, Ulaangom, Uliastai, Western Mongolia, Zamyn Üüd, Zuunmod, Ölgii.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -14 ℃ (6.8 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -25.4 ℃ (-13.72 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 17.7. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 4.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Mongolsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Nayramadlin Orgil (Khuiten Peak) (4374 m) a najnižší bod je Hoh Nuur (560 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Mongolsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci Január je -14 ℃ (6.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -25.4 ℃ (-13.72 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -12.75 ℃ (9.05 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -11.45 ℃ (11.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 6.8. Priemerné zrážky sú 2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:49 a na konci mesiaca 9:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci Február je -8.9 ℃ (15.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -21.1 ℃ (-5.98 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -11.45 ℃ (11.39 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.75 ℃ (23.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 4.9. Priemerné zrážky sú 1.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:12 a na konci mesiaca 11:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci Marec je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -13.6 ℃ (7.52 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.75 ℃ (23.45 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.25 ℃ (39.65 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 6.9. Priemerné zrážky sú 3.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci Apríl je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5 ℃ (23 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.25 ℃ (39.65 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.05 ℃ (55.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8. Priemerné zrážky sú 8.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:38 a na konci mesiaca 14:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci Máj je 17 ℃ (62.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.05 ℃ (55.49 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 7.9. Priemerné zrážky sú 13.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:09 a na konci mesiaca 15:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci Jún je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 14.1. Priemerné zrážky sú 50.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:00 a na konci mesiaca 15:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci Júl je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 17.7. Priemerné zrážky sú 64.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:40 a na konci mesiaca 15:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci August je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 15.7. Priemerné zrážky sú 77.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:25 a na konci mesiaca 13:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci September je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.8. Priemerné zrážky sú 32.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:46 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci Október je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.5 ℃ (23.9 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.55 ℃ (36.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.1. Priemerné zrážky sú 8.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:03 a na konci mesiaca 10:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci November je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -14.5 ℃ (5.9 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.55 ℃ (36.59 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -7.4 ℃ (18.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8. Priemerné zrážky sú 5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:27 a na konci mesiaca 8:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Mongolsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Mongolsko v mesiaci December je -11.5 ℃ (11.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -21.3 ℃ (-6.34 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -7.4 ℃ (18.68 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -12.75 ℃ (9.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 8.8. Priemerné zrážky sú 3.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:27 a na konci mesiaca 8:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Mongolsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Ulaanbaatarteplota: - najvyššia teplota: -11.5 ℃ (11.3 ℉)najnižšia teplota: -21.3 ℃ (-6.34 ℉)zrážky: 3.2mmdaždivé dni: 8.8
Khovdteplota: - najvyššia teplota: -11.7 ℃ (10.94 ℉)najnižšia teplota: -24.4 ℃ (-11.92 ℉)zrážky: 1.5mmdaždivé dni: 4.1
Darkhanteplota: - najvyššia teplota: -11.7 ℃ (10.94 ℉)najnižšia teplota: -25.8 ℃ (-14.44 ℉)zrážky: 5.2mmdaždivé dni: 7.8
Erdenetteplota: - najvyššia teplota: -8.4 ℃ (16.88 ℉)najnižšia teplota: -18.3 ℃ (-0.94 ℉)zrážky: 3.6mmdaždivé dni: 5.9
Dalanzadgadteplota: - najvyššia teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)najnižšia teplota: -17 ℃ (1.4 ℉)zrážky: 1.1mmdaždivé dni: 4.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2023 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest