Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Mongolsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Mongolsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Mongolsko

Mongolsko - jaké počasí lze čekat

Klima Mongolska je obecně chladné a suché, kontinentální. Můžete očekávat velké denní a sezónní změny teplot. Zimy jsou chladné a letní jsou tu krátké, většina srážek se vyskytuje během léta a je nejvyšší na severu. Jih je velmi suchý.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Altai, Altai Tavan Bogd National Park, Arvayheer, Baruun Urt, Bayanhongor, Bulgan, Central Mongolia, Choibalsan, Dalanzadgad, Darkhan, Eastern Mongolia, Erdenet, Gobi, Gobi Gurvan Saikhan National Park, Gorkhi Terelj National Park, Gun Galuut Nature Reserve, Hovd, Hutag Ondor, Karakorum, Khognokhan Natural Reserve, Khustain Nuruu National Park, Mandalgovĭ, Mörön, Northern Mongolia, Ondorkhaan, Sainshand, Sühbaatar, Tsambagarav National Park, Tsetserleg, Ulaanbaatar, Ulaangom, Uliastai, Western Mongolia, Zamyn Üüd, Zuunmod, Ölgii.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -14 ℃ (6.8 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -25.4 ℃ (-13.72 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 17.7. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 4.9.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Mongolsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Nayramadlin Orgil (Khuiten Peak) (4374 m) a nejnižší bod je Hoh Nuur (560 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Mongolsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci leden je -14 ℃ (6.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -25.4 ℃ (-13.72 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -12.75 ℃ (9.05 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -11.45 ℃ (11.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 6.8. Průměrné srážky jsou 2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:49 a na konci měsíce 9:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci únor je -8.9 ℃ (15.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -21.1 ℃ (-5.98 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -11.45 ℃ (11.39 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.75 ℃ (23.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 4.9. Průměrné srážky jsou 1.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:12 a na konci měsíce 11:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci březen je -0.6 ℃ (30.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -13.6 ℃ (7.52 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.75 ℃ (23.45 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.25 ℃ (39.65 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 6.9. Průměrné srážky jsou 3.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci duben je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5 ℃ (23 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.25 ℃ (39.65 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.05 ℃ (55.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8. Průměrné srážky jsou 8.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:38 a na konci měsíce 14:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci květen je 17 ℃ (62.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.05 ℃ (55.49 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 7.9. Průměrné srážky jsou 13.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:09 a na konci měsíce 15:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci červen je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 14.1. Průměrné srážky jsou 50.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:00 a na konci měsíce 15:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci červenec je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 17.7. Průměrné srážky jsou 64.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:40 a na konci měsíce 15:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci srpen je 19.9 ℃ (67.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 15.7. Průměrné srážky jsou 77.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:25 a na konci měsíce 13:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci září je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.8. Průměrné srážky jsou 32.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:46 a na konci měsíce 11:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci říjen je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.5 ℃ (23.9 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.55 ℃ (36.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7.1. Průměrné srážky jsou 8.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:03 a na konci měsíce 10:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci listopad je -3.3 ℃ (26.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -14.5 ℃ (5.9 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 2.55 ℃ (36.59 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -7.4 ℃ (18.68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8. Průměrné srážky jsou 5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:27 a na konci měsíce 8:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Mongolsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Mongolsko v měsíci prosinec je -11.5 ℃ (11.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -21.3 ℃ (-6.34 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -7.4 ℃ (18.68 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -12.75 ℃ (9.05 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 8.8. Průměrné srážky jsou 3.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:27 a na konci měsíce 8:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Mongolsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Ulaanbaatarteplota: - nejvyšší teplota: -11.5 ℃ (11.3 ℉)nejnižší teplota: -21.3 ℃ (-6.34 ℉)srážky: 3.2mmdeštivé dny: 8.8
Khovdteplota: - nejvyšší teplota: -11.7 ℃ (10.94 ℉)nejnižší teplota: -24.4 ℃ (-11.92 ℉)srážky: 1.5mmdeštivé dny: 4.1
Darkhanteplota: - nejvyšší teplota: -11.7 ℃ (10.94 ℉)nejnižší teplota: -25.8 ℃ (-14.44 ℉)srážky: 5.2mmdeštivé dny: 7.8
Erdenetteplota: - nejvyšší teplota: -8.4 ℃ (16.88 ℉)nejnižší teplota: -18.3 ℃ (-0.94 ℉)srážky: 3.6mmdeštivé dny: 5.9
Dalanzadgadteplota: - nejvyšší teplota: -4.3 ℃ (24.26 ℉)nejnižší teplota: -17 ℃ (1.4 ℉)srážky: 1.1mmdeštivé dny: 4.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.