Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Namibia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Namibia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Namibia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Namibia

Klimat Namibii jest gorący i suchy. Opady deszczu są rzadkie i niekonsekwentne. Możesz spodziewać się słonecznej pogody, ponieważ Namibia ma więcej niż 300 słonecznych dni w roku. Zima trwa od czerwca do sierpnia i zazwyczaj jest sucha. Nadchodzą dwie pory deszczowe: jedna od września do listopada, jedna od lutego do kwietnia.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Aus, Caprivi, Central Namibia, Etosha National Park, Fish River Canyon Park, Gobabis, Grootfontein, Kaokoland, Karasburg, Katima Mulilo, Keetmanshoop, Lüderitz, Namib Naukluft National Park, Nkasa Lupala National Park, Northern Namibia, Opuwo, Oranjemund, Oshakati, Otjiwarongo, Outjo, Rehoboth, Rundu, Skeleton Coast National Park, Sossusvlei, Southern Namibia, Spitzkoppe, Swakopmund, Tsumeb, Tsumkwe, Walvis Bay, Waterberg Plateau Park, Windhoek.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia maksymalna temperatura jest 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 17.1 ℃ (62.78 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia maksymalna temperatura jest 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 7 ℃ (44.6 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Namibia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Konigstein on Brandberg (2573 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Namibia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w styczeń to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.6 ℃ (63.68 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 12.4. Średnia suma opadów 87.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:20 i na końcu miesiąca 13:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w luty to 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.25 ℃ (82.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 12.1. Średnia suma opadów 93.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:50 i na końcu miesiąca 12:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w marzec to 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.25 ℃ (82.85 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.45 ℃ (79.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 10.9. Średnia suma opadów 69.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:12 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w kwiecień to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.45 ℃ (79.61 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 6.6. Średnia suma opadów 35.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:34 i na końcu miesiąca 11:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w maj to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.7 ℃ (76.46 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 1.5. Średnia suma opadów 5.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:02 i na końcu miesiąca 10:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w czerwiec to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7 ℃ (44.6 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.25 ℃ (70.25 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 0.5. Średnia suma opadów 1.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:46 i na końcu miesiąca 10:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w lipiec to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.25 ℃ (70.25 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.7 ℃ (72.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0.1. Średnia suma opadów 0.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:52 i na końcu miesiąca 11:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w sierpień to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.7 ℃ (72.86 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0.3. Średnia suma opadów 1.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:18 i na końcu miesiąca 11:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w wrzesień to 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.7 ℃ (54.86 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.6 ℃ (78.08 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.3 ℃ (82.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 1. Średnia suma opadów 4.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:53 i na końcu miesiąca 12:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w październik to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.3 ℃ (82.94 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 3.1. Średnia suma opadów 13.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:31 i na końcu miesiąca 12:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w listopad to 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.4 ℃ (88.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.2. Średnia suma opadów 29.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:07 i na końcu miesiąca 13:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Namibia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Namibia w grudzień to 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.4 ℃ (88.52 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 7.2. Średnia suma opadów 31.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:28 i na końcu miesiąca 13:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.