Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - New Brunswick

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela New Brunswick? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Kanada - New Brunswick

New Brunswick - aké počasie môžete očakávať

New Brunswick je súčasťou zeme Kanada. Kanada je obrovská krajina, takže podnebie sa tu líši od mierneho na juh až po subarktický a arktický na severe. Zimy sú niekedy ťažké, najmä v interiéri, kde je podnebie kontinentálne. Môžete očakávať sneh na niektorých miestach počas piatich mesiacov roka. Južné pobrežné časti Kanady majú mierne podnebie, s miernymi a daždivými zimami a pomerne teplými letami.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Acadian Coast, Bathurst, Bay of Fundy, Black Rock, Cambridge Narrows, Campbellton, Campobello Island, Caraquet, Dalhousie, Edmundston, Florenceville Bristol, Fredericton, Gagetown, Grand Falls, Grand Manan Island, Hartland, Juniper, Machias Seal Island, Miramichi, Miramichi River Valley, Moncton, Nackawic, New Denmark, Perth Andover, Plaster Rock, Sackville, Saint Andrews, Saint John, Saint John River Valley, Shédiac, Southeastern New Brunswick, St. Stephen, Sussex, Woodstock.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Fredericton a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -15.5 ℃ (4.1 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 15.1. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 11.1.

Pri cestovaní v lokácii New Brunswick vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Kanada je Mount Logan (5959 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela New Brunswick. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci Január je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -15.5 ℃ (4.1 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.35 ℃ (27.77 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.95 ℃ (26.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 15.1. Priemerné zrážky sú 112 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:03 a na konci mesiaca 9:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci Február je -2.1 ℃ (28.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -13.6 ℃ (7.52 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.95 ℃ (26.69 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.55 ℃ (32.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.2. Priemerné zrážky sú 80.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:20 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci Marec je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.4 ℃ (18.68 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.55 ℃ (32.99 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 14.2. Priemerné zrážky sú 100.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci Apríl je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.45 ℃ (43.61 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.8 ℃ (56.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 13.4. Priemerné zrážky sú 86.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:32 a na konci mesiaca 14:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci Máj je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 14.1. Priemerné zrážky sú 94 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:56 a na konci mesiaca 15:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci Jún je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 13. Priemerné zrážky sú 87.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:42 a na konci mesiaca 15:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci Júl je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 12.9. Priemerné zrážky sú 87 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:24 a na konci mesiaca 14:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci August je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.25 ℃ (72.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11.1. Priemerné zrážky sú 87.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:15 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci September je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.25 ℃ (72.05 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 11.4. Priemerné zrážky sú 95.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci Október je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.2 ℃ (48.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 12.4. Priemerné zrážky sú 97 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:07 a na konci mesiaca 10:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci November je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.2 ℃ (26.24 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.4 ℃ (36.32 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 13.6. Priemerné zrážky sú 103.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:39 a na konci mesiaca 9:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - New Brunswick - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Brunswick v mesiaci December je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -11.1 ℃ (12.02 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 2.4 ℃ (36.32 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -2.35 ℃ (27.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 14.9. Priemerné zrážky sú 105.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:43 a na konci mesiaca 8:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - New Brunswick. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Frederictonteplota: - najvyššia teplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)najnižšia teplota: -11.1 ℃ (12.02 ℉)zrážky: 105.1mmdaždivé dni: 14.9
Saint John NBteplota: - najvyššia teplota: 0.5 ℃ (32.9 ℉)najnižšia teplota: -9.3 ℃ (15.26 ℉)zrážky: 150.7mmdaždivé dni: 17
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.