Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - New Brunswick

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do New Brunswick? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Ameryka Północna - Kanada - New Brunswick

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu New Brunswick

New Brunswick jest częścią Kanada. Kanada to ogromny kraj, więc klimat tutaj panuje od umiarkowanego na południowym do subarktycznego i arktycznego na północy. Zimy są czasem trudne, zwłaszcza we wnętrzach, gdzie klimat jest kontynentalny. Możesz spodziewać się śniegu w niektórych miejscach przez pięć miesięcy w roku. Południowe wybrzeża Kanady mają klimat umiarkowany, z łagodnymi i deszczowymi zimami i dość ciepłym latem.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Acadian Coast, Bathurst, Bay of Fundy, Black Rock, Cambridge Narrows, Campbellton, Campobello Island, Caraquet, Dalhousie, Edmundston, Florenceville Bristol, Fredericton, Gagetown, Grand Falls, Grand Manan Island, Hartland, Juniper, Machias Seal Island, Miramichi, Miramichi River Valley, Moncton, Nackawic, New Denmark, Perth Andover, Plaster Rock, Sackville, Saint Andrews, Saint John, Saint John River Valley, Shédiac, Southeastern New Brunswick, St. Stephen, Sussex, Woodstock.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Fredericton oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.5 ℃ (56.3 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -3.8 ℃ (25.16 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -15.5 ℃ (4.1 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 15.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.1.

Podczas podróży po New Brunswick zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Kanada jest Mount Logan (5959 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na New Brunswick. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w styczeń to -3.8 ℃ (25.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to -15.5 ℃ (4.1 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.35 ℃ (27.77 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.95 ℃ (26.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 15.1. Średnia suma opadów 112 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:03 i na końcu miesiąca 9:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w luty to -2.1 ℃ (28.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to -13.6 ℃ (7.52 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.95 ℃ (26.69 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.55 ℃ (32.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 11.2. Średnia suma opadów 80.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:20 i na końcu miesiąca 11:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w marzec to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.4 ℃ (18.68 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.55 ℃ (32.99 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.45 ℃ (43.61 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 14.2. Średnia suma opadów 100.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w kwiecień to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.9 ℃ (30.38 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.45 ℃ (43.61 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.8 ℃ (56.84 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 13.4. Średnia suma opadów 86.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:32 i na końcu miesiąca 14:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w maj to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.9 ℃ (40.82 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.8 ℃ (56.84 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 14.1. Średnia suma opadów 94 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:56 i na końcu miesiąca 15:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w czerwiec to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.7 ℃ (69.26 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 13. Średnia suma opadów 87.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:42 i na końcu miesiąca 15:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w lipiec to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.9. Średnia suma opadów 87 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:24 i na końcu miesiąca 14:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w sierpień to 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.6 ℃ (54.68 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.25 ℃ (72.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11.1. Średnia suma opadów 87.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:15 i na końcu miesiąca 13:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w wrzesień to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.25 ℃ (72.05 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.4 ℃ (61.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 11.4. Średnia suma opadów 95.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:43 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w październik to 12.7 ℃ (54.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.4 ℃ (34.52 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.4 ℃ (61.52 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.2 ℃ (48.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 12.4. Średnia suma opadów 97 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:07 i na końcu miesiąca 10:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w listopad to 5.7 ℃ (42.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.2 ℃ (26.24 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.4 ℃ (36.32 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 13.6. Średnia suma opadów 103.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:39 i na końcu miesiąca 9:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w New Brunswick w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Brunswick w grudzień to -0.9 ℃ (30.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to -11.1 ℃ (12.02 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 2.4 ℃ (36.32 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -2.35 ℃ (27.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 14.9. Średnia suma opadów 105.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:43 i na końcu miesiąca 8:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w New Brunswick w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Frederictontemperatura: - najwyższa temperatura: -0.9 ℃ (30.38 ℉)najniższa temperatura: -11.1 ℃ (12.02 ℉)opady: 105.1mmdeszcz deszcz dni: 14.9
Saint John NBtemperatura: - najwyższa temperatura: 0.5 ℃ (32.9 ℉)najniższa temperatura: -9.3 ℃ (15.26 ℉)opady: 150.7mmdeszcz deszcz dni: 17
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.