Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - New Jersey

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela New Jersey? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

New Jersey - aké počasie môžete očakávať

New Jersey je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Allamuchy, Allenhurst, Allentown, Asbury Park, Atlantic City, Atlantic County, Avalon, Avon by the Sea, Basking Ridge, Bayonne, Beach Haven, Belle Mead, Belmar, Bergen County, Bernardsville, Blairstown, Boonton, Bordentown, Bradley Beach, Brick Township, Bridgewater, Burlington, Burlington County, Camden, Camden County, Cape May, Cape May County, Carneys Point, Cherry Hill, Chester, Cinnaminson, Clark, Clifton, Clinton, Collingswood, Colts Neck, Cranford, Cumberland County, Deal, Delaware River Region, Delaware Township, Dorothy, Dover, East Brunswick, East Hanover, East Orange, East Rutherford, Edison, Egg Harbor City, Elizabeth, Englewood, Englishtown, Essex County, Ewing, Fair Haven, Fair Lawn, Fairfield, Fanwood, Far Hills, Flemington, Florence, Fort Lee, Freehold, Frenchtown, Garfield, Gateway, Gibbstown, Glen Rock, Gloucester County, Great Swamp National Wildlife Refuge, Hackensack, Hackettstown, Haddonfield, Hammonton, Harrison, Haworth, Hazlet, Highland Park, Highlands, Hightstown, Hoboken, Hope, Hudson County, Hunterdon County, Jackson Township, Jersey City, Jersey Shore, Keansburg, Kenilworth, Lake Hopatcong, Lakewood, Lambertville, Lebanon, Lincoln Park, Linden, Lindenwold, Long Beach Island, Long Branch, Long Hill, Lyndhurst, Manalapan, Manasquan, Manville, Maplewood, Mays Landing, Medford, Mercer County, Metuchen, Middlesex County, Middletown, Monmouth County, Montague, Montclair, Montgomery Township, Montville, Morris County, Morristown, Mount Olive, Netcong, New Brunswick, New Providence, Newark, North Brunswick, Nutley, Ocean City, Ocean County, Ocean Grove, Old Bridge, Ortley Beach, Paramus, Park Ridge, Parsippany, Passaic, Passaic County, Paterson, Penns Grove, Pennsauken, Pennsville, Perth Amboy, Phillipsburg, Pine Barrens, Plainfield, Pleasantville, Point Pleasant, Point Pleasant Beach, Princeton, Ramsey, Randolph, Raritan, Red Bank, Ridgewood, River Edge, River Vale, Riverside, Robbinsville, Rockaway, Rumson, Runnemede, Rutherford, Salem County, Scotch Plains, Sea Isle City, Seaside Heights, Secaucus, Short Hills, Skylands, Somerdale, Somers Point, Somerset, Somerset County, Somerville, South Orange, Southern Shore, Spring Lake, Stanhope, Stockton, Stone Harbor, Succasunna, Summit, Sussex County, Swedesboro, Teaneck, Titusville, Toms River, Trenton, Union, Union City, Union County, Ventnor City, Vernon, Vineland, Warren County, Washington, Wayne, Weehawken, West Orange, West Windsor, Westfield, Westwood, Wildwood, Williamstown, Woodbridge, Woodbury, Woodstown, Wyckoff.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Atlantic City a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 10.7. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 7.5.

Pri cestovaní v lokácii New Jersey vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela New Jersey. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci Január je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.1 ℃ (42.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.3. Priemerné zrážky sú 78.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:41 a na konci mesiaca 10:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci Február je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.4 ℃ (31.28 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.1 ℃ (42.98 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.2. Priemerné zrážky sú 72.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:41 a na konci mesiaca 11:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci Marec je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.8 ℃ (37.04 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.3 ℃ (46.94 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.05 ℃ (53.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 10.6. Priemerné zrážky sú 101.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci Apríl je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.05 ℃ (53.69 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.7. Priemerné zrážky sú 88 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:14 a na konci mesiaca 13:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci Máj je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 10.6. Priemerné zrážky sú 82 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:20 a na konci mesiaca 14:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci Jún je 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 8.8. Priemerné zrážky sú 67.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:55 a na konci mesiaca 14:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci Júl je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 8.6. Priemerné zrážky sú 82 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:42 a na konci mesiaca 14:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci August je 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7.9. Priemerné zrážky sú 101.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:48 a na konci mesiaca 13:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci September je 24.1 ℃ (75.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7.7. Priemerné zrážky sú 79.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:35 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci Október je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.85 ℃ (60.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.5. Priemerné zrážky sú 89.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:19 a na konci mesiaca 10:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci November je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.85 ℃ (60.53 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.9. Priemerné zrážky sú 84.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:09 a na konci mesiaca 9:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - New Jersey - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Jersey v mesiaci December je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.85 ℃ (44.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.2. Priemerné zrážky sú 91.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:26 a na konci mesiaca 9:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - New Jersey. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Atlantic Cityteplota: - najvyššia teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)najnižšia teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)zrážky: 91.9mmdaždivé dni: 10.2
Newarkteplota: - najvyššia teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najnižšia teplota: -1.1 ℃ (30.02 ℉)zrážky: 94.6mmdaždivé dni: 10.5
Trentonteplota: - najvyššia teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najnižšia teplota: -2.2 ℃ (28.04 ℉)zrážky: 93.8mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.