Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - New Mexico

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela New Mexico? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


New Mexico - aké počasie môžete očakávať

New Mexico je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abiquiu, Alamogordo, Albuquerque, Algodones, Angel Fire, Bandelier National Monument, Belen, Bernalillo, Carlsbad, Carlsbad Caverns National Park, Catron County, Cedar Crest, Central New Mexico, Chaco Culture National Historical Park, Chama, Chimayó, Clayton, Cloudcroft, Clovis, Cuba, Deming, Eagle Nest, Edgewood, El Malpais National Monument, El Morro, Española, Farmington, Fort Sumner, Gallup, Grants, Hobbs, Jemez Mountains, Las Cruces, Las Vegas, Lincoln, Lincoln National Forest, Lordsburg, Los Alamos, Los Lunas, Madrid, Magdalena, Mora, Moriarty, Mountainair, North Central New Mexico, Northeast New Mexico, Northwest New Mexico, Pecos, Pojoaque, Portales, Raton, Red River, Rio Grande del Norte National Monument, Rodeo, Roswell, Ruidoso, San Jon, Sangre de Cristo Mountains, Santa Fe, Santa Rosa, Santa Teresa, Silver City, Socorro, Southeast New Mexico, Southwest New Mexico, Taos, Taos Pueblo, Truth or Consequences, Tucumcari, Valles Caldera National Preserve, White Sands National Monument.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Albuquerque a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 33.1 ℃ (91.58 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 9.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 3.2.

Pri cestovaní v lokácii New Mexico vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela New Mexico. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci Január je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 4.1. Priemerné zrážky sú 9.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:03 a na konci mesiaca 10:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci Február je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.85 ℃ (56.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 3.9. Priemerné zrážky sú 12.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:54 a na konci mesiaca 11:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci Marec je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.85 ℃ (56.93 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.15 ℃ (64.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 4.9. Priemerné zrážky sú 14.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci Apríl je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.15 ℃ (64.67 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 3.2. Priemerné zrážky sú 15.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:04 a na konci mesiaca 13:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci Máj je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 4.2. Priemerné zrážky sú 12.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:00 a na konci mesiaca 14:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci Jún je 32 ℃ (89.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.55 ℃ (90.59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 4.3. Priemerné zrážky sú 16.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:29 a na konci mesiaca 14:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci Júl je 33.1 ℃ (91.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.55 ℃ (90.59 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.3 ℃ (90.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 8.4. Priemerné zrážky sú 38.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:18 a na konci mesiaca 13:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci August je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.3 ℃ (90.14 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 9.4. Priemerné zrážky sú 39.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:32 a na konci mesiaca 13:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci September je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 5.8. Priemerné zrážky sú 27.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:31 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci Október je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 5.2. Priemerné zrážky sú 26 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:26 a na konci mesiaca 10:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci November je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 3.9. Priemerné zrážky sú 14.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:26 a na konci mesiaca 10:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - New Mexico - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi New Mexico v mesiaci December je 8 ℃ (46.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 4.1. Priemerné zrážky sú 12.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:50 a na konci mesiaca 9:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - New Mexico. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Albuquerqueteplota: - najvyššia teplota: 8 ℃ (46.4 ℉)najnižšia teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)zrážky: 12.7mmdaždivé dni: 4.1
Las Crucesteplota: - najvyššia teplota: 13.3 ℃ (55.94 ℉)najnižšia teplota: -5.4 ℃ (22.28 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Rio Ranchoteplota: - najvyššia teplota: 9.8 ℃ (49.64 ℉)najnižšia teplota: -4.2 ℃ (24.44 ℉)zrážky: 17.6mmdaždivé dni: -
Roswellteplota: - najvyššia teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)najnižšia teplota: -5.2 ℃ (22.64 ℉)zrážky: 17.1mmdaždivé dni: -
Santa Feteplota: - najvyššia teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najnižšia teplota: -7.1 ℃ (19.22 ℉)zrážky: 22.8mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest