Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - New Mexico

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle New Mexico? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

New Mexico - jaké počasí lze čekat

New Mexico je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abiquiu, Alamogordo, Albuquerque, Algodones, Angel Fire, Bandelier National Monument, Belen, Bernalillo, Carlsbad, Carlsbad Caverns National Park, Catron County, Cedar Crest, Central New Mexico, Chaco Culture National Historical Park, Chama, Chimayó, Clayton, Cloudcroft, Clovis, Cuba, Deming, Eagle Nest, Edgewood, El Malpais National Monument, El Morro, Española, Farmington, Fort Sumner, Gallup, Grants, Hobbs, Jemez Mountains, Las Cruces, Las Vegas, Lincoln, Lincoln National Forest, Lordsburg, Los Alamos, Los Lunas, Madrid, Magdalena, Mora, Moriarty, Mountainair, North Central New Mexico, Northeast New Mexico, Northwest New Mexico, Pecos, Pojoaque, Portales, Raton, Red River, Rio Grande del Norte National Monument, Rodeo, Roswell, Ruidoso, San Jon, Sangre de Cristo Mountains, Santa Fe, Santa Rosa, Santa Teresa, Silver City, Socorro, Southeast New Mexico, Southwest New Mexico, Taos, Taos Pueblo, Truth or Consequences, Tucumcari, Valles Caldera National Preserve, White Sands National Monument.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Albuquerque a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 33.1 ℃ (91.58 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Nejchladnější měsíc je zde prosinec, průměrná maximální teplota 8 ℃ (46.4 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 9.4. Nejméně deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 3.2.

Při cestování, jehož cílem je New Mexico, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle New Mexico. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci leden je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 4.1. Průměrné srážky jsou 9.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:03 a na konci měsíce 10:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci únor je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.1 ℃ (50.18 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.85 ℃ (56.93 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 3.9. Průměrné srážky jsou 12.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:54 a na konci měsíce 11:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci březen je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.85 ℃ (56.93 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.15 ℃ (64.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 4.9. Průměrné srážky jsou 14.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:58 a na konci měsíce 12:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci duben je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.15 ℃ (64.67 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 3.2. Průměrné srážky jsou 15.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:04 a na konci měsíce 13:34.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci květen je 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.2 ℃ (73.76 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 4.2. Průměrné srážky jsou 12.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:00 a na konci měsíce 14:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci červen je 32 ℃ (89.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.55 ℃ (90.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 4.3. Průměrné srážky jsou 16.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:29 a na konci měsíce 14:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci červenec je 33.1 ℃ (91.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.55 ℃ (90.59 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.3 ℃ (90.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 8.4. Průměrné srážky jsou 38.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:18 a na konci měsíce 13:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci srpen je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.3 ℃ (90.14 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 9.4. Průměrné srážky jsou 39.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:32 a na konci měsíce 13:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci září je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 5.8. Průměrné srážky jsou 27.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:31 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci říjen je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.75 ℃ (74.75 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 5.2. Průměrné srážky jsou 26 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:26 a na konci měsíce 10:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci listopad je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.15 ℃ (62.87 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 3.9. Průměrné srážky jsou 14.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:26 a na konci měsíce 10:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - New Mexico - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi New Mexico v měsíci prosinec je 8 ℃ (46.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.9 ℃ (26.78 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 4.1. Průměrné srážky jsou 12.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:50 a na konci měsíce 9:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli New Mexico. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Albuquerqueteplota: - nejvyšší teplota: 8 ℃ (46.4 ℉)nejnižší teplota: -2.9 ℃ (26.78 ℉)srážky: 12.7mmdeštivé dny: 4.1
Las Crucesteplota: - nejvyšší teplota: 13.3 ℃ (55.94 ℉)nejnižší teplota: -5.4 ℃ (22.28 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Rio Ranchoteplota: - nejvyšší teplota: 9.8 ℃ (49.64 ℉)nejnižší teplota: -4.2 ℃ (24.44 ℉)srážky: 17.6mmdeštivé dny: -
Roswellteplota: - nejvyšší teplota: 12.9 ℃ (55.22 ℉)nejnižší teplota: -5.2 ℃ (22.64 ℉)srážky: 17.1mmdeštivé dny: -
Santa Feteplota: - nejvyšší teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)nejnižší teplota: -7.1 ℃ (19.22 ℉)srážky: 22.8mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.