Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - New Mexico

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do New Mexico? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu New Mexico

New Mexico jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Abiquiu, Alamogordo, Albuquerque, Algodones, Angel Fire, Bandelier National Monument, Belen, Bernalillo, Carlsbad, Carlsbad Caverns National Park, Catron County, Cedar Crest, Central New Mexico, Chaco Culture National Historical Park, Chama, Chimayó, Clayton, Cloudcroft, Clovis, Cuba, Deming, Eagle Nest, Edgewood, El Malpais National Monument, El Morro, Española, Farmington, Fort Sumner, Gallup, Grants, Hobbs, Jemez Mountains, Las Cruces, Las Vegas, Lincoln, Lincoln National Forest, Lordsburg, Los Alamos, Los Lunas, Madrid, Magdalena, Mora, Moriarty, Mountainair, North Central New Mexico, Northeast New Mexico, Northwest New Mexico, Pecos, Pojoaque, Portales, Raton, Red River, Rio Grande del Norte National Monument, Rodeo, Roswell, Ruidoso, San Jon, Sangre de Cristo Mountains, Santa Fe, Santa Rosa, Santa Teresa, Silver City, Socorro, Southeast New Mexico, Southwest New Mexico, Taos, Taos Pueblo, Truth or Consequences, Tucumcari, Valles Caldera National Preserve, White Sands National Monument.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Albuquerque oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 33.1 ℃ (91.58 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19.1 ℃ (66.38 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia maksymalna temperatura jest 8 ℃ (46.4 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -2.9 ℃ (26.78 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.2.

Podczas podróży po New Mexico zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na New Mexico. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w styczeń to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.1 ℃ (26.42 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.2 ℃ (46.76 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 4.1. Średnia suma opadów 9.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:03 i na końcu miesiąca 10:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w luty to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.7 ℃ (30.74 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.1 ℃ (50.18 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.85 ℃ (56.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 3.9. Średnia suma opadów 12.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:54 i na końcu miesiąca 11:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w marzec to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.85 ℃ (56.93 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.15 ℃ (64.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 4.9. Średnia suma opadów 14.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w kwiecień to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.5 ℃ (43.7 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.15 ℃ (64.67 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 3.2. Średnia suma opadów 15.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:04 i na końcu miesiąca 13:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w maj to 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.6 ℃ (52.88 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.2 ℃ (73.76 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 4.2. Średnia suma opadów 12.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:00 i na końcu miesiąca 14:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w czerwiec to 32 ℃ (89.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29 ℃ (84.2 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.55 ℃ (90.59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 4.3. Średnia suma opadów 16.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:29 i na końcu miesiąca 14:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w lipiec to 33.1 ℃ (91.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.55 ℃ (90.59 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 8.4. Średnia suma opadów 38.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:18 i na końcu miesiąca 13:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w sierpień to 31.5 ℃ (88.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.3 ℃ (90.14 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.05 ℃ (84.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 9.4. Średnia suma opadów 39.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:32 i na końcu miesiąca 13:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w wrzesień to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.3 ℃ (57.74 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.05 ℃ (84.29 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.75 ℃ (74.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 5.8. Średnia suma opadów 27.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:31 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w październik to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.9 ℃ (46.22 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.75 ℃ (74.75 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.15 ℃ (62.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 5.2. Średnia suma opadów 26 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:26 i na końcu miesiąca 10:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w listopad to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.4 ℃ (34.52 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.15 ℃ (62.87 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.7 ℃ (51.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 3.9. Średnia suma opadów 14.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:26 i na końcu miesiąca 10:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w New Mexico w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w New Mexico w grudzień to 8 ℃ (46.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.9 ℃ (26.78 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.7 ℃ (51.26 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.2 ℃ (46.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 4.1. Średnia suma opadów 12.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:50 i na końcu miesiąca 9:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w New Mexico w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Albuquerquetemperatura: - najwyższa temperatura: 8 ℃ (46.4 ℉)najniższa temperatura: -2.9 ℃ (26.78 ℉)opady: 12.7mmdeszcz deszcz dni: 4.1
Las Crucestemperatura: - najwyższa temperatura: 13.3 ℃ (55.94 ℉)najniższa temperatura: -5.4 ℃ (22.28 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Rio Ranchotemperatura: - najwyższa temperatura: 9.8 ℃ (49.64 ℉)najniższa temperatura: -4.2 ℃ (24.44 ℉)opady: 17.6mmdeszcz deszcz dni: -
Roswelltemperatura: - najwyższa temperatura: 12.9 ℃ (55.22 ℉)najniższa temperatura: -5.2 ℃ (22.64 ℉)opady: 17.1mmdeszcz deszcz dni: -
Santa Fetemperatura: - najwyższa temperatura: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najniższa temperatura: -7.1 ℃ (19.22 ℉)opady: 22.8mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.