Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Newfoundland

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Newfoundland? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Kanada - Newfoundland

Newfoundland - aké počasie môžete očakávať

Newfoundland je súčasťou zeme Kanada. Kanada je obrovská krajina, takže podnebie sa tu líši od mierneho na juh až po subarktický a arktický na severe. Zimy sú niekedy ťažké, najmä v interiéri, kde je podnebie kontinentálne. Môžete očakávať sneh na niektorých miestach počas piatich mesiacov roka. Južné pobrežné časti Kanady majú mierne podnebie, s miernymi a daždivými zimami a pomerne teplými letami.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Bonavista, Bonavista Peninsula, Burgeo, Burnside, Carbonear, Cartwright, Central Newfoundland, Churchill Falls, Clarenville, Conception Bay South, Corner Brook, Deer Lake, Dildo, Eastern Newfoundland, Eastport, Eastport Peninsula, Fogo Island and Change Islands, Forteau, Francois, Gander, Glovertown, Grand Bruit, Grand Falls Windsor, Great Northern Peninsula, Grey River, Gros Morne National Park, Happy Adventure, Happy Valley Goose Bay, Labrador, Labrador City, Lewisporte, Mount Pearl, Nunatsiavut, Placentia, Port Hope Simpson, Port au Port Peninsula, Port aux Basques, Ramea, Rencontre East, Saint Lawrence, Salvage, Sandringham, Sandy Cove, Southern Newfoundland, St. Bernard's Jacques Fontaine, St. Chad's, St. John's, Stephenville, Terra Nova National Park, Torngat Mountains National Park, Trepassey and the Irish Loop, Twillingate, Western Newfoundland.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta St Johns a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Február, priemerná maximálna teplota je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -9.3 ℃ (15.26 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 22.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 13.6.

Pri cestovaní v lokácii Newfoundland vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Kanada je Mount Logan (5959 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Newfoundland. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci Január je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.5 ℃ (16.7 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.35 ℃ (32.63 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1 ℃ (30.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 21.6. Priemerné zrážky sú 153.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:51 a na konci mesiaca 9:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci Február je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9.3 ℃ (15.26 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1 ℃ (30.2 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.05 ℃ (32.09 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 19.2. Priemerné zrážky sú 123.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:13 a na konci mesiaca 11:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci Marec je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6 ℃ (21.2 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.05 ℃ (32.09 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.45 ℃ (38.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 20.6. Priemerné zrážky sú 130.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci Apríl je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.45 ℃ (38.21 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 18.3. Priemerné zrážky sú 121.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:37 a na konci mesiaca 14:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci Máj je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 16.2. Priemerné zrážky sú 101.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:07 a na konci mesiaca 15:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci Jún je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.4 ℃ (65.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 15.2. Priemerné zrážky sú 101.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:57 a na konci mesiaca 15:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci Júl je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 13.6. Priemerné zrážky sú 90.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:38 a na konci mesiaca 15:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci August je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11 ℃ (51.8 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.9 ℃ (64.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 14.4. Priemerné zrážky sú 109.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:23 a na konci mesiaca 13:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci September je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 15.8. Priemerné zrážky sú 127.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:46 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci Október je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 19.5. Priemerné zrážky sú 163.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:04 a na konci mesiaca 10:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci November je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.5 ℃ (31.1 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.8 ℃ (38.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 19.8. Priemerné zrážky sú 141.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:29 a na konci mesiaca 8:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Newfoundland - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Newfoundland v mesiaci December je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.3 ℃ (22.46 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 0.35 ℃ (32.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 22.2. Priemerné zrážky sú 147.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:30 a na konci mesiaca 8:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Newfoundland. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Goose Bayteplota: - najvyššia teplota: -9.4 ℃ (15.08 ℉)najnižšia teplota: -18.1 ℃ (-0.58000000000001 ℉)zrážky: 69.9mmdaždivé dni: 15.9
St Johnsteplota: - najvyššia teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)najnižšia teplota: -5.3 ℃ (22.46 ℉)zrážky: 147.6mmdaždivé dni: 22.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest