Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Newfoundland

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Newfoundland? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Severní Amerika - Kanada - Newfoundland

Newfoundland - jaké počasí lze čekat

Newfoundland je součástí země Kanada. Kanada je obrovská země, takže se zde klima pohybuje od mírného na jihu až po subarktický a arktický na severu. Zimy jsou někdy těžké, zejména v interiéru, kde je klima kontinentální. Můžete očekávat sníh na některých místech po dobu pěti měsíců roku. Jižní pobřeží Kanady mají mírné klima, s mírnými a deštivými zimami a poměrně teplými léty.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Bonavista, Bonavista Peninsula, Burgeo, Burnside, Carbonear, Cartwright, Central Newfoundland, Churchill Falls, Clarenville, Conception Bay South, Corner Brook, Deer Lake, Dildo, Eastern Newfoundland, Eastport, Eastport Peninsula, Fogo Island and Change Islands, Forteau, Francois, Gander, Glovertown, Grand Bruit, Grand Falls Windsor, Great Northern Peninsula, Grey River, Gros Morne National Park, Happy Adventure, Happy Valley Goose Bay, Labrador, Labrador City, Lewisporte, Mount Pearl, Nunatsiavut, Placentia, Port Hope Simpson, Port au Port Peninsula, Port aux Basques, Ramea, Rencontre East, Saint Lawrence, Salvage, Sandringham, Sandy Cove, Southern Newfoundland, St. Bernard's Jacques Fontaine, St. Chad's, St. John's, Stephenville, Terra Nova National Park, Torngat Mountains National Park, Trepassey and the Irish Loop, Twillingate, Western Newfoundland.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa St Johns a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Nejchladnější měsíc je zde únor, průměrná maximální teplota -1.3 ℃ (29.66 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -9.3 ℃ (15.26 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 22.2. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 13.6.

Při cestování, jehož cílem je Newfoundland, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Kanada je Mount Logan (5959 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Newfoundland. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci leden je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8.5 ℃ (16.7 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.35 ℃ (32.63 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1 ℃ (30.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 21.6. Průměrné srážky jsou 153.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:51 a na konci měsíce 9:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci únor je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -9.3 ℃ (15.26 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1 ℃ (30.2 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.05 ℃ (32.09 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 19.2. Průměrné srážky jsou 123.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:13 a na konci měsíce 11:03.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci březen je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6 ℃ (21.2 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.05 ℃ (32.09 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.45 ℃ (38.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 20.6. Průměrné srážky jsou 130.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:03 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci duben je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.45 ℃ (38.21 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 18.3. Průměrné srážky jsou 121.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:37 a na konci měsíce 14:25.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci květen je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.15 ℃ (46.67 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 16.2. Průměrné srážky jsou 101.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:07 a na konci měsíce 15:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci červen je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.4 ℃ (65.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 15.2. Průměrné srážky jsou 101.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:57 a na konci měsíce 15:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci červenec je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 13.6. Průměrné srážky jsou 90.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:38 a na konci měsíce 15:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci srpen je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11 ℃ (51.8 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.9 ℃ (64.22 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 14.4. Průměrné srážky jsou 109.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:23 a na konci měsíce 13:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci září je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 15.8. Průměrné srážky jsou 127.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:46 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci říjen je 10.6 ℃ (51.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 19.5. Průměrné srážky jsou 163.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:04 a na konci měsíce 10:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci listopad je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.5 ℃ (31.1 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.8 ℃ (38.84 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 19.8. Průměrné srážky jsou 141.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:29 a na konci měsíce 8:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Newfoundland - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Newfoundland v měsíci prosinec je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.3 ℃ (22.46 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.8 ℃ (38.84 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.35 ℃ (32.63 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 22.2. Průměrné srážky jsou 147.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:30 a na konci měsíce 8:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Newfoundland. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Goose Bayteplota: - nejvyšší teplota: -9.4 ℃ (15.08 ℉)nejnižší teplota: -18.1 ℃ (-0.58000000000001 ℉)srážky: 69.9mmdeštivé dny: 15.9
St Johnsteplota: - nejvyšší teplota: 1.4 ℃ (34.52 ℉)nejnižší teplota: -5.3 ℃ (22.46 ℉)srážky: 147.6mmdeštivé dny: 22.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest