Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Nórsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Nórsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Nórsko

Nórsko - aké počasie môžete očakávať

Nórsko je podnebie mierne podnebie a počasie je modifikované severom Atlantickým prúdom. Interiér Nórska je chladnejší so zvýšenou zrážkou a chladnejším letom. Počasie je často na západnom pobreží často deštivo.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Agder, Akershus, Alta, Aremark, Arendal, Askim, Askøy, Aure, Austevoll, Averøy, Balestrand, Bardufoss, Bergen, Berkåk, Bodø, Brusand, Bryne, Brønnøysund, Buskerud, Båtsfjord, Dovrefjell, Drammen, Drøbak, East Norway, Eidfjord, Eidsvoll, Elverum, Evje, Fauske, Fedje, Finnmark, Finse, Fjærland, Flekkefjord, Florø, Flåm, Follo, Forsand, Fredrikstad, Førde, Geilo, Geiranger, Gjøvik, Gudbrandsdalen, Gudvangen, Hafjell, Halden, Hallingdal, Hamar, Hammerfest, Hardanger, Hardangervidda, Harstad, Haugastøl, Haugesund, Haukeli, Hedmark, Hell, Hellvik, Hemsedal, Henningsvaer, Hjørundfjord, Holmestrand, Hommersåk, Hordaland, Horten, Hovden, Hvaler, Hønefoss, Høyanger, Jan Mayen, Jessheim, Jostedalsbreen, Jotunheimen, Kabelvåg, Karasjok, Karlsøy, Kautokeino, Kirkenes, Kleppe, Kongsberg, Kongsvinger, Kristiansand, Kristiansund, Kvamskogen, Kvitfjell, Lakselv, Langesund, Larvik, Leirvik, Leknes, Lillehammer, Lillesand, Lindås, Lofoten, Luster, Lyngdal, Lyngen, Lærdal, Mandal, Marker, Melhus, Mo i Rana, Molde, Moskenes, Moskenesøya, Moss, Myrdal, Mysen, Måløy, Møre og Romsdal, Namsos, Narvik, Nordkapp, Nordland, Nordseter, Northern Norway, Notodden, Nærbø, Odda, Olden and Loen, Oppdal, Oppland, Os, Oslo, Otta, Porsgrunn, Rauland, Reine, Ringerike, Risør, Rjukan, Rogaland, Rondane National Park, Rosendal, Ryfylke, Røros, Røst, Sandefjord, Sandnes, Sarpsborg, Senja, Sirevåg, Skei, Ski, Skibotn, Skien, Sogn og Fjordane, Sogndal, Sognefjorden, Solvorn, Stalheim, Stavanger, Stjørdalshalsen, Stokke, Stryn, Sulitjelma, Sunnhordland, Svalbard, Svolvær, Tana, Telemark, Tonnes, Troms, Tromsø, Trondheim, Trysil, Trøndelag, Tynset, Tønsberg, Ulvik, Vadsø, Valdres, Valldal, Vardø, Varhaug, Vega, Vesterålen, Vestfold, Voss, Vrådal, Værøy, Western Norway, Å, Ålesund, Ålgård, Åndalsnes and Romsdal valley, Ås, Øksfjord, Ørnes, Østfold.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -1.6 ℃ (29.12 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -6.6 ℃ (20.12 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 17.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 11.7.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Nórsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Galdhopiggen (2469 m) a najnižší bod je Norwegian Sea (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Nórsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci Január je -1.6 ℃ (29.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.6 ℃ (20.12 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.95 ℃ (30.29 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 15.9. Priemerné zrážky sú 48.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 6:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 6:44 a na konci mesiaca 7:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci Február je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.7 ℃ (19.94 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.5 ℃ (34.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 11.7. Priemerné zrážky sú 35.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:07 a na konci mesiaca 10:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci Marec je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.6 ℃ (43.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 13.3. Priemerné zrážky sú 47.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:50 a na konci mesiaca 13:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci Apríl je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12. Priemerné zrážky sú 40.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:33 a na konci mesiaca 15:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci Máj je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.8. Priemerné zrážky sú 53.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 17:08 a na konci mesiaca 18:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci Jún je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 13.7. Priemerné zrážky sú 65 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 18:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 18:46 a na konci mesiaca 18:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci Júl je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 14.7. Priemerné zrážky sú 81.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 18:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 18:07 a na konci mesiaca 17:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci August je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 16.3. Priemerné zrážky sú 86.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 17:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:50 a na konci mesiaca 14:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci September je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 16. Priemerné zrážky sú 90 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:10 a na konci mesiaca 11:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci Október je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 17.3. Priemerné zrážky sú 84.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:29 a na konci mesiaca 9:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci November je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.5 ℃ (34.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 14.9. Priemerné zrážky sú 74.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:52 a na konci mesiaca 6:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Nórsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Nórsko v mesiaci December je -0.3 ℃ (31.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -5.5 ℃ (22.1 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.95 ℃ (30.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 14.9. Priemerné zrážky sú 53.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 6:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 6:02 a na konci mesiaca 5:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Nórsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Osloteplota: - najvyššia teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)najnižšia teplota: -5.5 ℃ (22.1 ℉)zrážky: 53.7mmdaždivé dni: 14.9
Bergenteplota: - najvyššia teplota: 4.9 ℃ (40.82 ℉)najnižšia teplota: 0.8 ℃ (33.44 ℉)zrážky: 231.5mmdaždivé dni: 21.5
Tromsoeteplota: - najvyššia teplota: -1.1 ℃ (30.02 ℉)najnižšia teplota: -5.3 ℃ (22.46 ℉)zrážky: 105.9mmdaždivé dni: 20.1
Trondheimteplota: - najvyššia teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)najnižšia teplota: -4.6 ℃ (23.72 ℉)zrážky: 84mmdaždivé dni: 18.8
Kristiansandteplota: - najvyššia teplota: 3.2 ℃ (37.76 ℉)najnižšia teplota: -3.2 ℃ (26.24 ℉)zrážky: 113.1mmdaždivé dni: 19.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.