Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Norwegia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Norwegia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Norwegia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Norwegia

Klimat Norwegii jest umiarkowany wzdłuż wybrzeża, pogoda jest modyfikowana przez prąd północnego Atlantyku. Wnętrze Norwegii jest zimniejsze ze zwiększonymi opadami i chłodniejszymi latami. Pogoda jest często deszczowa przez cały rok na zachodnim wybrzeżu.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Agder, Akershus, Alta, Aremark, Arendal, Askim, Askøy, Aure, Austevoll, Averøy, Balestrand, Bardufoss, Bergen, Berkåk, Bodø, Brusand, Bryne, Brønnøysund, Buskerud, Båtsfjord, Dovrefjell, Drammen, Drøbak, East Norway, Eidfjord, Eidsvoll, Elverum, Evje, Fauske, Fedje, Finnmark, Finse, Fjærland, Flekkefjord, Florø, Flåm, Follo, Forsand, Fredrikstad, Førde, Geilo, Geiranger, Gjøvik, Gudbrandsdalen, Gudvangen, Hafjell, Halden, Hallingdal, Hamar, Hammerfest, Hardanger, Hardangervidda, Harstad, Haugastøl, Haugesund, Haukeli, Hedmark, Hell, Hellvik, Hemsedal, Henningsvaer, Hjørundfjord, Holmestrand, Hommersåk, Hordaland, Horten, Hovden, Hvaler, Hønefoss, Høyanger, Jan Mayen, Jessheim, Jostedalsbreen, Jotunheimen, Kabelvåg, Karasjok, Karlsøy, Kautokeino, Kirkenes, Kleppe, Kongsberg, Kongsvinger, Kristiansand, Kristiansund, Kvamskogen, Kvitfjell, Lakselv, Langesund, Larvik, Leirvik, Leknes, Lillehammer, Lillesand, Lindås, Lofoten, Luster, Lyngdal, Lyngen, Lærdal, Mandal, Marker, Melhus, Mo i Rana, Molde, Moskenes, Moskenesøya, Moss, Myrdal, Mysen, Måløy, Møre og Romsdal, Namsos, Narvik, Nordkapp, Nordland, Nordseter, Northern Norway, Notodden, Nærbø, Odda, Olden and Loen, Oppdal, Oppland, Os, Oslo, Otta, Porsgrunn, Rauland, Reine, Ringerike, Risør, Rjukan, Rogaland, Rondane National Park, Rosendal, Ryfylke, Røros, Røst, Sandefjord, Sandnes, Sarpsborg, Senja, Sirevåg, Skei, Ski, Skibotn, Skien, Sogn og Fjordane, Sogndal, Sognefjorden, Solvorn, Stalheim, Stavanger, Stjørdalshalsen, Stokke, Stryn, Sulitjelma, Sunnhordland, Svalbard, Svolvær, Tana, Telemark, Tonnes, Troms, Tromsø, Trondheim, Trysil, Trøndelag, Tynset, Tønsberg, Ulvik, Vadsø, Valdres, Valldal, Vardø, Varhaug, Vega, Vesterålen, Vestfold, Voss, Vrådal, Værøy, Western Norway, Å, Ålesund, Ålgård, Åndalsnes and Romsdal valley, Ås, Øksfjord, Ørnes, Østfold.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 12.3 ℃ (54.14 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -1.6 ℃ (29.12 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -6.6 ℃ (20.12 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 17.3. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.7.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Norwegia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Galdhopiggen (2469 m) i najniższy punkt Norwegian Sea (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Norwegia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w styczeń to -1.6 ℃ (29.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.6 ℃ (20.12 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.95 ℃ (30.29 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.15 ℃ (29.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 15.9. Średnia suma opadów 48.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 6:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 6:44 i na końcu miesiąca 7:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w luty to -0.7 ℃ (30.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.7 ℃ (19.94 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.15 ℃ (29.93 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.5 ℃ (34.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 11.7. Średnia suma opadów 35.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:07 i na końcu miesiąca 10:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w marzec to 3.7 ℃ (38.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.1 ℃ (26.42 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.6 ℃ (43.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 13.3. Średnia suma opadów 47.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:50 i na końcu miesiąca 13:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w kwiecień to 9.5 ℃ (49.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1 ℃ (33.8 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.6 ℃ (43.88 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.85 ℃ (55.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 12. Średnia suma opadów 40.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:33 i na końcu miesiąca 15:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w maj to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.7 ℃ (44.06 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.85 ℃ (55.13 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.25 ℃ (64.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 12.8. Średnia suma opadów 53.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:08 i na końcu miesiąca 18:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w czerwiec to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.25 ℃ (64.85 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 13.7. Średnia suma opadów 65 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 18:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 18:46 i na końcu miesiąca 18:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w lipiec to 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.3 ℃ (54.14 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.95 ℃ (69.71 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.05 ℃ (69.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 14.7. Średnia suma opadów 81.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 18:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 18:07 i na końcu miesiąca 17:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w sierpień to 20.5 ℃ (68.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.7 ℃ (53.06 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.05 ℃ (69.89 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.8 ℃ (64.04 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 16.3. Średnia suma opadów 86.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:50 i na końcu miesiąca 14:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w wrzesień to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.6 ℃ (45.68 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.3 ℃ (54.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 16. Średnia suma opadów 90 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:10 i na końcu miesiąca 11:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w październik to 9.5 ℃ (49.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4 ℃ (39.2 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.3 ℃ (54.14 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.4 ℃ (43.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 17.3. Średnia suma opadów 84.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:29 i na końcu miesiąca 9:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w listopad to 3.3 ℃ (37.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.3 ℃ (29.66 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.4 ℃ (43.52 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.5 ℃ (34.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 14.9. Średnia suma opadów 74.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:52 i na końcu miesiąca 6:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Norwegia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Norwegia w grudzień to -0.3 ℃ (31.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to -5.5 ℃ (22.1 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.95 ℃ (30.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 14.9. Średnia suma opadów 53.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 6:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 6:02 i na końcu miesiąca 5:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Norwegia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Oslotemperatura: - najwyższa temperatura: -0.3 ℃ (31.46 ℉)najniższa temperatura: -5.5 ℃ (22.1 ℉)opady: 53.7mmdeszcz deszcz dni: 14.9
Bergentemperatura: - najwyższa temperatura: 4.9 ℃ (40.82 ℉)najniższa temperatura: 0.8 ℃ (33.44 ℉)opady: 231.5mmdeszcz deszcz dni: 21.5
Tromsoetemperatura: - najwyższa temperatura: -1.1 ℃ (30.02 ℉)najniższa temperatura: -5.3 ℃ (22.46 ℉)opady: 105.9mmdeszcz deszcz dni: 20.1
Trondheimtemperatura: - najwyższa temperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)najniższa temperatura: -4.6 ℃ (23.72 ℉)opady: 84mmdeszcz deszcz dni: 18.8
Kristiansandtemperatura: - najwyższa temperatura: 3.2 ℃ (37.76 ℉)najniższa temperatura: -3.2 ℃ (26.24 ℉)opady: 113.1mmdeszcz deszcz dni: 19.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.