Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Norsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Norsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Norsko

Norsko - jaké počasí lze čekat

Klima Norska je mírné podél pobřeží, počasí je modifikováno proudem severního Atlantiku. Interiér Norska je chladnější s větším srážením a chladnějšími léty. Počasí je často na západním pobřeží často deštivé.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Agder, Akershus, Alta, Aremark, Arendal, Askim, Askøy, Aure, Austevoll, Averøy, Balestrand, Bardufoss, Bergen, Berkåk, Bodø, Brusand, Bryne, Brønnøysund, Buskerud, Båtsfjord, Dovrefjell, Drammen, Drøbak, East Norway, Eidfjord, Eidsvoll, Elverum, Evje, Fauske, Fedje, Finnmark, Finse, Fjærland, Flekkefjord, Florø, Flåm, Follo, Forsand, Fredrikstad, Førde, Geilo, Geiranger, Gjøvik, Gudbrandsdalen, Gudvangen, Hafjell, Halden, Hallingdal, Hamar, Hammerfest, Hardanger, Hardangervidda, Harstad, Haugastøl, Haugesund, Haukeli, Hedmark, Hell, Hellvik, Hemsedal, Henningsvaer, Hjørundfjord, Holmestrand, Hommersåk, Hordaland, Horten, Hovden, Hvaler, Hønefoss, Høyanger, Jan Mayen, Jessheim, Jostedalsbreen, Jotunheimen, Kabelvåg, Karasjok, Karlsøy, Kautokeino, Kirkenes, Kleppe, Kongsberg, Kongsvinger, Kristiansand, Kristiansund, Kvamskogen, Kvitfjell, Lakselv, Langesund, Larvik, Leirvik, Leknes, Lillehammer, Lillesand, Lindås, Lofoten, Luster, Lyngdal, Lyngen, Lærdal, Mandal, Marker, Melhus, Mo i Rana, Molde, Moskenes, Moskenesøya, Moss, Myrdal, Mysen, Måløy, Møre og Romsdal, Namsos, Narvik, Nordkapp, Nordland, Nordseter, Northern Norway, Notodden, Nærbø, Odda, Olden and Loen, Oppdal, Oppland, Os, Oslo, Otta, Porsgrunn, Rauland, Reine, Ringerike, Risør, Rjukan, Rogaland, Rondane National Park, Rosendal, Ryfylke, Røros, Røst, Sandefjord, Sandnes, Sarpsborg, Senja, Sirevåg, Skei, Ski, Skibotn, Skien, Sogn og Fjordane, Sogndal, Sognefjorden, Solvorn, Stalheim, Stavanger, Stjørdalshalsen, Stokke, Stryn, Sulitjelma, Sunnhordland, Svalbard, Svolvær, Tana, Telemark, Tonnes, Troms, Tromsø, Trondheim, Trysil, Trøndelag, Tynset, Tønsberg, Ulvik, Vadsø, Valdres, Valldal, Vardø, Varhaug, Vega, Vesterålen, Vestfold, Voss, Vrådal, Værøy, Western Norway, Å, Ålesund, Ålgård, Åndalsnes and Romsdal valley, Ås, Øksfjord, Ørnes, Østfold.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 21.6 ℃ (70.88 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -1.6 ℃ (29.12 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -6.6 ℃ (20.12 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 17.3. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 11.7.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Norsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Galdhopiggen (2469 m) a nejnižší bod je Norwegian Sea (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Norsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci leden je -1.6 ℃ (29.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.6 ℃ (20.12 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.95 ℃ (30.29 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 15.9. Průměrné srážky jsou 48.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 6:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 6:44 a na konci měsíce 7:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci únor je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.7 ℃ (19.94 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.15 ℃ (29.93 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.5 ℃ (34.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 11.7. Průměrné srážky jsou 35.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:07 a na konci měsíce 10:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci březen je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.6 ℃ (43.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 13.3. Průměrné srážky jsou 47.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:50 a na konci měsíce 13:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci duben je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1 ℃ (33.8 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 12. Průměrné srážky jsou 40.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:33 a na konci měsíce 15:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci květen je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.85 ℃ (55.13 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12.8. Průměrné srážky jsou 53.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 17:08 a na konci měsíce 18:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci červen je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 13.7. Průměrné srážky jsou 65 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 18:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 18:46 a na konci měsíce 18:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci červenec je 21.6 ℃ (70.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.95 ℃ (69.71 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 14.7. Průměrné srážky jsou 81.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 18:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 18:07 a na konci měsíce 17:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci srpen je 20.5 ℃ (68.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 16.3. Průměrné srážky jsou 86.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 17:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:50 a na konci měsíce 14:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci září je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 16. Průměrné srážky jsou 90 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:10 a na konci měsíce 11:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci říjen je 9.5 ℃ (49.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 17.3. Průměrné srážky jsou 84.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:29 a na konci měsíce 9:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci listopad je 3.3 ℃ (37.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.3 ℃ (29.66 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.5 ℃ (34.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 14.9. Průměrné srážky jsou 74.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:52 a na konci měsíce 6:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Norsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Norsko v měsíci prosinec je -0.3 ℃ (31.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -5.5 ℃ (22.1 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.95 ℃ (30.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 14.9. Průměrné srážky jsou 53.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 6:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 6:02 a na konci měsíce 5:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Norsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Osloteplota: - nejvyšší teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)nejnižší teplota: -5.5 ℃ (22.1 ℉)srážky: 53.7mmdeštivé dny: 14.9
Bergenteplota: - nejvyšší teplota: 4.9 ℃ (40.82 ℉)nejnižší teplota: 0.8 ℃ (33.44 ℉)srážky: 231.5mmdeštivé dny: 21.5
Tromsoeteplota: - nejvyšší teplota: -1.1 ℃ (30.02 ℉)nejnižší teplota: -5.3 ℃ (22.46 ℉)srážky: 105.9mmdeštivé dny: 20.1
Trondheimteplota: - nejvyšší teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)nejnižší teplota: -4.6 ℃ (23.72 ℉)srážky: 84mmdeštivé dny: 18.8
Kristiansandteplota: - nejvyšší teplota: 3.2 ℃ (37.76 ℉)nejnižší teplota: -3.2 ℃ (26.24 ℉)srážky: 113.1mmdeštivé dny: 19.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.