Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - North-East

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela North-East? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - India - North-East

North-East - aké počasie môžete očakávať

North-East je súčasťou zeme India. India je obrovská krajina, takže sa klima Indie líši - od tropického monzúnu na juhu až mierneho na severe. Na západe je suchá púšť, tundra a ľadovce na severe a vlhké tropické oblasti na juhozápade. Štyri hlavné ročné obdobia sa tu dajú rozlíšiť: zima od decembra do februára, leto od marca do mája, monzúnová dažďová sezóna od júna do septembra a obdobie po monzúne od októbra do novembra.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Agartala, Aizawl, Arunachal Pradesh, Assam, Bhalukpong, Bishnupur, Bomdila, Bongaigaon, Borgang, Champhai, Deomali, Dibrugarh, Dima Hasao, Dimapur, Dirang, Dispur, Golaghat, Guwahati, Imphal, Itanagar, Jorhat, Kaziranga National Park, Kohima, Lakhimpur, Ledo, Lunglei, Majuli, Manas National Park, Manipur, Matabari, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Nagaon, Nameri National Park, Rangia, Sibsagar, Silchar, Tawang, Tezpur, Tinsukia, Tripura, Tuensang, Ukhrul, Yingkiong, Zunheboto.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Kohima a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 8.5 ℃ (47.3 ℉).

Pri cestovaní v lokácii North-East vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi India je Kanchenjunga (8586 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela North-East. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci Január je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerné zrážky sú 11.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:42 a na konci mesiaca 10:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci Február je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.7 ℃ (49.46 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerné zrážky sú 35.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:16 a na konci mesiaca 11:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci Marec je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Priemerné zrážky sú 47.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 12:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci Apríl je 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Priemerné zrážky sú 88.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:45 a na konci mesiaca 13:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci Máj je 24.2 ℃ (75.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.1 ℃ (62.78 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerné zrážky sú 156.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:23 a na konci mesiaca 13:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci Jún je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Priemerné zrážky sú 334.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:43 a na konci mesiaca 13:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci Júl je 24.7 ℃ (76.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.65 ℃ (76.37 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Priemerné zrážky sú 369.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:36 a na konci mesiaca 13:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci August je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.95 ℃ (76.91 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerné zrážky sú 369.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:05 a na konci mesiaca 12:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci September je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.1 ℃ (75.38 ℉). Priemerné zrážky sú 253 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:23 a na konci mesiaca 12:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci Október je 23 ℃ (73.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.1 ℃ (75.38 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerné zrážky sú 128.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:38 a na konci mesiaca 11:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci November je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Priemerné zrážky sú 36 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:58 a na konci mesiaca 10:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - North-East - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi North-East v mesiaci December je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.35 ℃ (63.23 ℉). Priemerné zrážky sú 7.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:34 a na konci mesiaca 10:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - North-East. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Guwahatiteplota: - najvyššia teplota: 24.9 ℃ (76.82 ℉)najnižšia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)zrážky: 7.4mmdaždivé dni: -
Agartalateplota: - najvyššia teplota: 26.6 ℃ (79.88 ℉)najnižšia teplota: 11.5 ℃ (52.7 ℉)zrážky: 10.8mmdaždivé dni: -
Dibrugarhteplota: - najvyššia teplota: 24.5 ℃ (76.1 ℉)najnižšia teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)zrážky: 18.4mmdaždivé dni: -
Imphalteplota: - najvyššia teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)najnižšia teplota: 5.4 ℃ (41.72 ℉)zrážky: 13.7mmdaždivé dni: -
Kohimateplota: - najvyššia teplota: 18.2 ℃ (64.76 ℉)najnižšia teplota: 9.6 ℃ (49.28 ℉)zrážky: 7.6mmdaždivé dni: -
Silcharteplota: - najvyššia teplota: 25.9 ℃ (78.62 ℉)najnižšia teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)zrážky: 10mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.