Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - North-East

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do North-East? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Indie - North-East

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu North-East

North-East jest częścią Indie. Indie to ogromny kraj, więc klimat Indii jest różny - od tropikalnego monsunu na południu po umiarkowany na północy. Na zachodzie jest sucha pustynia, na północy tundra i lodowce, a na południowym zachodzie wilgotne regiony tropikalne. Można wyróżnić cztery główne sezony: zimę od grudnia do lutego, lato od marca do maja, monsunową porę deszczową od czerwca do września oraz okres po monsunie od października do listopada.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Agartala, Aizawl, Arunachal Pradesh, Assam, Bhalukpong, Bishnupur, Bomdila, Bongaigaon, Borgang, Champhai, Deomali, Dibrugarh, Dima Hasao, Dimapur, Dirang, Dispur, Golaghat, Guwahati, Imphal, Itanagar, Jorhat, Kaziranga National Park, Kohima, Lakhimpur, Ledo, Lunglei, Majuli, Manas National Park, Manipur, Matabari, Meghalaya, Mizoram, Nagaland, Nagaon, Nameri National Park, Rangia, Sibsagar, Silchar, Tawang, Tezpur, Tinsukia, Tripura, Tuensang, Ukhrul, Yingkiong, Zunheboto.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Kohima oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.8 ℃ (65.84 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 8.5 ℃ (47.3 ℉).

Podczas podróży po North-East zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Indie jest Kanchenjunga (8586 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na North-East. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w North-East w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w styczeń to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.35 ℃ (63.23 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Średnia suma opadów 11.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:42 i na końcu miesiąca 10:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w North-East w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w luty to 18.3 ℃ (64.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.7 ℃ (49.46 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia suma opadów 35.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:16 i na końcu miesiąca 11:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w North-East w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w marzec to 21.9 ℃ (71.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.15 ℃ (73.67 ℉). Średnia suma opadów 47.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w North-East w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w kwiecień to 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.15 ℃ (73.67 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Średnia suma opadów 88.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:45 i na końcu miesiąca 13:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w North-East w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w maj to 24.2 ℃ (75.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.1 ℃ (62.78 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia suma opadów 156.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:23 i na końcu miesiąca 13:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w North-East w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w czerwiec to 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Średnia suma opadów 334.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:43 i na końcu miesiąca 13:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w North-East w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w lipiec to 24.7 ℃ (76.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.4 ℃ (66.92 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.65 ℃ (76.37 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.95 ℃ (76.91 ℉). Średnia suma opadów 369.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:36 i na końcu miesiąca 13:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w North-East w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w sierpień to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.8 ℃ (65.84 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.95 ℃ (76.91 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia suma opadów 369.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:05 i na końcu miesiąca 12:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w North-East w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w wrzesień to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18 ℃ (64.4 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.2 ℃ (77.36 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.1 ℃ (75.38 ℉). Średnia suma opadów 253 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:23 i na końcu miesiąca 12:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w North-East w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w październik to 23 ℃ (73.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.4 ℃ (61.52 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.1 ℃ (75.38 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia suma opadów 128.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:38 i na końcu miesiąca 11:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w North-East w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w listopad to 20.6 ℃ (69.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.8 ℃ (71.24 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.4 ℃ (66.92 ℉). Średnia suma opadów 36 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:58 i na końcu miesiąca 10:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w North-East w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North-East w grudzień to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.6 ℃ (49.28 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.4 ℃ (66.92 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.35 ℃ (63.23 ℉). Średnia suma opadów 7.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:34 i na końcu miesiąca 10:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w North-East w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Guwahatitemperatura: - najwyższa temperatura: 24.9 ℃ (76.82 ℉)najniższa temperatura: 12 ℃ (53.6 ℉)opady: 7.4mmdeszcz deszcz dni: -
Agartalatemperatura: - najwyższa temperatura: 26.6 ℃ (79.88 ℉)najniższa temperatura: 11.5 ℃ (52.7 ℉)opady: 10.8mmdeszcz deszcz dni: -
Dibrugarhtemperatura: - najwyższa temperatura: 24.5 ℃ (76.1 ℉)najniższa temperatura: 9.9 ℃ (49.82 ℉)opady: 18.4mmdeszcz deszcz dni: -
Imphaltemperatura: - najwyższa temperatura: 22.6 ℃ (72.68 ℉)najniższa temperatura: 5.4 ℃ (41.72 ℉)opady: 13.7mmdeszcz deszcz dni: -
Kohimatemperatura: - najwyższa temperatura: 18.2 ℃ (64.76 ℉)najniższa temperatura: 9.6 ℃ (49.28 ℉)opady: 7.6mmdeszcz deszcz dni: -
Silchartemperatura: - najwyższa temperatura: 25.9 ℃ (78.62 ℉)najniższa temperatura: 13 ℃ (55.4 ℉)opady: 10mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.