Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - North Rhine-Westphalia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do North Rhine-Westphalia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Niemcy - North Rhine-Westphalia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu North Rhine-Westphalia

North Rhine-Westphalia jest częścią Niemcy. Niemcy to dość duży kraj, więc klimat jest zróżnicowany. Ogólnie klimat Niemiec jest umiarkowany, morski na północy. Możesz spodziewać się zimnych, czasami pochmurnych i mokrych zim oraz łagodnych lat. Prawdopodobnie spodziewałbyś się cieplejszego klimatu na południu, ale nie zapomnij o Alpach, które uniemożliwiają wysadzenie w powietrze ciepłego powietrza w południowych Niemczech. Pogoda w Alpach jest oczywiście zimniejsza niż na nizinach. I często jest bardzo zimno na szczytach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aachen, Bad Honnef, Bad Münstereifel, Bergisch Gladbach, Bergisches Land, Bielefeld, Bocholt, Bochum, Bonn, Brühl, Cologne, Cologne Lowland, Detmold, Dortmund, Duisburg, Dülmen, Düsseldorf, Eifel, Eifel National Park, Emmerich am Rhein, Essen, Gelsenkirchen, Gummersbach, Gütersloh, Hagen, Hamm, Hattingen, Iserlohn, Kleve, Krefeld, Königswinter, Leverkusen, Lower Rhine, Lübbecke, Lüdinghausen, Meerbusch, Meschede, Mettmann, Minden, Monschau, Mönchengladbach, Mülheim an der Ruhr, Münster, Münsterland, Neuss, Oberhausen, Paderborn, Remscheid, Rheine, Ruhr, Sankt Augustin, Siegburg, Siegen, Soest, Solingen, South Westphalia, Teutoburg Forest, Troisdorf, Winterberg, Wuppertal, Zülpich.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Essen oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 22.5 ℃ (72.5 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.6 ℃ (56.48 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 4.8 ℃ (40.64 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 0.4 ℃ (32.72 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 14. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.

Podczas podróży po North Rhine-Westphalia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Niemcy jest Zugspitze (2963 m) i najniższy punkt Neuendorf bei Wilster (-3 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na North Rhine-Westphalia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w styczeń to 4.8 ℃ (40.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.4 ℃ (32.72 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.3 ℃ (41.54 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.3 ℃ (41.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 13.8. Średnia suma opadów 84.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:21 i na końcu miesiąca 9:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w luty to 5.8 ℃ (42.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.5 ℃ (32.9 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.3 ℃ (41.54 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.55 ℃ (45.59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 10.7. Średnia suma opadów 59.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:57 i na końcu miesiąca 10:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w marzec to 9.3 ℃ (48.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.1 ℃ (37.58 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.55 ℃ (45.59 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.1 ℃ (51.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 13.6. Średnia suma opadów 76.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 12:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w kwiecień to 12.9 ℃ (55.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.3 ℃ (41.54 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.25 ℃ (59.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10.9. Średnia suma opadów 61.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:51 i na końcu miesiąca 14:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w maj to 17.6 ℃ (63.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.3 ℃ (48.74 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.25 ℃ (59.45 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.85 ℃ (65.93 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.1. Średnia suma opadów 71 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:35 i na końcu miesiąca 16:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w czerwiec to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.85 ℃ (65.93 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.15 ℃ (70.07 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 12. Średnia suma opadów 95 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:34 i na końcu miesiąca 16:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w lipiec to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.15 ℃ (70.07 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.35 ℃ (72.23 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 10.5. Średnia suma opadów 83 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:12 i na końcu miesiąca 15:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w sierpień to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.35 ℃ (72.23 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.4 ℃ (68.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 10. Średnia suma opadów 78.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:44 i na końcu miesiąca 13:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w wrzesień to 18.3 ℃ (64.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.4 ℃ (68.72 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.1 ℃ (60.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 11. Średnia suma opadów 77.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:52 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w październik to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.8 ℃ (46.04 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.05 ℃ (51.89 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 11.1. Średnia suma opadów 76.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:55 i na końcu miesiąca 9:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w listopad to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.9 ℃ (39.02 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.05 ℃ (51.89 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7 ℃ (44.6 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 13.8. Średnia suma opadów 80.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:06 i na końcu miesiąca 8:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w North Rhine-Westphalia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w North Rhine-Westphalia w grudzień to 5.8 ℃ (42.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.8 ℃ (35.24 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7 ℃ (44.6 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.3 ℃ (41.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 14. Średnia suma opadów 93.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:56 i na końcu miesiąca 7:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.