Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Northeast

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northeast? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Northeast - aké počasie môžete očakávať

Northeast je súčasťou zeme Brazília. Brazília je obrovská krajina, takže je tu podnebie. Väčšinou je podnebie tropické, ale mierne na juhu. V blízkosti rovníka sa počasie v priebehu roka výrazne nezmení, ale zimy sú niekedy chladné na juhu. A v hornatom sneží. Väčšina Brazílie má len mierne dažde, ale oblasť Amazonky je vlhká.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Abrolhos, Agreste, Alagoas, Alagoinhas, Alcântara, Aquiraz, Aracaju, Aracati, Arraial d'Ajuda, Atins, Açailândia, Bahia, Baixa Grande, Balsas, Barra Grande, Barra de Santo Antônio, Barra de São Miguel, Barra do Corda, Barreirinhas, Baía Formosa, Boipeba, Bonito, Brejo da Madre de Deus, Brumado, Cabo de Santo Agostinho, Caburé, Cachoeira, Camaragibe, Camocim, Campina Grande, Canguaretama, Canindé, Canoa Quebrada, Caravelas, Caraíva, Caruaru, Caucaia, Caxias, Ceará, Ceará Mirim, Central Maranhão, Central North, Central South, Chapada Diamantina National Park, Conde, Coruripe, Crateús, Cumbuco, Eastern Maranhão, Entre Rios, Esplanada, Estância, Eunápolis, Extremoz, Far West, Fazenda Nova, Feira de Santana, Fernando de Noronha, Fortaleza, Genipabu, Goiana, Grajaú, Grande Recife, Grande Salvador, Gravatá, Guaramiranga, Igarassu, Ilha das Canárias, Ilha do Caju, Ilhéus, Imperatriz, Ipojuca, Itabuna, Itacaré, Itamaracá, Itamaraju, Itaparica, Jijoca de Jericoacoara, João Pessoa, Juazeiro, Juazeiro do Norte, Lagoa do Carro, Lençóis, Lençóis Maranhenses, Luís Correia, Maceió, Mandacaru, Maragogi, Maranguape, Maranhão, Morro de São Paulo, Mossoró, Mundau, Natal, Nilo Peçanha, Northeast, Northern Maranhão, Nísia Floresta, Oeiras, Olinda, Palmeiras, Paracuru, Paraíba, Parnamirim, Parnaíba, Parque Nacional de Sete Cidades, Paulino Neves, Paulo Afonso, Pernambuco, Petrolina, Piauí, Piaçabuçu, Piripiri, Pontal de Coruripe, Porto Seguro, Porto das Dunas, Porto de Galinhas, Praia de Pipa, Praia do Forte, Queimada dos Britos, Recife, Redenção, Rio Grande do Norte, Russas, Salvador, Santa Inês, Santo Amaro do Maranhão, Santo Antônio de Jesus, Sergipe, Serra Talhada, Serra da Capivara National Park, Sertão, Sobral, Sousa, Southern Maranhão, São Benedito do Sul, São Cristóvão, São Francisco Valley, São Luís, Tamandaré, Tatajuba, Teixeira de Freitas, Teresina, Tianguá, Tibau, Tibau do Sul, Tracunhaém, Trancoso, Triunfo, Tutóia, Ubajara, Vale do Capão, Vale dos Dinossauros, Valença, Vitória da Conquista, Western Maranhão, Zona da Mata.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Fortaleza a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 23. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 5.9.

Pri cestovaní v lokácii Northeast vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Brazília je Pico da Neblina (2994 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northeast. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci Január je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.8 ℃ (87.44 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 13.9. Priemerné zrážky sú 128.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:20 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:18 a na konci mesiaca 12:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci Február je 30 ℃ (86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.2 ℃ (86.36 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 17.6. Priemerné zrážky sú 210.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:13 a na konci mesiaca 12:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci Marec je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.2 ℃ (86.36 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 23. Priemerné zrážky sú 338.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:07 a na konci mesiaca 12:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci Apríl je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 21.6. Priemerné zrážky sú 353.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci Máj je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 21.6. Priemerné zrážky sú 227.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci Jún je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 15.9. Priemerné zrážky sú 161.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci Júl je 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 12.8. Priemerné zrážky sú 90.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci August je 29 ℃ (84.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7.8. Priemerné zrážky sú 30.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci September je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23 ℃ (73.4 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.4 ℃ (84.92 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.55 ℃ (86.99 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9. Priemerné zrážky sú 22.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:04 a na konci mesiaca 12:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci Október je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.55 ℃ (86.99 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 5.9. Priemerné zrážky sú 15.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:10 a na konci mesiaca 12:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci November je 30.2 ℃ (86.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25 ℃ (77 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.9. Priemerné zrážky sú 13.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:16 a na konci mesiaca 12:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Northeast - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northeast v mesiaci December je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9. Priemerné zrážky sú 49 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:20 a na konci mesiaca 12:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Northeast. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Aracajuteplota: - najvyššia teplota: 28.8 ℃ (83.84 ℉)najnižšia teplota: 24 ℃ (75.2 ℉)zrážky: 56.6mmdaždivé dni: 7.1
Fortalezateplota: - najvyššia teplota: 30.3 ℃ (86.54 ℉)najnižšia teplota: 24.5 ℃ (76.1 ℉)zrážky: 49mmdaždivé dni: 9
Joao Pessoateplota: - najvyššia teplota: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najnižšia teplota: 23 ℃ (73.4 ℉)zrážky: 37.7mmdaždivé dni: 9.2
Maceioteplota: - najvyššia teplota: 30.6 ℃ (87.08 ℉)najnižšia teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)zrážky: 60.7mmdaždivé dni: 11.7
Natalteplota: - najvyššia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najnižšia teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)zrážky: 0mmdaždivé dni: 0
Recifeteplota: - najvyššia teplota: 30.6 ℃ (87.08 ℉)najnižšia teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)zrážky: 63.6mmdaždivé dni: 13.1
Salvadorteplota: - najvyššia teplota: 29.8 ℃ (85.64 ℉)najnižšia teplota: 23.5 ℃ (74.3 ℉)zrážky: 130.7mmdaždivé dni: 14
Sao Luisteplota: - najvyššia teplota: 31.6 ℃ (88.88 ℉)najnižšia teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)zrážky: 90.2mmdaždivé dni: 6.9
Teresinateplota: - najvyššia teplota: 33.8 ℃ (92.84 ℉)najnižšia teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)zrážky: 124mmdaždivé dni: 8.8
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.