Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Northeast

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Northeast? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Northeast - jaké počasí lze čekat

Northeast je součástí země Brazílie. Brazílie je obrovská země, takže je zde klima pestré. Většinou je klima tropické, ale na jihu mírné. V blízkosti rovníku se počasí během roku příliš nezmění, ale na jihu jsou zimy někdy studené. A v horách to sněží. Většina Brazílie má jen mírné srážky, ale oblast Amazonie je vlhká.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abrolhos, Agreste, Alagoas, Alagoinhas, Alcântara, Aquiraz, Aracaju, Aracati, Arraial d'Ajuda, Atins, Açailândia, Bahia, Baixa Grande, Balsas, Barra Grande, Barra de Santo Antônio, Barra de São Miguel, Barra do Corda, Barreirinhas, Baía Formosa, Boipeba, Bonito, Brejo da Madre de Deus, Brumado, Cabo de Santo Agostinho, Caburé, Cachoeira, Camaragibe, Camocim, Campina Grande, Canguaretama, Canindé, Canoa Quebrada, Caravelas, Caraíva, Caruaru, Caucaia, Caxias, Ceará, Ceará Mirim, Central Maranhão, Central North, Central South, Chapada Diamantina National Park, Conde, Coruripe, Crateús, Cumbuco, Eastern Maranhão, Entre Rios, Esplanada, Estância, Eunápolis, Extremoz, Far West, Fazenda Nova, Feira de Santana, Fernando de Noronha, Fortaleza, Genipabu, Goiana, Grajaú, Grande Recife, Grande Salvador, Gravatá, Guaramiranga, Igarassu, Ilha das Canárias, Ilha do Caju, Ilhéus, Imperatriz, Ipojuca, Itabuna, Itacaré, Itamaracá, Itamaraju, Itaparica, Jijoca de Jericoacoara, João Pessoa, Juazeiro, Juazeiro do Norte, Lagoa do Carro, Lençóis, Lençóis Maranhenses, Luís Correia, Maceió, Mandacaru, Maragogi, Maranguape, Maranhão, Morro de São Paulo, Mossoró, Mundau, Natal, Nilo Peçanha, Northeast, Northern Maranhão, Nísia Floresta, Oeiras, Olinda, Palmeiras, Paracuru, Paraíba, Parnamirim, Parnaíba, Parque Nacional de Sete Cidades, Paulino Neves, Paulo Afonso, Pernambuco, Petrolina, Piauí, Piaçabuçu, Piripiri, Pontal de Coruripe, Porto Seguro, Porto das Dunas, Porto de Galinhas, Praia de Pipa, Praia do Forte, Queimada dos Britos, Recife, Redenção, Rio Grande do Norte, Russas, Salvador, Santa Inês, Santo Amaro do Maranhão, Santo Antônio de Jesus, Sergipe, Serra Talhada, Serra da Capivara National Park, Sertão, Sobral, Sousa, Southern Maranhão, São Benedito do Sul, São Cristóvão, São Francisco Valley, São Luís, Tamandaré, Tatajuba, Teixeira de Freitas, Teresina, Tianguá, Tibau, Tibau do Sul, Tracunhaém, Trancoso, Triunfo, Tutóia, Ubajara, Vale do Capão, Vale dos Dinossauros, Valença, Vitória da Conquista, Western Maranhão, Zona da Mata.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Fortaleza a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde leden, průměrná maximální teplota 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červenec, průměrná maximální teplota 29 ℃ (84.2 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je březen, průměrný počet deštivých dnů je 23. Nejméně deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 5.9.

Při cestování, jehož cílem je Northeast, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Brazílie je Pico da Neblina (2994 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Northeast. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci leden je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.8 ℃ (87.44 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 13.9. Průměrné srážky jsou 128.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:18 a na konci měsíce 12:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci únor je 30 ℃ (86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.65 ℃ (87.17 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.2 ℃ (86.36 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 17.6. Průměrné srážky jsou 210.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:13 a na konci měsíce 12:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci březen je 30.4 ℃ (86.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.2 ℃ (86.36 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 23. Průměrné srážky jsou 338.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:07 a na konci měsíce 12:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci duben je 30.6 ℃ (87.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 21.6. Průměrné srážky jsou 353.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:01 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci květen je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.4 ℃ (74.12 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 21.6. Průměrné srážky jsou 227.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci červen je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 15.9. Průměrné srážky jsou 161.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:54 a na konci měsíce 11:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci červenec je 29 ℃ (84.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 12.8. Průměrné srážky jsou 90.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci srpen je 29 ℃ (84.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29 ℃ (84.2 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.4 ℃ (84.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 7.8. Průměrné srážky jsou 30.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 12:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci září je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23 ℃ (73.4 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.4 ℃ (84.92 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.55 ℃ (86.99 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9. Průměrné srážky jsou 22.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:04 a na konci měsíce 12:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci říjen je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.55 ℃ (86.99 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 5.9. Průměrné srážky jsou 15.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:10 a na konci měsíce 12:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci listopad je 30.2 ℃ (86.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 25 ℃ (77 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 6.9. Průměrné srážky jsou 13.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:16 a na konci měsíce 12:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Northeast - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northeast v měsíci prosinec je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 9. Průměrné srážky jsou 49 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:20 a na konci měsíce 12:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Northeast. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Aracajuteplota: - nejvyšší teplota: 28.8 ℃ (83.84 ℉)nejnižší teplota: 24 ℃ (75.2 ℉)srážky: 56.6mmdeštivé dny: 7.1
Fortalezateplota: - nejvyšší teplota: 30.3 ℃ (86.54 ℉)nejnižší teplota: 24.5 ℃ (76.1 ℉)srážky: 49mmdeštivé dny: 9
Joao Pessoateplota: - nejvyšší teplota: 30.5 ℃ (86.9 ℉)nejnižší teplota: 23 ℃ (73.4 ℉)srážky: 37.7mmdeštivé dny: 9.2
Maceioteplota: - nejvyšší teplota: 30.6 ℃ (87.08 ℉)nejnižší teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)srážky: 60.7mmdeštivé dny: 11.7
Natalteplota: - nejvyšší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)nejnižší teplota: 0.2 ℃ (32.36 ℉)srážky: 0mmdeštivé dny: 0
Recifeteplota: - nejvyšší teplota: 30.6 ℃ (87.08 ℉)nejnižší teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)srážky: 63.6mmdeštivé dny: 13.1
Salvadorteplota: - nejvyšší teplota: 29.8 ℃ (85.64 ℉)nejnižší teplota: 23.5 ℃ (74.3 ℉)srážky: 130.7mmdeštivé dny: 14
Sao Luisteplota: - nejvyšší teplota: 31.6 ℃ (88.88 ℉)nejnižší teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)srážky: 90.2mmdeštivé dny: 6.9
Teresinateplota: - nejvyšší teplota: 33.8 ℃ (92.84 ℉)nejnižší teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)srážky: 124mmdeštivé dny: 8.8
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.