Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Northeast

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Northeast? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Northeast

Northeast jest częścią Brazylia. Brazylia to ogromny kraj, więc klimat jest tu zróżnicowany. Głównie klimat jest tropikalny, ale umiarkowany na południu. W pobliżu równika pogoda niewiele się zmienia w ciągu roku, ale zimy są na południu zimne. A w górach jest śnieg. Większość Brazylii ma tylko umiarkowane opady, ale region Amazonii jest wilgotny.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Abrolhos, Agreste, Alagoas, Alagoinhas, Alcântara, Aquiraz, Aracaju, Aracati, Arraial d'Ajuda, Atins, Açailândia, Bahia, Baixa Grande, Balsas, Barra Grande, Barra de Santo Antônio, Barra de São Miguel, Barra do Corda, Barreirinhas, Baía Formosa, Boipeba, Bonito, Brejo da Madre de Deus, Brumado, Cabo de Santo Agostinho, Caburé, Cachoeira, Camaragibe, Camocim, Campina Grande, Canguaretama, Canindé, Canoa Quebrada, Caravelas, Caraíva, Caruaru, Caucaia, Caxias, Ceará, Ceará Mirim, Central Maranhão, Central North, Central South, Chapada Diamantina National Park, Conde, Coruripe, Crateús, Cumbuco, Eastern Maranhão, Entre Rios, Esplanada, Estância, Eunápolis, Extremoz, Far West, Fazenda Nova, Feira de Santana, Fernando de Noronha, Fortaleza, Genipabu, Goiana, Grajaú, Grande Recife, Grande Salvador, Gravatá, Guaramiranga, Igarassu, Ilha das Canárias, Ilha do Caju, Ilhéus, Imperatriz, Ipojuca, Itabuna, Itacaré, Itamaracá, Itamaraju, Itaparica, Jijoca de Jericoacoara, João Pessoa, Juazeiro, Juazeiro do Norte, Lagoa do Carro, Lençóis, Lençóis Maranhenses, Luís Correia, Maceió, Mandacaru, Maragogi, Maranguape, Maranhão, Morro de São Paulo, Mossoró, Mundau, Natal, Nilo Peçanha, Northeast, Northern Maranhão, Nísia Floresta, Oeiras, Olinda, Palmeiras, Paracuru, Paraíba, Parnamirim, Parnaíba, Parque Nacional de Sete Cidades, Paulino Neves, Paulo Afonso, Pernambuco, Petrolina, Piauí, Piaçabuçu, Piripiri, Pontal de Coruripe, Porto Seguro, Porto das Dunas, Porto de Galinhas, Praia de Pipa, Praia do Forte, Queimada dos Britos, Recife, Redenção, Rio Grande do Norte, Russas, Salvador, Santa Inês, Santo Amaro do Maranhão, Santo Antônio de Jesus, Sergipe, Serra Talhada, Serra da Capivara National Park, Sertão, Sobral, Sousa, Southern Maranhão, São Benedito do Sul, São Cristóvão, São Francisco Valley, São Luís, Tamandaré, Tatajuba, Teixeira de Freitas, Teresina, Tianguá, Tibau, Tibau do Sul, Tracunhaém, Trancoso, Triunfo, Tutóia, Ubajara, Vale do Capão, Vale dos Dinossauros, Valença, Vitória da Conquista, Western Maranhão, Zona da Mata.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Fortaleza oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24.5 ℃ (76.1 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.2 ℃ (71.96 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest marzec, średnia liczba dni deszczowych jest w 23. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.9.

Podczas podróży po Northeast zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Brazylia jest Pico da Neblina (2994 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Northeast. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w styczeń to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.8 ℃ (87.44 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 13.9. Średnia suma opadów 128.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:18 i na końcu miesiąca 12:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w luty to 30 ℃ (86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.65 ℃ (87.17 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 17.6. Średnia suma opadów 210.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:13 i na końcu miesiąca 12:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w marzec to 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.2 ℃ (86.36 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 23. Średnia suma opadów 338.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:07 i na końcu miesiąca 12:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w kwiecień to 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 21.6. Średnia suma opadów 353.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w maj to 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.4 ℃ (74.12 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 21.6. Średnia suma opadów 227.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w czerwiec to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.4 ℃ (72.32 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.05 ℃ (84.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 15.9. Średnia suma opadów 161.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w lipiec to 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.05 ℃ (84.29 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.8. Średnia suma opadów 90.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w sierpień to 29 ℃ (84.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29 ℃ (84.2 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.4 ℃ (84.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 7.8. Średnia suma opadów 30.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w wrzesień to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23 ℃ (73.4 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.4 ℃ (84.92 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.55 ℃ (86.99 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 9. Średnia suma opadów 22.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:04 i na końcu miesiąca 12:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w październik to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.55 ℃ (86.99 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 5.9. Średnia suma opadów 15.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:10 i na końcu miesiąca 12:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w listopad to 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25 ℃ (77 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.9. Średnia suma opadów 13.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:16 i na końcu miesiąca 12:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Northeast w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northeast w grudzień to 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9. Średnia suma opadów 49 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:20 i na końcu miesiąca 12:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Northeast w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Aracajutemperatura: - najwyższa temperatura: 28.8 ℃ (83.84 ℉)najniższa temperatura: 24 ℃ (75.2 ℉)opady: 56.6mmdeszcz deszcz dni: 7.1
Fortalezatemperatura: - najwyższa temperatura: 30.3 ℃ (86.54 ℉)najniższa temperatura: 24.5 ℃ (76.1 ℉)opady: 49mmdeszcz deszcz dni: 9
Joao Pessoatemperatura: - najwyższa temperatura: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najniższa temperatura: 23 ℃ (73.4 ℉)opady: 37.7mmdeszcz deszcz dni: 9.2
Maceiotemperatura: - najwyższa temperatura: 30.6 ℃ (87.08 ℉)najniższa temperatura: 22.8 ℃ (73.04 ℉)opady: 60.7mmdeszcz deszcz dni: 11.7
Nataltemperatura: - najwyższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)najniższa temperatura: 0.2 ℃ (32.36 ℉)opady: 0mmdeszcz deszcz dni: 0
Recifetemperatura: - najwyższa temperatura: 30.6 ℃ (87.08 ℉)najniższa temperatura: 22.4 ℃ (72.32 ℉)opady: 63.6mmdeszcz deszcz dni: 13.1
Salvadortemperatura: - najwyższa temperatura: 29.8 ℃ (85.64 ℉)najniższa temperatura: 23.5 ℃ (74.3 ℉)opady: 130.7mmdeszcz deszcz dni: 14
Sao Luistemperatura: - najwyższa temperatura: 31.6 ℃ (88.88 ℉)najniższa temperatura: 23.6 ℃ (74.48 ℉)opady: 90.2mmdeszcz deszcz dni: 6.9
Teresinatemperatura: - najwyższa temperatura: 33.8 ℃ (92.84 ℉)najniższa temperatura: 23.6 ℃ (74.48 ℉)opady: 124mmdeszcz deszcz dni: 8.8
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest