Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Northern Mexico

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northern Mexico? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Mexiko - Northern Mexico

Northern Mexico - aké počasie môžete očakávať

Northern Mexico je súčasťou zeme Mexiko. Klíma Mexika je rozmanitá, niekde tropická, niekde púštna. Na severe môžete očakávať nižšie teploty počas zimy a menej dažďov počas roka. Na juhu sú teploty celkom konštantné po celý rok. Ale mali by ste vždy pozerať na výšku miesta, kde plánujete ísť. Väčšina krajiny má od júna do októbra daždivú sezónu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Agua Prieta, Altar Desert, Bahía de Kino, Banámichi, Basaseachic Falls National Park, Chihuahua, Ciudad Acuña, Ciudad Obregón, Ciudad Victoria, Coahuila, Copper Canyon, Creel, Cuatro Ciénegas, Culiacán, Cumbres de Majalca National Park, Desemboque, Durango, El Fuerte, Guachochi, Guadalupe, Guaymas, Hermosillo, Isla Tiburon, Juarez, La Pesca, Los Mochis, Matamoros, Mazatlan, Monclova, Monterrey, Nogales, Nuevo Ideal, Nuevo Laredo, Nuevo León, Ojinaga, Piedras Negras, Pinos Altos, Puerto Peñasco, Reynosa, Saltillo, San Luis Rio Colorado, San Nicolás de los Garza, San Pedro Garza Garcia, Sinaloa, Sonora, Tamaulipas, Tampico, Torreón, Álamos.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Monterrey a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 34.6 ℃ (94.28 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 22 ℃ (71.6 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 8 ℃ (46.4 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 8.8. Najmenej daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 2.6.

Pri cestovaní v lokácii Northern Mexico vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Mexiko je Volcan Pico de Orizaba (5636 m) a najnižší bod je Laguna Salada (-10 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northern Mexico. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci Január je 21 ℃ (69.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 3.8. Priemerné zrážky sú 16.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:42 a na konci mesiaca 10:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci Február je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 2.7. Priemerné zrážky sú 11 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:16 a na konci mesiaca 11:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci Marec je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 2.6. Priemerné zrážky sú 15.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:00 a na konci mesiaca 12:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci Apríl je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 4.4. Priemerné zrážky sú 27.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:45 a na konci mesiaca 13:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci Máj je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6.6. Priemerné zrážky sú 70.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:23 a na konci mesiaca 13:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci Jún je 33.2 ℃ (91.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.9 ℃ (93.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 6.2. Priemerné zrážky sú 86.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:36 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:43 a na konci mesiaca 13:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci Júl je 34.6 ℃ (94.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22 ℃ (71.6 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 33.9 ℃ (93.02 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 4.2. Priemerné zrážky sú 57.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:36 a na konci mesiaca 13:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci August je 34.2 ℃ (93.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.4 ℃ (93.92 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 6.5. Priemerné zrážky sú 87.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:05 a na konci mesiaca 12:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci September je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.8. Priemerné zrážky sú 145.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:23 a na konci mesiaca 12:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci Október je 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.9. Priemerné zrážky sú 82.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:38 a na konci mesiaca 11:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci November je 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 3.4. Priemerné zrážky sú 19.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:58 a na konci mesiaca 10:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Northern Mexico - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northern Mexico v mesiaci December je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 3.6. Priemerné zrážky sú 15.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:33 a na konci mesiaca 10:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Northern Mexico. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Monterreyteplota: - najvyššia teplota: 21.7 ℃ (71.06 ℉)najnižšia teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)zrážky: 15.2mmdaždivé dni: 3.6
Chihuahuateplota: - najvyššia teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najnižšia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)zrážky: 16.7mmdaždivé dni: 3
Culiacanteplota: - najvyššia teplota: 27.8 ℃ (82.04 ℉)najnižšia teplota: 12.5 ℃ (54.5 ℉)zrážky: 24.7mmdaždivé dni: 2.2
Hermosilloteplota: - najvyššia teplota: 23.4 ℃ (74.12 ℉)najnižšia teplota: 10 ℃ (50 ℉)zrážky: 28.9mmdaždivé dni: 2.8
Mazatlanteplota: - najvyššia teplota: 25.3 ℃ (77.54 ℉)najnižšia teplota: 17.6 ℃ (63.68 ℉)zrážky: 18.8mmdaždivé dni: 1.8
Reynosateplota: - najvyššia teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)najnižšia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)zrážky: 16.9mmdaždivé dni: 1.4
Saltilloteplota: - najvyššia teplota: 20.8 ℃ (69.44 ℉)najnižšia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)zrážky: 18.4mmdaždivé dni: 3.7
Tampicoteplota: - najvyššia teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najnižšia teplota: 15.4 ℃ (59.72 ℉)zrážky: 54.6mmdaždivé dni: 6.7
Torreonteplota: - najvyššia teplota: 23.1 ℃ (73.58 ℉)najnižšia teplota: 7.4 ℃ (45.32 ℉)zrážky: 10.5mmdaždivé dni: 2.2
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.