Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Northern Mexico

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Northern Mexico? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Severní Amerika - Mexiko - Northern Mexico

Northern Mexico - jaké počasí lze čekat

Northern Mexico je součástí země Mexiko. Klima Mexika je pestré, někde je tropické, někde pouštní. Na severu můžete očekávat v zimě nižší teploty a méně dešťů v průběhu roku. Na jihu jsou teploty relativně konstantní celoročně. Měli byste ale vždy zvážit výšku místa, kam plánujete jít. Většina země má od června do října období dešťů.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Agua Prieta, Altar Desert, Bahía de Kino, Banámichi, Basaseachic Falls National Park, Chihuahua, Ciudad Acuña, Ciudad Obregón, Ciudad Victoria, Coahuila, Copper Canyon, Creel, Cuatro Ciénegas, Culiacán, Cumbres de Majalca National Park, Desemboque, Durango, El Fuerte, Guachochi, Guadalupe, Guaymas, Hermosillo, Isla Tiburon, Juarez, La Pesca, Los Mochis, Matamoros, Mazatlan, Monclova, Monterrey, Nogales, Nuevo Ideal, Nuevo Laredo, Nuevo León, Ojinaga, Piedras Negras, Pinos Altos, Puerto Peñasco, Reynosa, Saltillo, San Luis Rio Colorado, San Nicolás de los Garza, San Pedro Garza Garcia, Sinaloa, Sonora, Tamaulipas, Tampico, Torreón, Álamos.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Monterrey a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 34.6 ℃ (94.28 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 22 ℃ (71.6 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 8 ℃ (46.4 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 8.8. Nejméně deštivý měsíc zde je březen, průměrný počet deštivých dnů je 2.6.

Při cestování, jehož cílem je Northern Mexico, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Mexiko je Volcan Pico de Orizaba (5636 m) a nejnižší bod je Laguna Salada (-10 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Northern Mexico. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci leden je 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 3.8. Průměrné srážky jsou 16.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:42 a na konci měsíce 10:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci únor je 23.6 ℃ (74.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 2.7. Průměrné srážky jsou 11 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:16 a na konci měsíce 11:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci březen je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 2.6. Průměrné srážky jsou 15.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:00 a na konci měsíce 12:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci duben je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 4.4. Průměrné srážky jsou 27.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:45 a na konci měsíce 13:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci květen je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.75 ℃ (87.35 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 6.6. Průměrné srážky jsou 70.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:23 a na konci měsíce 13:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci červen je 33.2 ℃ (91.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.9 ℃ (93.02 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 6.2. Průměrné srážky jsou 86.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:36 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:43 a na konci měsíce 13:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci červenec je 34.6 ℃ (94.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22 ℃ (71.6 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 33.9 ℃ (93.02 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.4 ℃ (93.92 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 4.2. Průměrné srážky jsou 57.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:36 a na konci měsíce 13:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci srpen je 34.2 ℃ (93.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.6 ℃ (72.68 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.4 ℃ (93.92 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 6.5. Průměrné srážky jsou 87.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:05 a na konci měsíce 12:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci září je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.5 ℃ (90.5 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.8. Průměrné srážky jsou 145.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:23 a na konci měsíce 12:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci říjen je 27.9 ℃ (82.22 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.9. Průměrné srážky jsou 82.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:38 a na konci měsíce 11:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci listopad je 24 ℃ (75.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.95 ℃ (78.71 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 3.4. Průměrné srážky jsou 19.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:58 a na konci měsíce 10:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Northern Mexico - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northern Mexico v měsíci prosinec je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.85 ℃ (73.13 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 3.6. Průměrné srážky jsou 15.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:33 a na konci měsíce 10:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Northern Mexico. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Monterreyteplota: - nejvyšší teplota: 21.7 ℃ (71.06 ℉)nejnižší teplota: 9.2 ℃ (48.56 ℉)srážky: 15.2mmdeštivé dny: 3.6
Chihuahuateplota: - nejvyšší teplota: 17.4 ℃ (63.32 ℉)nejnižší teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)srážky: 16.7mmdeštivé dny: 3
Culiacanteplota: - nejvyšší teplota: 27.8 ℃ (82.04 ℉)nejnižší teplota: 12.5 ℃ (54.5 ℉)srážky: 24.7mmdeštivé dny: 2.2
Hermosilloteplota: - nejvyšší teplota: 23.4 ℃ (74.12 ℉)nejnižší teplota: 10 ℃ (50 ℉)srážky: 28.9mmdeštivé dny: 2.8
Mazatlanteplota: - nejvyšší teplota: 25.3 ℃ (77.54 ℉)nejnižší teplota: 17.6 ℃ (63.68 ℉)srážky: 18.8mmdeštivé dny: 1.8
Reynosateplota: - nejvyšší teplota: 22.8 ℃ (73.04 ℉)nejnižší teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)srážky: 16.9mmdeštivé dny: 1.4
Saltilloteplota: - nejvyšší teplota: 20.8 ℃ (69.44 ℉)nejnižší teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)srážky: 18.4mmdeštivé dny: 3.7
Tampicoteplota: - nejvyšší teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)nejnižší teplota: 15.4 ℃ (59.72 ℉)srážky: 54.6mmdeštivé dny: 6.7
Torreonteplota: - nejvyšší teplota: 23.1 ℃ (73.58 ℉)nejnižší teplota: 7.4 ℃ (45.32 ℉)srážky: 10.5mmdeštivé dny: 2.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.