Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Northern Mexico

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Northern Mexico? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Ameryka Północna - Meksyk - Northern Mexico

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Northern Mexico

Northern Mexico jest częścią Meksyk. Klimat Meksyku jest zróżnicowany, gdzieś jest tropikalny, gdzieś na pustyni. Na północy można spodziewać się niższych temperatur podczas zimy i mniej deszczów w ciągu roku. Na południu temperatury są dość stałe przez cały rok. Ale zawsze powinieneś rozważyć wzniesienie miejsca, w którym planujesz iść. Większość kraju ma sezon deszczowy od czerwca do października.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Agua Prieta, Altar Desert, Bahía de Kino, Banámichi, Basaseachic Falls National Park, Chihuahua, Ciudad Acuña, Ciudad Obregón, Ciudad Victoria, Coahuila, Copper Canyon, Creel, Cuatro Ciénegas, Culiacán, Cumbres de Majalca National Park, Desemboque, Durango, El Fuerte, Guachochi, Guadalupe, Guaymas, Hermosillo, Isla Tiburon, Juarez, La Pesca, Los Mochis, Matamoros, Mazatlan, Monclova, Monterrey, Nogales, Nuevo Ideal, Nuevo Laredo, Nuevo León, Ojinaga, Piedras Negras, Pinos Altos, Puerto Peñasco, Reynosa, Saltillo, San Luis Rio Colorado, San Nicolás de los Garza, San Pedro Garza Garcia, Sinaloa, Sonora, Tamaulipas, Tampico, Torreón, Álamos.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Monterrey oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 34.6 ℃ (94.28 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22 ℃ (71.6 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 8 ℃ (46.4 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.8. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest marzec, średnia liczba dni deszczowych jest w 2.6.

Podczas podróży po Northern Mexico zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Meksyk jest Volcan Pico de Orizaba (5636 m) i najniższy punkt Laguna Salada (-10 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Northern Mexico. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w styczeń to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8 ℃ (46.4 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 3.8. Średnia suma opadów 16.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:42 i na końcu miesiąca 10:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w luty to 23.6 ℃ (74.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.2 ℃ (50.36 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 2.7. Średnia suma opadów 11 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:16 i na końcu miesiąca 11:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w marzec to 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.5 ℃ (58.1 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.05 ℃ (84.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 2.6. Średnia suma opadów 15.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:00 i na końcu miesiąca 12:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w kwiecień to 29.7 ℃ (85.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.05 ℃ (84.29 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 4.4. Średnia suma opadów 27.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:45 i na końcu miesiąca 13:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w maj to 31.8 ℃ (89.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.5 ℃ (90.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6.6. Średnia suma opadów 70.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:23 i na końcu miesiąca 13:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w czerwiec to 33.2 ℃ (91.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.5 ℃ (90.5 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.9 ℃ (93.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 6.2. Średnia suma opadów 86.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:36 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:43 i na końcu miesiąca 13:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w lipiec to 34.6 ℃ (94.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22 ℃ (71.6 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 33.9 ℃ (93.02 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.4 ℃ (93.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 4.2. Średnia suma opadów 57.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:36 i na końcu miesiąca 13:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w sierpień to 34.2 ℃ (93.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.6 ℃ (72.68 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.4 ℃ (93.92 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.5 ℃ (90.5 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 6.5. Średnia suma opadów 87.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:05 i na końcu miesiąca 12:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w wrzesień to 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.6 ℃ (69.08 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.5 ℃ (90.5 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.35 ℃ (84.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.8. Średnia suma opadów 145.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:23 i na końcu miesiąca 12:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w październik to 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.35 ℃ (84.83 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6.9. Średnia suma opadów 82.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:38 i na końcu miesiąca 11:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w listopad to 24 ℃ (75.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.95 ℃ (78.71 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.85 ℃ (73.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 3.4. Średnia suma opadów 19.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:58 i na końcu miesiąca 10:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Northern Mexico w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northern Mexico w grudzień to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.85 ℃ (73.13 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 3.6. Średnia suma opadów 15.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:33 i na końcu miesiąca 10:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Northern Mexico w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Monterreytemperatura: - najwyższa temperatura: 21.7 ℃ (71.06 ℉)najniższa temperatura: 9.2 ℃ (48.56 ℉)opady: 15.2mmdeszcz deszcz dni: 3.6
Chihuahuatemperatura: - najwyższa temperatura: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najniższa temperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)opady: 16.7mmdeszcz deszcz dni: 3
Culiacantemperatura: - najwyższa temperatura: 27.8 ℃ (82.04 ℉)najniższa temperatura: 12.5 ℃ (54.5 ℉)opady: 24.7mmdeszcz deszcz dni: 2.2
Hermosillotemperatura: - najwyższa temperatura: 23.4 ℃ (74.12 ℉)najniższa temperatura: 10 ℃ (50 ℉)opady: 28.9mmdeszcz deszcz dni: 2.8
Mazatlantemperatura: - najwyższa temperatura: 25.3 ℃ (77.54 ℉)najniższa temperatura: 17.6 ℃ (63.68 ℉)opady: 18.8mmdeszcz deszcz dni: 1.8
Reynosatemperatura: - najwyższa temperatura: 22.8 ℃ (73.04 ℉)najniższa temperatura: 12 ℃ (53.6 ℉)opady: 16.9mmdeszcz deszcz dni: 1.4
Saltillotemperatura: - najwyższa temperatura: 20.8 ℃ (69.44 ℉)najniższa temperatura: 5.9 ℃ (42.62 ℉)opady: 18.4mmdeszcz deszcz dni: 3.7
Tampicotemperatura: - najwyższa temperatura: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najniższa temperatura: 15.4 ℃ (59.72 ℉)opady: 54.6mmdeszcz deszcz dni: 6.7
Torreontemperatura: - najwyższa temperatura: 23.1 ℃ (73.58 ℉)najniższa temperatura: 7.4 ℃ (45.32 ℉)opady: 10.5mmdeszcz deszcz dni: 2.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.