Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Northwest Italy

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northwest Italy? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Taliansko - Northwest Italy

Northwest Italy - aké počasie môžete očakávať

Northwest Italy je súčasťou zeme Taliansko. Talianska klíma je veľmi rôznorodá, ale väčšinou je stredomorská. Na ďalekom severe je podnebie vysokohorské, na juhu môžete očakávať teplé a suché počasie. Môžete očakávať zreteľný rozdiel v teplote medzi severom a juhom, v zime môže byť rozdiel dokonca 20 stupňov Celzia (36 stupňov Fahrenheita).

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alba, Albenga, Alessandria, Aosta, Aosta Valley, Apricale, Arona, Asti, Barolo, Baveno, Beaulard, Bellagio, Bergamo, Biella, Bormio, Bra, Brescia, Busto Arsizio, Cannobio, Cardano al Campo, Carema, Castel Goffredo, Cinque Terre, Clusane, Colico, Como, Corniglia, Courmayeur, Cremona, Desenzano del Garda, Domodossola, Esino Lario, Finale Ligure, Foppolo, Framura, Franciacorta, Gallarate, Gardone Riviera, Gargnano, Gavirate, Genoa, Gerenzano, Grande Milano, Imperia, Inverigo, Iseo, Isola Comacina, Ivrea, La Morra, La Spezia, La Thuile, Lake Como, Lake Iseo, Lake Maggiore, Langhe, Laveno, Lecco, Legnano, Lerici, Lierna, Liguria, Limone sul Garda, Livigno, Lodi, Lombardian Alps and Prealps, Lombardy, Luino, Maccagno, Madesimo, Malnate, Manarola, Mantua, Menaggio, Milan, Moltrasio, Moncalieri, Moneglia, Monte Isola, Monterosso, Montespluga, Montevecchia, Monza, Neive, Nesso, Novara, Oltrepò Pavese, Oulx, Paderno Dugnano, Paderno d'Adda, Parella, Pavia, Perledo, Piedmont, Portofino, Rapallo, Rho, Riomaggiore, Rota d'Imagna, Sabbioneta, Salò, San Donato Milanese, San Giorgio su Legnano, San Remo, Santa Margherita Ligure, Sarnico, Saronno, Savigliano, Savona, Seborga, Sestri Levante, Sirmione, Somma Lombardo, Sondrio, Southern Lombardy, Stresa, Tirano, Torno, Toscolano Maderno, Tradate, Tremezzo, Turin, Val Camonica, Vanoise, Varenna, Varese, Ventimiglia, Verbania, Vernazza.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Milan a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18 ℃ (64.4 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Máj, priemerný počet daždivých dní je 8.9. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 5.3.

Pri cestovaní v lokácii Northwest Italy vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Taliansko je Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) a najnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Northwest Italy. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci Január je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 6.8. Priemerné zrážky sú 59.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:06 a na konci mesiaca 9:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci Február je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.5 ℃ (32.9 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 5.3. Priemerné zrážky sú 50.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:21 a na konci mesiaca 11:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci Marec je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.9 ℃ (60.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 6.8. Priemerné zrážky sú 65.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci Apríl je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.6 ℃ (67.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8. Priemerné zrážky sú 77.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:30 a na konci mesiaca 14:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci Máj je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.9. Priemerné zrážky sú 93.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:53 a na konci mesiaca 15:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci Jún je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 7.6. Priemerné zrážky sú 65.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:38 a na konci mesiaca 15:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci Júl je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.3 ℃ (84.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 5.3. Priemerné zrážky sú 68.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:21 a na konci mesiaca 14:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci August je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.3 ℃ (84.74 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.15 ℃ (80.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7. Priemerné zrážky sú 88.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:13 a na konci mesiaca 13:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci September je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.15 ℃ (80.87 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.1. Priemerné zrážky sú 94.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci Október je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8.3. Priemerné zrážky sú 119.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:08 a na konci mesiaca 10:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci November je 11 ℃ (51.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.8 ℃ (47.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 6.4. Priemerné zrážky sú 76.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:41 a na konci mesiaca 9:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Northwest Italy - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Northwest Italy v mesiaci December je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.8 ℃ (47.84 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 6.4. Priemerné zrážky sú 60.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:46 a na konci mesiaca 8:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Northwest Italy. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Novarateplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najvyššia teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)najnižšia teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)zrážky: 50.2mmdaždivé dni: -
Milanoteplota: 2.2 ℃ (35.96 ℉)najvyššia teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)najnižšia teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)zrážky: 55.6mmdaždivé dni: -
Bergamoteplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)najvyššia teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najnižšia teplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)zrážky: 56.1mmdaždivé dni: -
Bresciateplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najvyššia teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)najnižšia teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)zrážky: 52.9mmdaždivé dni: -
Albengateplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najvyššia teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)najnižšia teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)zrážky: 80.6mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest