Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Northwest Italy

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Northwest Italy? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Itálie - Northwest Italy

Northwest Italy - jaké počasí lze čekat

Northwest Italy je součástí země Itálie. Klima v Itálii je velmi rozmanité, ale převážně středomořské. Na dalekém severu je klima alpské, na jihu můžete očekávat teplé a suché počasí. Můžete očekávat zřetelné rozdíly teploty mezi severním a jihem, v zimě může být rozdíl dokonce o 20 stupňů Celsia (36 stupňů Fahrenheita).

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Alba, Albenga, Alessandria, Aosta, Aosta Valley, Apricale, Arona, Asti, Barolo, Baveno, Beaulard, Bellagio, Bergamo, Biella, Bormio, Bra, Brescia, Busto Arsizio, Cannobio, Cardano al Campo, Carema, Castel Goffredo, Cinque Terre, Clusane, Colico, Como, Corniglia, Courmayeur, Cremona, Desenzano del Garda, Domodossola, Esino Lario, Finale Ligure, Foppolo, Framura, Franciacorta, Gallarate, Gardone Riviera, Gargnano, Gavirate, Genoa, Gerenzano, Grande Milano, Imperia, Inverigo, Iseo, Isola Comacina, Ivrea, La Morra, La Spezia, La Thuile, Lake Como, Lake Iseo, Lake Maggiore, Langhe, Laveno, Lecco, Legnano, Lerici, Lierna, Liguria, Limone sul Garda, Livigno, Lodi, Lombardian Alps and Prealps, Lombardy, Luino, Maccagno, Madesimo, Malnate, Manarola, Mantua, Menaggio, Milan, Moltrasio, Moncalieri, Moneglia, Monte Isola, Monterosso, Montespluga, Montevecchia, Monza, Neive, Nesso, Novara, Oltrepò Pavese, Oulx, Paderno Dugnano, Paderno d'Adda, Parella, Pavia, Perledo, Piedmont, Portofino, Rapallo, Rho, Riomaggiore, Rota d'Imagna, Sabbioneta, Salò, San Donato Milanese, San Giorgio su Legnano, San Remo, Santa Margherita Ligure, Sarnico, Saronno, Savigliano, Savona, Seborga, Sestri Levante, Sirmione, Somma Lombardo, Sondrio, Southern Lombardy, Stresa, Tirano, Torno, Toscolano Maderno, Tradate, Tremezzo, Turin, Val Camonica, Vanoise, Varenna, Varese, Ventimiglia, Verbania, Vernazza.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Milan a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 29.4 ℃ (84.92 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 18 ℃ (64.4 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 6.2 ℃ (43.16 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je květen, průměrný počet deštivých dnů je 8.9. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 5.3.

Při cestování, jehož cílem je Northwest Italy, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Itálie je Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) a nejnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Northwest Italy. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci leden je 6.2 ℃ (43.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 6.8. Průměrné srážky jsou 59.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:06 a na konci měsíce 9:40.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci únor je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.5 ℃ (32.9 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 5.3. Průměrné srážky jsou 50.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:21 a na konci měsíce 11:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci březen je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4 ℃ (39.2 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.9 ℃ (60.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 6.8. Průměrné srážky jsou 65.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci duben je 17.2 ℃ (62.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.6 ℃ (67.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8. Průměrné srážky jsou 77.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:30 a na konci měsíce 14:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci květen je 22 ℃ (71.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.9. Průměrné srážky jsou 93.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:53 a na konci měsíce 15:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci červen je 26.6 ℃ (79.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 7.6. Průměrné srážky jsou 65.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:38 a na konci měsíce 15:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci červenec je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.9 ℃ (82.22 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.3 ℃ (84.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 5.3. Průměrné srážky jsou 68.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:21 a na konci měsíce 14:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci srpen je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.3 ℃ (84.74 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.15 ℃ (80.87 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 7. Průměrné srážky jsou 88.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:13 a na konci měsíce 13:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci září je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.15 ℃ (80.87 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.1. Průměrné srážky jsou 94.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:43 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci říjen je 18.3 ℃ (64.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9 ℃ (48.2 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.3. Průměrné srážky jsou 119.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:08 a na konci měsíce 10:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci listopad je 11 ℃ (51.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.8 ℃ (47.84 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 6.4. Průměrné srážky jsou 76.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:41 a na konci měsíce 9:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Northwest Italy - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Northwest Italy v měsíci prosinec je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.8 ℃ (47.84 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.4 ℃ (43.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 6.4. Průměrné srážky jsou 60.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:46 a na konci měsíce 8:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Northwest Italy. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Novarateplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)nejvyšší teplota: 6.6 ℃ (43.88 ℉)nejnižší teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)srážky: 50.2mmdeštivé dny: -
Milanoteplota: 2.2 ℃ (35.96 ℉)nejvyšší teplota: 7.6 ℃ (45.68 ℉)nejnižší teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)srážky: 55.6mmdeštivé dny: -
Bergamoteplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)nejvyšší teplota: 6.7 ℃ (44.06 ℉)nejnižší teplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)srážky: 56.1mmdeštivé dny: -
Bresciateplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)nejvyšší teplota: 5.9 ℃ (42.62 ℉)nejnižší teplota: -1 ℃ (30.2 ℉)srážky: 52.9mmdeštivé dny: -
Albengateplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)nejvyšší teplota: 13.4 ℃ (56.12 ℉)nejnižší teplota: 2 ℃ (35.6 ℉)srážky: 80.6mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.