Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Northwest Italy

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Northwest Italy? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Włochy - Northwest Italy

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Northwest Italy

Northwest Italy jest częścią Włochy. Klimat Włoch jest bardzo zróżnicowany, ale w większości jest to obszar śródziemnomorski. Na dalekiej północy klimat jest alpejski, na południu można spodziewać się gorącej i suchej pogody. Można oczekiwać wyraźnie zauważalnej różnicy temperatur między północą a południem, w zimie różnica może wynosić nawet 20 stopni Celsjusza (36 stopni Fahrenheita).

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Alba, Albenga, Alessandria, Aosta, Aosta Valley, Apricale, Arona, Asti, Barolo, Baveno, Beaulard, Bellagio, Bergamo, Biella, Bormio, Bra, Brescia, Busto Arsizio, Cannobio, Cardano al Campo, Carema, Castel Goffredo, Cinque Terre, Clusane, Colico, Como, Corniglia, Courmayeur, Cremona, Desenzano del Garda, Domodossola, Esino Lario, Finale Ligure, Foppolo, Framura, Franciacorta, Gallarate, Gardone Riviera, Gargnano, Gavirate, Genoa, Gerenzano, Grande Milano, Imperia, Inverigo, Iseo, Isola Comacina, Ivrea, La Morra, La Spezia, La Thuile, Lake Como, Lake Iseo, Lake Maggiore, Langhe, Laveno, Lecco, Legnano, Lerici, Lierna, Liguria, Limone sul Garda, Livigno, Lodi, Lombardian Alps and Prealps, Lombardy, Luino, Maccagno, Madesimo, Malnate, Manarola, Mantua, Menaggio, Milan, Moltrasio, Moncalieri, Moneglia, Monte Isola, Monterosso, Montespluga, Montevecchia, Monza, Neive, Nesso, Novara, Oltrepò Pavese, Oulx, Paderno Dugnano, Paderno d'Adda, Parella, Pavia, Perledo, Piedmont, Portofino, Rapallo, Rho, Riomaggiore, Rota d'Imagna, Sabbioneta, Salò, San Donato Milanese, San Giorgio su Legnano, San Remo, Santa Margherita Ligure, Sarnico, Saronno, Savigliano, Savona, Seborga, Sestri Levante, Sirmione, Somma Lombardo, Sondrio, Southern Lombardy, Stresa, Tirano, Torno, Toscolano Maderno, Tradate, Tremezzo, Turin, Val Camonica, Vanoise, Varenna, Varese, Ventimiglia, Verbania, Vernazza.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Milan oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 29.4 ℃ (84.92 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18 ℃ (64.4 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 6.2 ℃ (43.16 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -0.7 ℃ (30.74 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest maj, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.9. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.3.

Podczas podróży po Northwest Italy zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Włochy jest Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) i najniższy punkt Mediterranean Sea (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Northwest Italy. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w styczeń to 6.2 ℃ (43.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.7 ℃ (30.74 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.4 ℃ (43.52 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.7 ℃ (45.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 6.8. Średnia suma opadów 59.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:06 i na końcu miesiąca 9:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w luty to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.5 ℃ (32.9 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.7 ℃ (45.86 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.9 ℃ (53.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 5.3. Średnia suma opadów 50.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:21 i na końcu miesiąca 11:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w marzec to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4 ℃ (39.2 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.9 ℃ (53.42 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 6.8. Średnia suma opadów 65.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w kwiecień to 17.2 ℃ (62.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.9 ℃ (60.62 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.6 ℃ (67.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8. Średnia suma opadów 77.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:30 i na końcu miesiąca 14:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w maj to 22 ℃ (71.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.6 ℃ (67.28 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.9. Średnia suma opadów 93.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:53 i na końcu miesiąca 15:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w czerwiec to 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.6. Średnia suma opadów 65.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:38 i na końcu miesiąca 15:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w lipiec to 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.9 ℃ (82.22 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.3 ℃ (84.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 5.3. Średnia suma opadów 68.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:21 i na końcu miesiąca 14:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w sierpień to 29.4 ℃ (84.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18 ℃ (64.4 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.3 ℃ (84.74 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.15 ℃ (80.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 7. Średnia suma opadów 88.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:13 i na końcu miesiąca 13:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w wrzesień to 24.9 ℃ (76.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.15 ℃ (80.87 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.1. Średnia suma opadów 94.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:43 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w październik to 18.3 ℃ (64.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9 ℃ (48.2 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.65 ℃ (58.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.3. Średnia suma opadów 119.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:08 i na końcu miesiąca 10:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w listopad to 11 ℃ (51.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.9 ℃ (39.02 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.65 ℃ (58.37 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.8 ℃ (47.84 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.4. Średnia suma opadów 76.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:41 i na końcu miesiąca 9:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Northwest Italy w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwest Italy w grudzień to 6.6 ℃ (43.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.3 ℃ (32.54 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.8 ℃ (47.84 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.4 ℃ (43.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 6.4. Średnia suma opadów 60.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:46 i na końcu miesiąca 8:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Northwest Italy w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Novaratemperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najwyższa temperatura: 6.6 ℃ (43.88 ℉)najniższa temperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)opady: 50.2mmdeszcz deszcz dni: -
Milanotemperatura: 2.2 ℃ (35.96 ℉)najwyższa temperatura: 7.6 ℃ (45.68 ℉)najniższa temperatura: -3 ℃ (26.6 ℉)opady: 55.6mmdeszcz deszcz dni: -
Bergamotemperatura: 3.3 ℃ (37.94 ℉)najwyższa temperatura: 6.7 ℃ (44.06 ℉)najniższa temperatura: -0.5 ℃ (31.1 ℉)opady: 56.1mmdeszcz deszcz dni: -
Bresciatemperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najwyższa temperatura: 5.9 ℃ (42.62 ℉)najniższa temperatura: -1 ℃ (30.2 ℉)opady: 52.9mmdeszcz deszcz dni: -
Albengatemperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najwyższa temperatura: 13.4 ℃ (56.12 ℉)najniższa temperatura: 2 ℃ (35.6 ℉)opady: 80.6mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.