Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Northwestern Russia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Northwestern Russia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Rosja - Northwestern Russia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Northwestern Russia

Northwestern Russia jest częścią Rosja. Klimat Rosji jest bardzo zróżnicowany. Rozpościera się od stepów na południu, przez wilgotne kontynenty w znacznej części europejskiej Rosji, a klimat jest subarktyczny na Syberii, a na polarnej północy panuje klimat tundry. Zimy są chłodne wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, ale zimne na Syberii - i coś pomiędzy tymi dwoma w bardziej centralnych częściach Rosji. Lata są zróżnicowane, od ciepłych w stepach po chłodne wybrzeże Arktyki.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Arkhangelsk, Arkhangelsk Oblast, Central Leningrad Oblast, Cherepovets, East Leningrad Oblast, Ferapontovo, Franz Josef Land, Gatchina, Ivangorod, Kandalaksha, Karelia, Karelian Isthmus, Kargopol, Kirovsk, Kizhi, Komi Republic, Kotlas, Kronstadt, Leningrad Oblast, Murmansk, Murmansk Oblast, Naryan Mar, Nenetsia, Nikel, Novaya Zemlya, Novgorod, Novgorod Oblast, Pavlovsk, Peterhof, Petrozavodsk, Pskov, Pskov Oblast, Pushkin, Pushkinskiye Gory, Saint Petersburg, Severomorsk, Solovetsky Islands, Sortavala, Sosnovy Bor, Staraya Ladoga, Staraya Russa, Syktyvkar, Valday, Vologda, Vologda Oblast, Vorkuta, Vyborg, West Leningrad Oblast.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Novgorod oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 12.4 ℃ (54.32 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -5.3 ℃ (22.46 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -12 ℃ (10.4 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.8.

Podczas podróży po Northwestern Russia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Rosja jest Gora El'brus (5642 m) i najniższy punkt Caspian Sea (-28 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Northwestern Russia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w styczeń to -5.3 ℃ (22.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to -12 ℃ (10.4 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.15 ℃ (24.53 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.85 ℃ (23.27 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9. Średnia suma opadów 29.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 6:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:05 i na końcu miesiąca 8:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w luty to -4.4 ℃ (24.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to -12.1 ℃ (10.22 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.85 ℃ (23.27 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.9 ℃ (28.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 6.8. Średnia suma opadów 22 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:17 i na końcu miesiąca 10:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w marzec to 0.6 ℃ (33.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.2 ℃ (19.04 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.9 ℃ (28.58 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.65 ℃ (40.37 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.1. Średnia suma opadów 29.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:51 i na końcu miesiąca 13:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w kwiecień to 8.7 ℃ (47.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.1 ℃ (32.18 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.65 ℃ (40.37 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.75 ℃ (54.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8. Średnia suma opadów 33.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:25 i na końcu miesiąca 15:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w maj to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.75 ℃ (54.95 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 7.8. Średnia suma opadów 37.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:48 i na końcu miesiąca 17:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w czerwiec to 21.3 ℃ (70.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.05 ℃ (66.29 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 8.8. Średnia suma opadów 60.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 18:17 i na końcu miesiąca 18:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w lipiec to 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.4 ℃ (54.32 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.8 ℃ (71.24 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.9. Średnia suma opadów 70.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 18:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:41 i na końcu miesiąca 16:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w sierpień to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.9 ℃ (51.62 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.75 ℃ (63.95 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 10.1. Średnia suma opadów 69.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:36 i na końcu miesiąca 14:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w wrzesień to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.9 ℃ (44.42 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.75 ℃ (63.95 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.8 ℃ (53.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 10.9. Średnia suma opadów 59.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:06 i na końcu miesiąca 11:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w październik to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.95 ℃ (40.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 11.2. Średnia suma opadów 51.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:34 i na końcu miesiąca 9:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w listopad to 1.4 ℃ (34.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3 ℃ (26.6 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.95 ℃ (40.91 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.8 ℃ (30.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 11. Średnia suma opadów 48.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:07 i na końcu miesiąca 7:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Northwestern Russia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Northwestern Russia w grudzień to -3 ℃ (26.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to -9 ℃ (15.8 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.8 ℃ (30.56 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.15 ℃ (24.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.1. Średnia suma opadów 35.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 6:27 i na końcu miesiąca 6:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Northwestern Russia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Novgorodtemperatura: -5.8 ℃ (21.56 ℉)najwyższa temperatura: -3 ℃ (26.6 ℉)najniższa temperatura: -9 ℃ (15.8 ℉)opady: 35.9mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Murmansktemperatura: - najwyższa temperatura: -5.8 ℃ (21.56 ℉)najniższa temperatura: -12.2 ℃ (10.04 ℉)opady: 37.1mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Petrozavodsktemperatura: - najwyższa temperatura: -4.5 ℃ (23.9 ℉)najniższa temperatura: -10.6 ℃ (12.92 ℉)opady: 40.6mmdeszcz deszcz dni: 10.7
Syktyvkartemperatura: - najwyższa temperatura: -8.7 ℃ (16.34 ℉)najniższa temperatura: -15.9 ℃ (3.38 ℉)opady: 37.8mmdeszcz deszcz dni: 11.9
Pskovtemperatura: - najwyższa temperatura: -2 ℃ (28.4 ℉)najniższa temperatura: -7.3 ℃ (18.86 ℉)opady: 47.3mmdeszcz deszcz dni: 12.1
Vologdatemperatura: - najwyższa temperatura: -5.7 ℃ (21.74 ℉)najniższa temperatura: -12.3 ℃ (9.86 ℉)opady: 41.8mmdeszcz deszcz dni: 11.7
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2020 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest