Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Nouvelle-Aquitaine

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Nouvelle-Aquitaine? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Francie - Nouvelle-Aquitaine

Nouvelle-Aquitaine - jaké počasí lze čekat

Nouvelle-Aquitaine je součástí země Francie. Francie je docela velká země, takže klima je zde rozmanité. Většina nízko položených oblastí Francie je v oceánské klimatické zóně, takže můžete obecně očekávat chladné zimy a mírné léto. Tam jsou ale mírné zimy a horké léto podél Středozemního moře. Ve většině zámořských regionech Francie můžete očekávat tropické klima.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aire sur l'Adour, Angoulême, Arcachon, Bayonne, Bergerac, Beynac et Cazenac, Biarritz, Biscarrosse, Bordeaux, Brive la Gaillarde, Charente, Charente Maritime, Deux Sèvres, Dordogne, Euronat, Eygurande et Gardedeuil, Gimel les Cascades, Gironde, Hendaye, La Bastide Clairence, La Rochelle, Landes, Limoges, Limousin, Lot et Garonne, Léon, Mimizan, Monpazier, Mont de Marsan, Montignac, Niort, Oradour sur Glane, Ostabat Asme, Pau, Poitiers, Pyrénées Atlantiques, Périgueux, Riberac, Rocamadour, Royan, Saint Jean Pied de Port, Saint Paul lès Dax, Saint Émilion, Saint Jean de Luz, Sarlat la Canéda, Soulac sur Mer, Thouars, Vienne.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Bordeaux a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 10.3 ℃ (50.54 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 3 ℃ (37.4 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 12.9. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 6.9.

Při cestování, jehož cílem je Nouvelle-Aquitaine, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Francie je Mont Blanc (4810 m) a nejnižší bod je Rhone River delta (-2 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Nouvelle-Aquitaine. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci leden je 10.3 ℃ (50.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 12.3. Průměrné srážky jsou 92 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:10 a na konci měsíce 9:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci únor je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.6 ℃ (38.48 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.2 ℃ (52.16 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 11.1. Průměrné srážky jsou 80.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:24 a na konci měsíce 11:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci březen je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.4 ℃ (56.12 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.7 ℃ (60.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11.3. Průměrné srážky jsou 68.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci duben je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.7 ℃ (44.06 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.5 ℃ (65.3 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 12. Průměrné srážky jsou 79.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:29 a na konci měsíce 14:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci květen je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.8. Průměrné srážky jsou 82.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:50 a na konci měsíce 15:18.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci červen je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22 ℃ (71.6 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 8.8. Průměrné srážky jsou 64.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:18 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:34 a na konci měsíce 15:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci červenec je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.45 ℃ (77.81 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 6.9. Průměrné srážky jsou 54.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:17 a na konci měsíce 14:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci srpen je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.05 ℃ (80.69 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 7.7. Průměrné srážky jsou 59.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:10 a na konci měsíce 13:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci září je 24.3 ℃ (75.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.6 ℃ (78.08 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.8. Průměrné srážky jsou 90.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:42 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci říjen je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 11.5. Průměrné srážky jsou 92.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:09 a na konci měsíce 10:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci listopad je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.15 ℃ (53.87 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 12.8. Průměrné srážky jsou 104.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:44 a na konci měsíce 9:11.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Nouvelle-Aquitaine - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Nouvelle-Aquitaine v měsíci prosinec je 10.9 ℃ (51.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.15 ℃ (53.87 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 12.9. Průměrné srážky jsou 104.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:11 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:51 a na konci měsíce 8:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest