Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Prince Edward Island

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Prince Edward Island? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Kanada - Prince Edward Island

Prince Edward Island - aké počasie môžete očakávať

Prince Edward Island je súčasťou zeme Kanada. Kanada je obrovská krajina, takže podnebie sa tu líši od mierneho na juh až po subarktický a arktický na severe. Zimy sú niekedy ťažké, najmä v interiéri, kde je podnebie kontinentálne. Môžete očakávať sneh na niektorých miestach počas piatich mesiacov roka. Južné pobrežné časti Kanady majú mierne podnebie, s miernymi a daždivými zimami a pomerne teplými letami.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Cavendish and Rustico Harbour, Charlottetown, Prince Edward Island National Park, Souris, Summerside.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Charlottetown a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -12.5 ℃ (9.5 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 20.7. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 11.4.

Pri cestovaní v lokácii Prince Edward Island vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Kanada je Mount Logan (5959 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Prince Edward Island. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci Január je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -12.5 ℃ (9.5 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.1 ℃ (26.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 18.9. Priemerné zrážky sú 107.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:00 a na konci mesiaca 9:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci Február je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -12 ℃ (10.4 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1 ℃ (30.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 16. Priemerné zrážky sú 84.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:18 a na konci mesiaca 11:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci Marec je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.1 ℃ (19.22 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1 ℃ (30.2 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.95 ℃ (39.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 15.6. Priemerné zrážky sú 91.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci Apríl je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.2 ℃ (29.84 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.95 ℃ (39.11 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 15.3. Priemerné zrážky sú 90 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:33 a na konci mesiaca 14:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci Máj je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.05 ℃ (62.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 14.6. Priemerné zrážky sú 95.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:58 a na konci mesiaca 15:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci Jún je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.05 ℃ (62.69 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 13. Priemerné zrážky sú 92 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:45 a na konci mesiaca 15:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci Júl je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 12.1. Priemerné zrážky sú 85.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:27 a na konci mesiaca 14:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci August je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11.4. Priemerné zrážky sú 88.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:17 a na konci mesiaca 13:31.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci September je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 13.6. Priemerné zrážky sú 97.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:44 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci Október je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 15.3. Priemerné zrážky sú 110.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:06 a na konci mesiaca 10:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci November je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3 ℃ (37.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 17.8. Priemerné zrážky sú 111.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:36 a na konci mesiaca 9:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Prince Edward Island - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Prince Edward Island v mesiaci December je 0.1 ℃ (32.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8 ℃ (17.6 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3 ℃ (37.4 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -1.5 ℃ (29.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 20.7. Priemerné zrážky sú 124.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:40 a na konci mesiaca 8:36.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest